Škratek Želodko in njegovi gozdni prijatelji pridno skrbijo, da imamo vedno polno dela.. Tudi tokrat nas je presenetil in nam na pohod poslal njegova tesna prijatelja škratka Jurčka in škratka Hrastovčka..

 

Verjetno se je prvi zbudil škratek Jurček, saj je Navihančke pričakal kar na štoru. Kako smo bili presenečeni, ko smo ga zagledali. Povedal nam je, da se z Želodkom nikoli ne prepirata in tepeta ter da ves čas tičita skupaj in se igrata. Sova Modrijanka pa mu je naročila, naj preveri pri Navihančkih kaj vse že znamo in tako smo skupaj prepevali pesmice, reševali uganke, nabirali vejice in ko nam je vse to uspelo, nas je na koncu čakal skriti zaklad.

 

 

 

Tudi škratek Hrastovček je pokukal na plano in v svojem skrivališču počakal na Igralčke. Prišel je s prav posebno nalogo in sicer, škratek Želodko je obljubil Igralčkom, da namm pokaže, kje domuje. Tako je poslal Hrastovčka, da se malo sprehodi z nami po Banovem gozdu, da skupaj zapojemo kakšno jesensko pesem, skuhamo jesensko juho za veverico Maro in poiščemo Želodkov dom. Kolikokrat smo šli mimo tega mogočnega hrasta, pa niti slutili nismo, da tu živi škratek Želodko.

 

 

 

Zahvalili smo se Jurčku in Hrastovčku za družbo in mu naročili, naj pozdravi škratka Želodka, ko ga sreča...

 

Navihančki in Igralčki s svojimi vzgojiteljicami

 

Škratek Želodko in njegovi gozdni prijatelji pridno skrbijo, da imamo vedno polno dela.. Tudi tokrat nas je presenetil in nam na pohod poslal njegova tesna prijatelja škratka Jurčka in škratka Hrastovčka..

 

Verjetno se je prvi zbudil škratek Jurček, saj je Navihančke pričakal kar na štoru. Kako smo bili presenečeni, ko smo ga zagledali. Povedal nam je, da se z Želodkom nikoli ne prepirata in tepeta ter da ves čas tičita skupaj in se igrata. Sova Modrijanka pa mu je naročila, naj preveri pri Navihančkih kaj vse že znamo in tako smo skupaj prepevali pesmice, reševali uganke, nabirali vejice in ko nam je vse to uspelo, nas je na koncu čakal skriti zaklad.

 

 

 

Tudi škratek Hrastovček je pokukal na plano in v svojem skrivališču počakal na Igralčke. Prišel je s prav posebno nalogo in sicer, škratek Želodko je obljubil Igralčkom, da namm pokaže, kje domuje. Tako je poslal Hrastovčka, da se malo sprehodi z nami po Banovem gozdu, da skupaj zapojemo kakšno jesensko pesem, skuhamo jesensko juho za veverico Maro in poiščemo Želodkov dom. Kolikokrat smo šli mimo tega mogočnega hrasta, pa niti slutili nismo, da tu živi škratek Želodko.

 

 

 

Zahvalili smo se Jurčku in Hrastovčku za družbo in mu naročili, naj pozdravi škratka Želodka, ko ga sreča...

 

Navihančki in Igralčki s svojimi vzgojiteljicami

 

OSNOVNA ŠOLA ARTIČE
VRTEC RINGA RAJA

Artiče 39

8253 Artiče

KONTAKT

07 45 21 060

o-artice.nm@guest.arnes.si

© 2021 OŠ Artiče Vse pravice pridržane. Agencija.5ka