Navihančki že od začetka letošnjega leta nestrpno pričakujemo obisk Kekčeve dežele, ki ga načrtujemo v mesecu maju oziroma juniju.

 

Prebrali smo vse Kekčeve zgodbe, si ogledali filme in uživali v zgodbah tistih, ki so Kekca in Bedanca že obiskali v Kranjski Gori. Zato ni bilo nič čudnega, da smo si za pripravo dramatizacije izbrali ravno to temo. Kekčevo zgodbo smo sami napisali, si razdelili vloge in pridno vadili. Najbolj zabaven je bil del, kjer Bedanec vpraša Pehto, če bi postala njegova žena. Ha ha, koliko smeha je bilo slišati iz igralnice. Pridno smo prepevali tudi Kekčeve pesmi, naša Zala, ki je igrala Mojco, pa je svojo pesmico odpela tako čutno, da so nam vedno v oči stopile solze, ko smo jo poslušali. Scene ni bilo potrebno izdelovati, ker smo predstavo posneli na Banovi domačiji in v naši preljubi Banovi hosti. V oblekah folkloristov, ki nam jih je prijazno posodila gospa ravnateljica, smo se preselili v čas pastirčkov in pastiric. Kako pa se naša zgodba konča?

 

»Kekčeva zgodba ima srečen konec. Dobrota vedno premaga hudobijo. V vsaki slogi je moč in dobra volja je najbolja! Jujujuhuhu!«

 

 

Po uspešno odigrani dramatizaciji pa je sledil še en zelo pomemben dogodek. Navihančki so se namreč vpisali v 1. razred in zanimalo jih je, ali bosta vzgojiteljici šli tudi z njimi?

 

Skupaj smo se veselili nagrade, ki jo je v natečaju »Sadje in zelenjava za zajtrk kombinacija je prava«, za svojo risbico prejel naš Noah.

 

Naša Hruška Debeluška je prava zaspanka. Vsak ponedeljek nam v svoji glasbeni skrinjici pripravi zanimivo dejavnost, a kaj ko je takšna zaspanka, da jo moramo vedno prebujati. Kako? S pesmico seveda. Ker nekateri že znamo brati, sami preberemo kaj piše na njenem listu. Igramo se z ritmi na različne načine, razvijamo slušno pozornost in kraljeviču Marku igramo na željene instrumente.

 

 

 

Našega dopoldneva pa si ne znamo predstavljati brez obiska gozda. Toliko kotičkov smo že odkrili in poimenovali! Sprejemnica, Grad, Raketa, Črka L, Smaragdni gozd, Škratkova jedilnica, Tobogan in pred kratkim odkrito super Dirkališče.

Najbolj zabavno pa je, ko nam vzgojiteljici dovolita teči do bambusa in se skriti pod njegovimi čudovitimi zelenimi listi.

 

 

 

Kaj pa nas čaka sedaj? Poleg težko pričakovane selitve v nov vrtec bomo odpotovali v preteklost, ko so za grajskimi zidovi živele princeske, kraljeviči in pogumni vitezi. Kdo ve, kaj vse bomo odkrili za mogočnimi zidovi preteklosti.

 

NAVIHANČKI Z VZGOJITELJICAMA SONJO IN SUZANO

 

Za Navihančke zapisala: vzg. Sonja Cizel

 

Navihančki že od začetka letošnjega leta nestrpno pričakujemo obisk Kekčeve dežele, ki ga načrtujemo v mesecu maju oziroma juniju.

 

Prebrali smo vse Kekčeve zgodbe, si ogledali filme in uživali v zgodbah tistih, ki so Kekca in Bedanca že obiskali v Kranjski Gori. Zato ni bilo nič čudnega, da smo si za pripravo dramatizacije izbrali ravno to temo. Kekčevo zgodbo smo sami napisali, si razdelili vloge in pridno vadili. Najbolj zabaven je bil del, kjer Bedanec vpraša Pehto, če bi postala njegova žena. Ha ha, koliko smeha je bilo slišati iz igralnice. Pridno smo prepevali tudi Kekčeve pesmi, naša Zala, ki je igrala Mojco, pa je svojo pesmico odpela tako čutno, da so nam vedno v oči stopile solze, ko smo jo poslušali. Scene ni bilo potrebno izdelovati, ker smo predstavo posneli na Banovi domačiji in v naši preljubi Banovi hosti. V oblekah folkloristov, ki nam jih je prijazno posodila gospa ravnateljica, smo se preselili v čas pastirčkov in pastiric. Kako pa se naša zgodba konča?

 

»Kekčeva zgodba ima srečen konec. Dobrota vedno premaga hudobijo. V vsaki slogi je moč in dobra volja je najbolja! Jujujuhuhu!«

 

 

Po uspešno odigrani dramatizaciji pa je sledil še en zelo pomemben dogodek. Navihančki so se namreč vpisali v 1. razred in zanimalo jih je, ali bosta vzgojiteljici šli tudi z njimi?

 

Skupaj smo se veselili nagrade, ki jo je v natečaju »Sadje in zelenjava za zajtrk kombinacija je prava«, za svojo risbico prejel naš Noah.

 

Naša Hruška Debeluška je prava zaspanka. Vsak ponedeljek nam v svoji glasbeni skrinjici pripravi zanimivo dejavnost, a kaj ko je takšna zaspanka, da jo moramo vedno prebujati. Kako? S pesmico seveda. Ker nekateri že znamo brati, sami preberemo kaj piše na njenem listu. Igramo se z ritmi na različne načine, razvijamo slušno pozornost in kraljeviču Marku igramo na željene instrumente.

 

 

 

Našega dopoldneva pa si ne znamo predstavljati brez obiska gozda. Toliko kotičkov smo že odkrili in poimenovali! Sprejemnica, Grad, Raketa, Črka L, Smaragdni gozd, Škratkova jedilnica, Tobogan in pred kratkim odkrito super Dirkališče.

Najbolj zabavno pa je, ko nam vzgojiteljici dovolita teči do bambusa in se skriti pod njegovimi čudovitimi zelenimi listi.

 

 

 

Kaj pa nas čaka sedaj? Poleg težko pričakovane selitve v nov vrtec bomo odpotovali v preteklost, ko so za grajskimi zidovi živele princeske, kraljeviči in pogumni vitezi. Kdo ve, kaj vse bomo odkrili za mogočnimi zidovi preteklosti.

 

NAVIHANČKI Z VZGOJITELJICAMA SONJO IN SUZANO

 

Za Navihančke zapisala: vzg. Sonja Cizel

 

OSNOVNA ŠOLA ARTIČE
VRTEC RINGA RAJA

Artiče 39

8253 Artiče

KONTAKT

07 45 21 060

o-artice.nm@guest.arnes.si

© 2022 OŠ Artiče Vse pravice pridržane. Agencija.5ka