Mesec februar smo posvetili spoznavanju ljudskega izročila, seznanili smo se z ljudskim plesom in ljudsko pesmijo ter pripevanje popestrili z malimi ritmičnimi instrumenti.

 

Mesec februar smo posvetili spoznavanju ljudskega izročila, seznanili smo se z ljudskim plesom Zibenšrit, kačo vit in Bela lilija, ljudsko pesmijo Po Koroškem po Kranjskem, Izak, Jakob, Abraham, Psiček nima repa več … ter pripevanje popestrili z malimi ritmičnimi instrumenti. Prebirali smo šaljivke iz knjig Enci benci, se igrali prstno igro En kovač in spoznali deklamacijo Prvo leto ko sem služil.

 

Na sprehodih smo spoznavali domači kraj, Artiče in si ogledali ustanove, ki jih imamo v okolici. Raziskovali smo bližnji gozd in odkrivali nove kotičke za igro na prostem, ter se urili v spretnostih. Preko PP predstavitve so si otroci ogledali značilnosti in lepote Slovenije in naredili plakat. Ker so bile v februarju olimpijske igre, smo se seznanili z različnimi športi in izdelali plakat je zimski šport/ni zimski šport, pri gibalnih minutkah pa smo jih z gibanjem uprizorili. Pripravili smo tudi dramatizacijo za starše z naslovom Pod medvedovim dežnikom.

 

Ljudske pesmi smo popestrili z muziciranjem na male ritmične instrumente.

 

 

Spoznavali smo našo Slovenijo in si ogledali projekcijo, se pogovarjali o kulturnem prazniku in Francetu Prešernu.

 

 

Izdelali smo slovensko zastavo in se pogovorili o simboliki grba. Posneli smo dramatizacijo za starše z naslovom Pod medvedovim dežnikom.

 

 

Odkrivali smo nove kotičke gozda, se urili v spretnosti hoje čez mostiček, odkrili smo prve znanilce pomladi, pa čeprav je še čisto prava zima.

 

 

 

Sončili smo se na artiški plaži, si pomagali pri plezanju navkreber ter uživali pri spuščanju po toboganu, jeeeee...

In za nami se je kadilo, kot za dobrimi konji.

 

 

V igralnici pa smo se igrali različne igre: glasbeni stoli, potujem z vlakom, pantomimo in kot pravi detektivi smo bili na lovu za skrito žogo.

 

 

 

In po dolgem času smo se srečali z našo prijateljico Nežo, ki jo že nestrpno čakamo, da se vrne v vrtec.

 

Zapisala: vzg. Špela Lisec

 

 

Mesec februar smo posvetili spoznavanju ljudskega izročila, seznanili smo se z ljudskim plesom in ljudsko pesmijo ter pripevanje popestrili z malimi ritmičnimi instrumenti.

 

Mesec februar smo posvetili spoznavanju ljudskega izročila, seznanili smo se z ljudskim plesom Zibenšrit, kačo vit in Bela lilija, ljudsko pesmijo Po Koroškem po Kranjskem, Izak, Jakob, Abraham, Psiček nima repa več … ter pripevanje popestrili z malimi ritmičnimi instrumenti. Prebirali smo šaljivke iz knjig Enci benci, se igrali prstno igro En kovač in spoznali deklamacijo Prvo leto ko sem služil.

 

Na sprehodih smo spoznavali domači kraj, Artiče in si ogledali ustanove, ki jih imamo v okolici. Raziskovali smo bližnji gozd in odkrivali nove kotičke za igro na prostem, ter se urili v spretnostih. Preko PP predstavitve so si otroci ogledali značilnosti in lepote Slovenije in naredili plakat. Ker so bile v februarju olimpijske igre, smo se seznanili z različnimi športi in izdelali plakat je zimski šport/ni zimski šport, pri gibalnih minutkah pa smo jih z gibanjem uprizorili. Pripravili smo tudi dramatizacijo za starše z naslovom Pod medvedovim dežnikom.

 

Ljudske pesmi smo popestrili z muziciranjem na male ritmične instrumente.

 

 

Spoznavali smo našo Slovenijo in si ogledali projekcijo, se pogovarjali o kulturnem prazniku in Francetu Prešernu.

 

 

Izdelali smo slovensko zastavo in se pogovorili o simboliki grba. Posneli smo dramatizacijo za starše z naslovom Pod medvedovim dežnikom.

 

 

Odkrivali smo nove kotičke gozda, se urili v spretnosti hoje čez mostiček, odkrili smo prve znanilce pomladi, pa čeprav je še čisto prava zima.

 

 

 

Sončili smo se na artiški plaži, si pomagali pri plezanju navkreber ter uživali pri spuščanju po toboganu, jeeeee...

In za nami se je kadilo, kot za dobrimi konji.

 

 

V igralnici pa smo se igrali različne igre: glasbeni stoli, potujem z vlakom, pantomimo in kot pravi detektivi smo bili na lovu za skrito žogo.

 

 

 

In po dolgem času smo se srečali z našo prijateljico Nežo, ki jo že nestrpno čakamo, da se vrne v vrtec.

 

Zapisala: vzg. Špela Lisec

 

 

OSNOVNA ŠOLA ARTIČE
VRTEC RINGA RAJA

Artiče 39

8253 Artiče

KONTAKT

07 45 21 060

o-artice.nm@guest.arnes.si

© 2023 OŠ Artiče Vse pravice pridržane. Agencija.5ka