Interesne dejavnosti potekajo po zaključku dnevnega programa, ki jih izvajajo zunanji izvajalci v skladu z njihovimi programi. Tako za programe kot za varnost otrok v času izvajanja prevzemajo polno odgovornost.

V dodatne programe oziroma v interesne dejavnosti lahko vključite otroke po dopolnjenem 4. letu starosti. Izvajajo se pod pogojem zadostne prijave otrok in jih v celoti financirajo starši, vrtec zagotavlja le brezplačno uporabo prostorov.

CICIBAN PLANINEC

Prizadevamo si, da bi otroci čim več svojega otroštva preživeli v pristnem, neposrednem stiku z naravo, zato smo za otroke po dopolnjenem 4. letu starosti ustanovili planinski krožek "Ciciban planinec", ki ga izvaja Natalija Vahčič. Krožek poteka  v so-organizaciji OŠ Artiče. Otroci si razvijajo telesno vzdržljivost, vztrajnost, krepijo si voljo, spoznavajo naravne lepote in znamenitosti domačega kraja in njegove okolice. Seznanijo se s simboli planinske organizacije, s primerno planinsko opremo in nevarnostmi, na izletih pa skupaj s starši tkemo medsebojna prijateljstva.

ŠPORTNI PROGRAM

V programu ABECEDA ŠPORTA/ŠPORTNA ABEDECA sodelujejo otroci od 4. do 6. leta starosti, v skupinah od 10 do 15 otrok. Cilji programa so usmerjeni v celovit razvoj otrok s poudarkom na razvoju motoričnih sposobnosti. Program zajema različne vsebine, skozi katere otroci preko igre gradijo in razvijajo gibalne sposobnosti (plazenje, lazenje, skoki, plezanje, premagovanje ovir, izvajanje preprostih otroških plesov). Športni program bo potekal od oktobra do maja, vsebuje pa tudi gimnastično abecedo, abecedo z žogo, judo abecedo.

Vadba poteka 1x tedensko, in sicer ob torkih za otroke 4-5 let (14.40 - 15.25) in za otroke 5-6 let (15.30 - 16-15).

Cena je 15 EUR/mesec. Športno abecedo bo vodila prof. športa Petra Hotko (031 745 307)

CICIBAN PLANINEC

ŠPORTNI PROGRAM