RAZIGRAN UŽIVAJ DAN je bila osrednja tema letošnjega nacionalnega Tedna otroka, ki je bil od 4. - 10 . oktobra 2021. Tako smo tudi v našem vrtcu stremeli k temu, da smo razigrano uživali teden, tako kot vsak dan, ki ga preživimo v vrtcu.

Najmlajši Ringarajčki, ki imajo svojo lokacijo v Enoti Pintarič so bili veliko zunaj, kjer so tekali, se lovili, igrali na toboganu, vozili s poganjalci in tricikli ter se igrali z žogami, obroči in vozili. V skupino je prišla glasbena skrinjica z lutko Medvedkom, ki je otroke popeljal v čarobni svet glasbe: prepevali so ob zvoku kitare, igrali na male ritmične instrumente. Povezali so vrtec in družino in tako sta začela potovati knjižni nahrbtnik in maskota zajček Ringarajček. Tako so teden otroka preživeli razigrano, zvedavo in predvsem prijetno.

 

  

 

 

Plezalčkom pa je malo zagodel škratek Prehladek in škratek Virozek (malo za šalo, malo za res)... Viroze z vročinami so obiskale poležale nekatere otroke v posteljo, a kljub temu, so s tistimi, ki so bili v vrtcu, preživeli zanimiv teden otroka. Da bi kar najbolje izkoristili vreme, so se v ponedeljek podali na pohod po Artičah in kmalu so s pločnika zavili na makedam, kjer so si otroci za "lažjo" pot takoj napolnili žepe s kamni in že v drugem hipu plezali po podrtem drevesu. Uspelo jim je splezati na velikanski kup zemlje in to je bilo tako zanimivo, da so svoje zmogljivosti preskušali še naprej. Tako tudi po strmem hribu hoditi ni bilo težava, saj jih je na vrhu pričakal čudovit razgled, mogočen travnik, in drevo, ki jim je dalo senco in prostor za sadno malico. Torek so tudi izkoristili za obisk gozda, saj jih je v gozdu obiskal ježek, ki je prinesel nekaj jesenskih dobrot. Obiskala pa jih je tudi nova maskota pujsa Pepa, kateri so še isti dan uredili prostor v igralnici, saj so ugotovili, da nima svoje posteljice. 

Svoje spretnosti pa ne pokažejo samo v gozdu, tudi na tribuni velike šolske telovadnice znajo biti zelo spretni in se poditi ter loviti. Spretno pa so prepletali tudi prstke, saj so ustvarjali iz prinešenega materiala iz gozda ter se vsekakor lepo imeli. 

  

  

 

 

Cepetavčki so teden otroka posvetili najrazličnejšim dejavnostim, ki so otrokom zagotovile dovolj gibanja, proste igre, raziskovanja gozda, likovno ter glasbeno ustvarjanje. Za začetek so se odpravili v gozd na pohod, kjer so v škratovi jedilnici našli pismo - pisala jim je sova Modrijanka in jim dala nalogo, da naberejo jesensko listje. Pa ne samo sovo, tudi ježka so srečali, ki se je potepal po Banovem gozdu. Malo v gozdu, malo v igralnici, malo v telovadnici - povsod so se gibali in telovadili, z glasbeno skrinjico zapeli kakšno jesensko pesmico in igrali na male ritmične inštrumente. Seveda pa ne smemo pozabiti na novo maskoto, ki je prišla k Cepetavčkom - kdo drugi kot sam Cepetavček, hihi.

 

 

 

 

Škratek Želodko pa je tudi Igralčke povabil na pohod in raziskovanje Banovega gozda, kjer so mojstrsko opravili vse naloge, ki jih je napisal. A veste, da so se Igralčki naučili veveričjo govorico? Kar povprašajte jih, ko je srečate. Sicer so veverico Maro klicali pod mogočno smreko, vendar je po vsej verjetnosti še sladko spala. Nič zato, so pa srečali ježka, ki je z veseljem pokramljal z njimi. V igralnici, v svoji glasbeni skrinjici pa jih je pričakal škratek Oskar, ki jim bo krajšal glasbene urice in jih učil nove pesmice, uganke, izštevanke, bibarije, glasbene igrice in verjetno bo tudi podtaknil kakšno novo pesem, da bojo zaplesali. Joj, pa medo Jaka in palček Bralček sta se končnoooo vrnila, da obiščeta njihove domove in ušpičita kakšno vragolijo v igralnici. 

 

 

 

 

 

Tudi najstarejše Navihančke je pričakalo pismo sove Modrijanke in škrata Želodka, ki sta jih povabila na daljši pohod po gozdu. Še prej, pa sta jih opomnila na previdno hojo po pločniku, pravilnem prečkanju ceste na prehodu za pešce in na spoštovanje gozdnega bontona. V gozdu je tudi njih pričakal ježek, ki si je nabiral zalogo hrane za prihajajočo zimo, prepevali so jesenske pesmi, s skovikanjem poskušali priklicati sovo, nabirali praprot in jesenske liste za ureditev igralnice. Naviti pa so morali tudi možgančke, saj so morali razvozlati težko uganko, ki pa seveda za njih ni bila prav težka. Bi jo mogoče vi znali rešiti?

 

"Dolgo sem na vas čakala,

se z gozdnim avtobusom v škratkovo jedilnico pripeljala.

Komaj čakam, da z vami grem na izlet, 

ali k babici na sladoled.

Skupaj se bomo igrali, ponoči pa utrujeni zaspali.

Kdo bo prvi, ki ga obiščem,

njegov domek končno raziščem?"

 

Vam je šlo? Vrnila se je Muca Copatarica.. jupiiii... 

Naj pa še povemo, da rajanja pri njih ni nikoli dovolj, saj zelo radi plešejo, včasih za jutranje razgibavanje, včasih v telovadnici, včasih so pač dobre volje, včasih v dežju... zato so se še posebej razveselili glasbene skrinjice in hruške Debeluške, ki jim bo vsak teden pripravila kakšno glasbeno presenečenje.

 

 

 

 

Vzgojiteljice in otroci iz vrtca Ringaraja pri OŠ Artiče

 

RAZIGRAN UŽIVAJ DAN je bila osrednja tema letošnjega nacionalnega Tedna otroka, ki je bil od 4. - 10 . oktobra 2021. Tako smo tudi v našem vrtcu stremeli k temu, da smo razigrano uživali teden, tako kot vsak dan, ki ga preživimo v vrtcu.

Najmlajši Ringarajčki, ki imajo svojo lokacijo v Enoti Pintarič so bili veliko zunaj, kjer so tekali, se lovili, igrali na toboganu, vozili s poganjalci in tricikli ter se igrali z žogami, obroči in vozili. V skupino je prišla glasbena skrinjica z lutko Medvedkom, ki je otroke popeljal v čarobni svet glasbe: prepevali so ob zvoku kitare, igrali na male ritmične instrumente. Povezali so vrtec in družino in tako sta začela potovati knjižni nahrbtnik in maskota zajček Ringarajček. Tako so teden otroka preživeli razigrano, zvedavo in predvsem prijetno.

 

  

 

 

Plezalčkom pa je malo zagodel škratek Prehladek in škratek Virozek (malo za šalo, malo za res)... Viroze z vročinami so obiskale poležale nekatere otroke v posteljo, a kljub temu, so s tistimi, ki so bili v vrtcu, preživeli zanimiv teden otroka. Da bi kar najbolje izkoristili vreme, so se v ponedeljek podali na pohod po Artičah in kmalu so s pločnika zavili na makedam, kjer so si otroci za "lažjo" pot takoj napolnili žepe s kamni in že v drugem hipu plezali po podrtem drevesu. Uspelo jim je splezati na velikanski kup zemlje in to je bilo tako zanimivo, da so svoje zmogljivosti preskušali še naprej. Tako tudi po strmem hribu hoditi ni bilo težava, saj jih je na vrhu pričakal čudovit razgled, mogočen travnik, in drevo, ki jim je dalo senco in prostor za sadno malico. Torek so tudi izkoristili za obisk gozda, saj jih je v gozdu obiskal ježek, ki je prinesel nekaj jesenskih dobrot. Obiskala pa jih je tudi nova maskota pujsa Pepa, kateri so še isti dan uredili prostor v igralnici, saj so ugotovili, da nima svoje posteljice. 

Svoje spretnosti pa ne pokažejo samo v gozdu, tudi na tribuni velike šolske telovadnice znajo biti zelo spretni in se poditi ter loviti. Spretno pa so prepletali tudi prstke, saj so ustvarjali iz prinešenega materiala iz gozda ter se vsekakor lepo imeli. 

  

  

 

 

Cepetavčki so teden otroka posvetili najrazličnejšim dejavnostim, ki so otrokom zagotovile dovolj gibanja, proste igre, raziskovanja gozda, likovno ter glasbeno ustvarjanje. Za začetek so se odpravili v gozd na pohod, kjer so v škratovi jedilnici našli pismo - pisala jim je sova Modrijanka in jim dala nalogo, da naberejo jesensko listje. Pa ne samo sovo, tudi ježka so srečali, ki se je potepal po Banovem gozdu. Malo v gozdu, malo v igralnici, malo v telovadnici - povsod so se gibali in telovadili, z glasbeno skrinjico zapeli kakšno jesensko pesmico in igrali na male ritmične inštrumente. Seveda pa ne smemo pozabiti na novo maskoto, ki je prišla k Cepetavčkom - kdo drugi kot sam Cepetavček, hihi.

 

 

 

 

Škratek Želodko pa je tudi Igralčke povabil na pohod in raziskovanje Banovega gozda, kjer so mojstrsko opravili vse naloge, ki jih je napisal. A veste, da so se Igralčki naučili veveričjo govorico? Kar povprašajte jih, ko je srečate. Sicer so veverico Maro klicali pod mogočno smreko, vendar je po vsej verjetnosti še sladko spala. Nič zato, so pa srečali ježka, ki je z veseljem pokramljal z njimi. V igralnici, v svoji glasbeni skrinjici pa jih je pričakal škratek Oskar, ki jim bo krajšal glasbene urice in jih učil nove pesmice, uganke, izštevanke, bibarije, glasbene igrice in verjetno bo tudi podtaknil kakšno novo pesem, da bojo zaplesali. Joj, pa medo Jaka in palček Bralček sta se končnoooo vrnila, da obiščeta njihove domove in ušpičita kakšno vragolijo v igralnici. 

 

 

 

 

 

Tudi najstarejše Navihančke je pričakalo pismo sove Modrijanke in škrata Želodka, ki sta jih povabila na daljši pohod po gozdu. Še prej, pa sta jih opomnila na previdno hojo po pločniku, pravilnem prečkanju ceste na prehodu za pešce in na spoštovanje gozdnega bontona. V gozdu je tudi njih pričakal ježek, ki si je nabiral zalogo hrane za prihajajočo zimo, prepevali so jesenske pesmi, s skovikanjem poskušali priklicati sovo, nabirali praprot in jesenske liste za ureditev igralnice. Naviti pa so morali tudi možgančke, saj so morali razvozlati težko uganko, ki pa seveda za njih ni bila prav težka. Bi jo mogoče vi znali rešiti?

 

"Dolgo sem na vas čakala,

se z gozdnim avtobusom v škratkovo jedilnico pripeljala.

Komaj čakam, da z vami grem na izlet, 

ali k babici na sladoled.

Skupaj se bomo igrali, ponoči pa utrujeni zaspali.

Kdo bo prvi, ki ga obiščem,

njegov domek končno raziščem?"

 

Vam je šlo? Vrnila se je Muca Copatarica.. jupiiii... 

Naj pa še povemo, da rajanja pri njih ni nikoli dovolj, saj zelo radi plešejo, včasih za jutranje razgibavanje, včasih v telovadnici, včasih so pač dobre volje, včasih v dežju... zato so se še posebej razveselili glasbene skrinjice in hruške Debeluške, ki jim bo vsak teden pripravila kakšno glasbeno presenečenje.

 

 

 

 

Vzgojiteljice in otroci iz vrtca Ringaraja pri OŠ Artiče

 

OSNOVNA ŠOLA ARTIČE
VRTEC RINGA RAJA

Artiče 39

8253 Artiče

KONTAKT

07 45 21 060

o-artice.nm@guest.arnes.si

© 2024 OŠ Artiče Vse pravice pridržane. Agencija.5ka