Interesne dejavnosti potekajo po zaključku dnevnega programa, ki jih izvajajo zunanji izvajalci v skladu z njihovimi programi. Tako za programe kot za varnost otrok v času izvajanja prevzemajo polno odgovornost.

V dodatne programe oziroma v interesne dejavnosti lahko vključite otroke po dopolnjenem 4. letu starosti. Izvajajo se pod pogojem zadostne prijave otrok in jih v celoti financirajo starši, vrtec zagotavlja le brezplačno uporabo prostora.

ŠPORTNI PROGRAM

V programu ABECEDA ŠPORTA/ŠPORTNA ABEDECA sodelujejo otroci od 4. do 6. leta starosti, v skupini od 10 do 15 otrok. Cilji programa so usmerjeni v celovit razvoj otrok s poudarkom na razvoju motoričnih sposobnosti. Program zajema različne vsebine, skozi katere otroci preko igre gradijo in razvijajo gibalne sposobnosti (plazenje, lazenje, skoki, plezanje, premagovanje ovir, izvajanje preprostih otroških plesov). Športni program bo potekal od oktobra do maja, vsebuje pa tudi gimnastično abecedo, abecedo z žogo, judo abecedo.

Vadba poteka 1x tedensko, ki se izvaja v šolski telovadnici OŠ Artiče.

ROKOMET

Rokomet je moštveni šport z žogo. Cilj igre je zadeti čim več golov, pri čemer se bojo otroci učili vodenja žoge in podaj na gol. Razvijali bojo hitrost, spretnost, urili moč in učili na sodelovanju med njimi.

Vadba poteka 1x tedensko, ki se izvaja v šolski telovadnici OŠ Artiče.

ŠPORTNI PROGRAM

Vadba poteka 1x tedensko, ki se izvaja v šolski telovadnici OŠ Artiče.

ROKOMET

Vadba poteka 1x tedensko, ki se izvaja v šolski telovadnici OŠ Artiče.