Sreča je srečati prave ljudi, ki v tebi pustijo dobre sledi. (Tone Pavček)

Danes bomo otrokom ponudili senzorično škatlo, polno puhkov. Zraven naj bodo še žličke, posodice, pincete, škatlice z luknjico in škatlice za ledene kocke. Puhke bodo otroci prelagali z žličkami, vstavljali puhke v posodico in jih enega po enega s pinceto prenašali v posodico za led. V naši senzorični posodi naj bo čim več puhkov. Otroci bodo ob dejavnosti zelo uživali, saj je senzorična škatla zelo pisana in zabavna.

 

Zagotovo nas bodo zjutraj skozi okno pobožali sončni žarki. Zakaj ne bi praznovali današnji dan? Petek je in pomlad je najbolj cvetoči in življenja poln letni čas. Sonce je vedno močnejše, travniki postajajo pisani, gozd opojno dehti po čemažu, v zraku je čas za ljubezen. Sonce nas greje in nam daje nove energije. Zato so tudi otroci še bolj razigrani in zvedavi. Pojdimo na svež zrak in se skupaj naučimo pesem o sončku.

 

 

 

Jože Humer: POMLADNO SONČECE

 

Ti pomladno sončece,

ti si naredilo,

da je v meni srčece

glasno poskočilo.

 

Prav za vsako ptičico

bi okrog se klatil,

s čisto vsako rožico

rad bi se pobratil.

 

Sijaj, sijaj, sončece,

siplji žarke zlate,

rožicam na glavice,

meni na podplate.

 

 

 

ZA SPRETNE PRSTKE –  NAREDIMO LUTKO »SONCE NA PALICI«

 

Krog je ena najpreprostejših oblik, ki jo otrok lahko obvlada. Zato v prve lekcije uporabne ustvarjalnosti običajno vključujemo delo z okroglimi oblikami, n. pr. podobo sonca. Zelo hitro in enostavno ga naredimo. Za to potrebujemo barvni papir, škarje, lepilo, barvice in ostanke volne. Naj bo vaše sonce veselo in vas zvečer popelje skozi sprostitveno meditacijo v mirno spanje.

 

 

 

ZA LEPŠE SANJE S SPROSTITVENO MEDITACIJO

 

Potepanje po gozdu

(otroku tiho in počasi preberemo besedilo. Otrok leži v postelji in zapre oči.)

 

Topel pomladni dan je. Sprehajaš se po gozdu.

Naenkrat prispeš do gozdne jase.

Tako mirno je tu.

Sezuješ si čevlje in hodiš bos po travi. Kako mehka je!

Uležeš se na mehko, toplo travo.

Tako toplo in mehko je na njej.

Globoko vdihuješ sveži zrak, diši po cvetlicah in zeliščih. Iz gozda slišiš žuborenje potočka. Ptice žvrgolijo.

Mirno in globoko dihaš.

Topli veter te boža po obrazu. Nad teboj je modro nebo.

Trava okoli tebe je polna življenja.

Pisani metulji letajo od cveta do cveta in se gugajo na njih.

Čebelice brenčijo, mravljice hitijo.

Ti pa ležiš v miru in postajaš vedno bolj zaspan.

Težak in zaspan.

Težak in zaspan.

 

 

 

Lahko noč. Vsem družinam želimo prijeten in zabaven vikend.

Obvestila

 • SLAVNOSTNO ODPRTJE NOVEGA VRTCA

  Slavnostno odprtje novega vrtca Ringaraja pri OŠ Artiče bo v torek, 10. maja 2022, ob 17.00 uri v telovadnici šole.

  Preberite več ...  
 • POMLADANSKA AKCIJA ZBIRANJA STAREGA PAPIRJA

  Obveščamo vas, da bo v SREDO, 13. 4. 2022, potekala akcija zbiranja starega papirja.

  Preberite več ...  
 • VPIS V VRTCE ZA ŠOLSKO LETO 2022/23

  Obvestilo o vpisu v vrtce za šolsko leto 2022/23, ki bo potekal od 7. do 14. marca 2022.

   

  Spoštovani starši, 

  Občina Brežice, Vrtec Mavrica Brežice in vrtci pri osnovnih šolah: Artiče, Bizeljsko, Cerklje ob Krki, dr. Jožeta Toporišiča Dobova z enoto v Kapelah, Globoko, Maksa Pleteršnika Pišece in Velika Dolina obveščajo vse zainteresirane starše o zbiranju vlog za VPIS V VRTCE ZA ŠOLSKO LETO 2022/23.

  Preberite več ...  
 • Pravilnik o kriterijih in postopku sprejemanja predšolskih otrok v vrtcih

  Spoštovani,

  v skladu s 15. členom Pravilnik o kriterijih in postopku sprejemanja predšolskih otrok v vrtcih Občine, ki določa, da občina pooblasti vrtce, da po končanih postopkih sprejema novincev, združijo oblikovane čakalne sezname vrtcev v centralni čakalni seznam in oblikuje prednostni vrstni red po doseženem številu točk, ki ga je določila komisija za sprejem novincev v posameznem vrtcu.

  Preberite več ...  
 • OBVESTILO

  Naš vrtec med novoletnimi počitnicami obratuje od 6.00 do 16.00 ure.

  Preberite več ...  
 • SPREMEMBA CEN PROGRAMOV PREDŠOLSKE VZGOJE V VRTCIH OBČINE BREŽICE

  Spoštovani starši,

   

  obveščamo Vas, da je Občinski svet Občine Brežice na 18. seji dne 10. 6. 2021 sprejel sklep o določitvi cen programov predšolske vzgoje v vrtcih Občine Brežice, ki se bodo uporabljale od 1. 9. 2021.

  Preberite več ...  

Obvestila

 • SLAVNOSTNO ODPRTJE NOVEGA VRTCA

  Slavnostno odprtje novega vrtca Ringaraja pri OŠ Artiče bo v torek, 10. maja 2022, ob 17.00 uri v telovadnici šole.

  Preberite več ...  
 • POMLADANSKA AKCIJA ZBIRANJA STAREGA PAPIRJA

  Obveščamo vas, da bo v SREDO, 13. 4. 2022, potekala akcija zbiranja starega papirja.

  Preberite več ...  
 • VPIS V VRTCE ZA ŠOLSKO LETO 2022/23

  Obvestilo o vpisu v vrtce za šolsko leto 2022/23, ki bo potekal od 7. do 14. marca 2022.

   

  Spoštovani starši, 

  Občina Brežice, Vrtec Mavrica Brežice in vrtci pri osnovnih šolah: Artiče, Bizeljsko, Cerklje ob Krki, dr. Jožeta Toporišiča Dobova z enoto v Kapelah, Globoko, Maksa Pleteršnika Pišece in Velika Dolina obveščajo vse zainteresirane starše o zbiranju vlog za VPIS V VRTCE ZA ŠOLSKO LETO 2022/23.

  Preberite več ...  
 • Pravilnik o kriterijih in postopku sprejemanja predšolskih otrok v vrtcih

  Spoštovani,

  v skladu s 15. členom Pravilnik o kriterijih in postopku sprejemanja predšolskih otrok v vrtcih Občine, ki določa, da občina pooblasti vrtce, da po končanih postopkih sprejema novincev, združijo oblikovane čakalne sezname vrtcev v centralni čakalni seznam in oblikuje prednostni vrstni red po doseženem številu točk, ki ga je določila komisija za sprejem novincev v posameznem vrtcu.

  Preberite več ...  
 • OBVESTILO

  Naš vrtec med novoletnimi počitnicami obratuje od 6.00 do 16.00 ure.

  Preberite več ...  
 • SPREMEMBA CEN PROGRAMOV PREDŠOLSKE VZGOJE V VRTCIH OBČINE BREŽICE

  Spoštovani starši,

   

  obveščamo Vas, da je Občinski svet Občine Brežice na 18. seji dne 10. 6. 2021 sprejel sklep o določitvi cen programov predšolske vzgoje v vrtcih Občine Brežice, ki se bodo uporabljale od 1. 9. 2021.

  Preberite več ...  

Danes bomo otrokom ponudili senzorično škatlo, polno puhkov. Zraven naj bodo še žličke, posodice, pincete, škatlice z luknjico in škatlice za ledene kocke. Puhke bodo otroci prelagali z žličkami, vstavljali puhke v posodico in jih enega po enega s pinceto prenašali v posodico za led. V naši senzorični posodi naj bo čim več puhkov. Otroci bodo ob dejavnosti zelo uživali, saj je senzorična škatla zelo pisana in zabavna.

 

Zagotovo nas bodo zjutraj skozi okno pobožali sončni žarki. Zakaj ne bi praznovali današnji dan? Petek je in pomlad je najbolj cvetoči in življenja poln letni čas. Sonce je vedno močnejše, travniki postajajo pisani, gozd opojno dehti po čemažu, v zraku je čas za ljubezen. Sonce nas greje in nam daje nove energije. Zato so tudi otroci še bolj razigrani in zvedavi. Pojdimo na svež zrak in se skupaj naučimo pesem o sončku.

 

 

 

Jože Humer: POMLADNO SONČECE

 

Ti pomladno sončece,

ti si naredilo,

da je v meni srčece

glasno poskočilo.

 

Prav za vsako ptičico

bi okrog se klatil,

s čisto vsako rožico

rad bi se pobratil.

 

Sijaj, sijaj, sončece,

siplji žarke zlate,

rožicam na glavice,

meni na podplate.

 

 

 

ZA SPRETNE PRSTKE –  NAREDIMO LUTKO »SONCE NA PALICI«

 

Krog je ena najpreprostejših oblik, ki jo otrok lahko obvlada. Zato v prve lekcije uporabne ustvarjalnosti običajno vključujemo delo z okroglimi oblikami, n. pr. podobo sonca. Zelo hitro in enostavno ga naredimo. Za to potrebujemo barvni papir, škarje, lepilo, barvice in ostanke volne. Naj bo vaše sonce veselo in vas zvečer popelje skozi sprostitveno meditacijo v mirno spanje.

 

 

 

ZA LEPŠE SANJE S SPROSTITVENO MEDITACIJO

 

Potepanje po gozdu

(otroku tiho in počasi preberemo besedilo. Otrok leži v postelji in zapre oči.)

 

Topel pomladni dan je. Sprehajaš se po gozdu.

Naenkrat prispeš do gozdne jase.

Tako mirno je tu.

Sezuješ si čevlje in hodiš bos po travi. Kako mehka je!

Uležeš se na mehko, toplo travo.

Tako toplo in mehko je na njej.

Globoko vdihuješ sveži zrak, diši po cvetlicah in zeliščih. Iz gozda slišiš žuborenje potočka. Ptice žvrgolijo.

Mirno in globoko dihaš.

Topli veter te boža po obrazu. Nad teboj je modro nebo.

Trava okoli tebe je polna življenja.

Pisani metulji letajo od cveta do cveta in se gugajo na njih.

Čebelice brenčijo, mravljice hitijo.

Ti pa ležiš v miru in postajaš vedno bolj zaspan.

Težak in zaspan.

Težak in zaspan.

 

 

 

Lahko noč. Vsem družinam želimo prijeten in zabaven vikend.

OSNOVNA ŠOLA ARTIČE
VRTEC RINGA RAJA

Artiče 39

8253 Artiče

KONTAKT

07 45 21 060

o-artice.nm@guest.arnes.si

© 2022 OŠ Artiče Vse pravice pridržane. Agencija.5ka