Tu je mesec februar – mesec kulture. In tako smo tudi mi mesec februar posvetili ugankam, izštevankam, knjigam, zgodbam, ljudskim plesom in pesmim, dramatizaciji,…

 

Tako je. Naša dramatizacija je dobila končno podobo. Ko nam je babica Zima posula malo snega, so naše misli takoj preskočile k delanju snežaka, kaj vse potrebujemo da nas na mrazu ne bo zeblo, na plano so prišle pesmi o zimi,… Zato smo prišli na idejo, da za pripravo dramatizacije izberemo zgodbo o Dobrem snežaku. Kako je bil prijazen snežak in vsem svojim gozdnim prijateljem ponudil topla oblačila. Tudi mi stremimo k temu, da si med seboj pomagamo in nam res ni bilo težko narediti povzetek zgodbe in jo odigrati. Malo smo jo dopolnili, pripravljali sceno in kostume ter z veseljem brali in se »učili«. Naše plesne deklice so z baletnimi koraki uprizorile snežinke, pogumna snežaka pa sta ponosno delila svoja oblačila gozdnim živalim.

 

Od tu, pa so nas črke popeljale naprej… Z lastnim telesom smo uprizarjali abecedo, se igrali in ponavljali rime, izštevanke, uganke, slikali našega največjega slovenskega pesnika in ne boste verjeli; obiskal nas je dr. Fig (France Prešeren). Ponosno smo stali ob zvoku Zdravljice in se pogovarjali o njegovi neusojeni ljubezni.

 

 

 

 

Igrali smo se z lutkami in si izmišljali zgodbice. Večkrat smo se podali v umirjen svet domišljije, a kaj, ko nas naš Val rad poheca in nam na »plesišču« pripravi pravi plesni šov, hehe… In ker tudi ostali zelo radi pojemo in plešemo, nas je po dolgem času obiskal naš glasbeni palček Oskar. Pripravil nam je nove pesmi, nov ljudski ples in vzgojiteljicama naročil, naj za nas izdelata glasbeno tombolo.

 

 

 

Praznovali smo tri rojstne dneve in ker smo tako radi v gozdu, smo želeli hitro ven, zato smo praznovali vsak rojstni dan kar dva dni skupaj.. Še boljše, prave zabave trajajo malo dlje, kajne?

 

 

Gozd je naš raziskovalni center, kot radi rečemo, saj najdemo ogromno skritih gozdnih zakladov in idej. A veste da se je v Artičah zasidral Titanik? Ja, imamo gozdni Titanik in to kar tri. Kar poglejte kako na njem plujemo, s čuvajkama mornarkama. Ko pa nismo na ladji, pa lovimo ribe, delamo strupene napoje, se povezujemo z gozdom na energijski točki, delamo ledene sladolede, plezamo na drevesa in se tudi skrijemo v košati smreki.

 

 

 

Kadar pa nismo v gozdu, da bi urili spretnosti in se dovolj razmigali, pa imamo vadbene ure v naši telovadnici. Obožujemo igre s padalom, saj nam ponuja veliko igrivosti.

 

Dan se nam tako hitro obrne, da nas včasih starši pridejo kar prehitro iskat, hehe.. Pa toliko se imamo še za igrati. A naj vam zaupamo, da se bomo začeli igrati in uživati že kmalu v novih prostorih vrtca.

Komaj že čakamo, do takrat pa, en navihan pozdrav od nas Igralčkov.

 

 

IGRALČKI Z VZGOJITELJICAMA NATAŠO IN TANJO                                                    Za Igralčke zapisala: vzg. Tanja Mežič

 

 

Tu je mesec februar – mesec kulture. In tako smo tudi mi mesec februar posvetili ugankam, izštevankam, knjigam, zgodbam, ljudskim plesom in pesmim, dramatizaciji,…

 

Tako je. Naša dramatizacija je dobila končno podobo. Ko nam je babica Zima posula malo snega, so naše misli takoj preskočile k delanju snežaka, kaj vse potrebujemo da nas na mrazu ne bo zeblo, na plano so prišle pesmi o zimi,… Zato smo prišli na idejo, da za pripravo dramatizacije izberemo zgodbo o Dobrem snežaku. Kako je bil prijazen snežak in vsem svojim gozdnim prijateljem ponudil topla oblačila. Tudi mi stremimo k temu, da si med seboj pomagamo in nam res ni bilo težko narediti povzetek zgodbe in jo odigrati. Malo smo jo dopolnili, pripravljali sceno in kostume ter z veseljem brali in se »učili«. Naše plesne deklice so z baletnimi koraki uprizorile snežinke, pogumna snežaka pa sta ponosno delila svoja oblačila gozdnim živalim.

 

Od tu, pa so nas črke popeljale naprej… Z lastnim telesom smo uprizarjali abecedo, se igrali in ponavljali rime, izštevanke, uganke, slikali našega največjega slovenskega pesnika in ne boste verjeli; obiskal nas je dr. Fig (France Prešeren). Ponosno smo stali ob zvoku Zdravljice in se pogovarjali o njegovi neusojeni ljubezni.

 

 

 

 

Igrali smo se z lutkami in si izmišljali zgodbice. Večkrat smo se podali v umirjen svet domišljije, a kaj, ko nas naš Val rad poheca in nam na »plesišču« pripravi pravi plesni šov, hehe… In ker tudi ostali zelo radi pojemo in plešemo, nas je po dolgem času obiskal naš glasbeni palček Oskar. Pripravil nam je nove pesmi, nov ljudski ples in vzgojiteljicama naročil, naj za nas izdelata glasbeno tombolo.

 

 

 

Praznovali smo tri rojstne dneve in ker smo tako radi v gozdu, smo želeli hitro ven, zato smo praznovali vsak rojstni dan kar dva dni skupaj.. Še boljše, prave zabave trajajo malo dlje, kajne?

 

 

Gozd je naš raziskovalni center, kot radi rečemo, saj najdemo ogromno skritih gozdnih zakladov in idej. A veste da se je v Artičah zasidral Titanik? Ja, imamo gozdni Titanik in to kar tri. Kar poglejte kako na njem plujemo, s čuvajkama mornarkama. Ko pa nismo na ladji, pa lovimo ribe, delamo strupene napoje, se povezujemo z gozdom na energijski točki, delamo ledene sladolede, plezamo na drevesa in se tudi skrijemo v košati smreki.

 

 

 

Kadar pa nismo v gozdu, da bi urili spretnosti in se dovolj razmigali, pa imamo vadbene ure v naši telovadnici. Obožujemo igre s padalom, saj nam ponuja veliko igrivosti.

 

Dan se nam tako hitro obrne, da nas včasih starši pridejo kar prehitro iskat, hehe.. Pa toliko se imamo še za igrati. A naj vam zaupamo, da se bomo začeli igrati in uživati že kmalu v novih prostorih vrtca.

Komaj že čakamo, do takrat pa, en navihan pozdrav od nas Igralčkov.

 

 

IGRALČKI Z VZGOJITELJICAMA NATAŠO IN TANJO                                                    Za Igralčke zapisala: vzg. Tanja Mežič

 

 

OSNOVNA ŠOLA ARTIČE
VRTEC RINGA RAJA

Artiče 39

8253 Artiče

KONTAKT

07 45 21 060

o-artice.nm@guest.arnes.si

© 2023 OŠ Artiče Vse pravice pridržane. Agencija.5ka