Ob simbolični predaji ključa županu Občine Brežice, 7. marca 2022, je bilo napovedano slavnostno odprtje novega vrtca Ringaraja pri OŠ Artiče v mesecu maju. Ta veličastni dogodek se je zares zgodil v torek, 10. maja 2022, ob 17. uri, v telovadnici šole.

 

V uradnem, a nadvse pomembnem delu prireditve je bilo izrečenih precej izbranih besed. Da danes ponosno stopamo skozi vrata povsem nove stavbe, je največ pripomogla vztrajnost ravnateljice Vesne Bogovič. Ona najbolj ve, koliko ur, seštetih v dneve, mesece, koliko neprespanih noči, telefonskih pogovorov, preudarnih odločitev je bilo potrebnih v obdobju od prvih besed do današnjega dne. Na koncu zahval je izrazila veselje, da je pripomogla k temu, da v nov vrtec vstopajo srečni otroci, ki se tu dobro počutijo in se razvijajo.

 

Naslednjo so k mikrofonu povabili pomočnico ravnateljice Natašo Petelinc,

ki je s svojim čutom za estetiko in poznavanjem potreb sodelujočih v vzgojno-izobraževalnem procesu pripomogla k današnji podobi vrtca. Pomočnica ravnateljice je poudarila, da so zaposleni skupaj z otroki dodali dušo novim igralnicam in ostalim prostorom, kjer se odlično počutijo. Skozi njen živopisani govor smo si skoraj že lahko predstavljali, kako izgledajo nove igralnice, garderobe, tobogan, leseni podesti, skupni prostor…

 

Preden smo si lahko ogledali prostore je zbrane na prireditvi nagovoril tudi župan Občine Brežice, Ivan Molan. Župan je dejal, da je izjemno ponosen na nov vrtec in navdušen, da je po dveh nepredvidljivih letih ponovno omogočeno srečanje v živo. Župan je budno spremljal celoten potek investicije, od prvih priprav projektne dokumentacije do gradnje in opremljanja vrtca. Povedal je, da je občina pred sklenitvijo pogodbe z Župnijo Artiče za odkup zemljišča v velikosti 540 m2, kamor bo razširjeno igrišče, da bodo otroci imeli še več prostora za igro in gibanje na prostem.

 

Vrtec Ringaraja pri OŠ Artiče že vrsto let deluje po principu metodologije Korak za korakom, zato je bila slavnostna govornica doc. dr. Jerneja Jager, vodja centra za kakovost v vzgoji in izobraževanju KZK iz Pedagoškega inštituta.

V svojem govoru je izpostavila skrb šole in vrtca za strokovni razvoj zaposlenih in čestitala za pridobljene nove prostore, ki predstavljajo odlične pogoje za delo in načrtovanje novih dejavnosti.

 

  

 

  

 

Po uradnem delu je sledil kulturni program, ki smo ga ob svečanem odprtju oblikovali vrtičkarji in šolarji ter zaposleni v vrtcu in šoli. Še posebej se je pri programu potrudila učiteljica Mateja Jankovič Čurič, na klavirju nas je spremljala Stanka Turšič Pungerčar.

 

 

Večina nas pozna pesmico Ringa-ringa-raja, ko kuža vse pomeče na tla. Z otroško ljudsko pesmico so veselo zarajali otroci skupine Ringarajčki.

 

 

Ko sta palček Filip in palčica Meri vadila ples »Bela, bela lilija«, so se jima na odru pridružili otroci skupine Plezalčki in pogumno zaplesali, čeprav pred tako velikem občinstvom še niso imeli priložnost nastopiti.

 

 

  

 

  

 

 

Ker je palčica Maruša pozabila besedilo, je naročila mlajšima palčkoma, da cepetata z nogami. V vlogo sta se tako vživela, da sta skoraj preglasila prihod otrok skupine Cepetavčki, ki so povedali, kaj se skriva za mavrico in zapeli pesem »Jaz pa grem na zeleno travco«.

 

Otroci skupine Igralčki so ob spremljavi učencev na tamburicah zapeli Tri planike. Nato sta jih vzgojiteljici zalili kot rožice, da so zacveteli ter veselo odplesali v Nagajivo pomlad na odru pred skoraj polno šolsko telovadnico.

  

 

 

Za konec je Meri Filipu zastavila uganko: »Kaj je to? Na eni nožici stojijo v gozdu ti možici. Širok klobuk so si na glavo dali, čeprav so v senci si svoj dom izbrali.«

Filip je hitro ugotovil, da so to gobe in se pridružil otrokom skupine Navihančki, ki so na melodijo Kekčeve pesmi zapeli lastno besedilo z naslovom »Gobji ples«. Vsak Navihanček je med podajanjem mikrofona povedal, zakaj rad hodi v vrtec.

 

»NAŠ VRTEC NA HRIBČKU STOJI, VESELI SMO RINGARAJČKI VSI!« so Navihančki zrecitirali z dvignjenimi rokami in srčki v rokah, iz katerih smo razbrali ime VRTEC RINGARAJA ARTIČE.

  

 

Tako se je s pesmijo in plesom predstavilo pet skupin otrok iz vrtca, najmlajši  iz skupine Sončki se letos še niso podali na oder.

Na koncu je vrtčevsko himno skupaj z otroki zapela posebna gostja, znana slovenska pevka in krajanka Nuša Derenda ter po taktih »Naša četica koraka« četico otrok odpeljala z odra.

 

 

Pred vhodom v novo stavbo vrtca so simbolno prerezali trak, nakar je sledil še vodeni ogled novih prostorov in pogostitev izpod pridnih rok kuharja in kuharic.

 

 

Naslednji dan smo se zbrali v skupnem prostoru, kjer smo z zanimanjem odpirali darila župana občine Brežice. Vi ste se verjetno že spraševali, kaj se skriva v škatlah na odru, zavitih v rdeč papir in z zelenimi srčki.

Vsaka skupina se je razveselila podarjenih didaktičnih pripomočkov od gradnikov do sestavljank, zato ste zagotovo opazili posebne iskrice v očeh otrok in slišali še več zadovoljnega otroškega smeha iz novih igralnic.

  

 

Zapisala: vzg. Suzana Bogovič

 

 

 

 

 

 

 

Ob simbolični predaji ključa županu Občine Brežice, 7. marca 2022, je bilo napovedano slavnostno odprtje novega vrtca Ringaraja pri OŠ Artiče v mesecu maju. Ta veličastni dogodek se je zares zgodil v torek, 10. maja 2022, ob 17. uri, v telovadnici šole.

 

V uradnem, a nadvse pomembnem delu prireditve je bilo izrečenih precej izbranih besed. Da danes ponosno stopamo skozi vrata povsem nove stavbe, je največ pripomogla vztrajnost ravnateljice Vesne Bogovič. Ona najbolj ve, koliko ur, seštetih v dneve, mesece, koliko neprespanih noči, telefonskih pogovorov, preudarnih odločitev je bilo potrebnih v obdobju od prvih besed do današnjega dne. Na koncu zahval je izrazila veselje, da je pripomogla k temu, da v nov vrtec vstopajo srečni otroci, ki se tu dobro počutijo in se razvijajo.

 

Naslednjo so k mikrofonu povabili pomočnico ravnateljice Natašo Petelinc,

ki je s svojim čutom za estetiko in poznavanjem potreb sodelujočih v vzgojno-izobraževalnem procesu pripomogla k današnji podobi vrtca. Pomočnica ravnateljice je poudarila, da so zaposleni skupaj z otroki dodali dušo novim igralnicam in ostalim prostorom, kjer se odlično počutijo. Skozi njen živopisani govor smo si skoraj že lahko predstavljali, kako izgledajo nove igralnice, garderobe, tobogan, leseni podesti, skupni prostor…

 

Preden smo si lahko ogledali prostore je zbrane na prireditvi nagovoril tudi župan Občine Brežice, Ivan Molan. Župan je dejal, da je izjemno ponosen na nov vrtec in navdušen, da je po dveh nepredvidljivih letih ponovno omogočeno srečanje v živo. Župan je budno spremljal celoten potek investicije, od prvih priprav projektne dokumentacije do gradnje in opremljanja vrtca. Povedal je, da je občina pred sklenitvijo pogodbe z Župnijo Artiče za odkup zemljišča v velikosti 540 m2, kamor bo razširjeno igrišče, da bodo otroci imeli še več prostora za igro in gibanje na prostem.

 

Vrtec Ringaraja pri OŠ Artiče že vrsto let deluje po principu metodologije Korak za korakom, zato je bila slavnostna govornica doc. dr. Jerneja Jager, vodja centra za kakovost v vzgoji in izobraževanju KZK iz Pedagoškega inštituta.

V svojem govoru je izpostavila skrb šole in vrtca za strokovni razvoj zaposlenih in čestitala za pridobljene nove prostore, ki predstavljajo odlične pogoje za delo in načrtovanje novih dejavnosti.

 

  

 

  

 

Po uradnem delu je sledil kulturni program, ki smo ga ob svečanem odprtju oblikovali vrtičkarji in šolarji ter zaposleni v vrtcu in šoli. Še posebej se je pri programu potrudila učiteljica Mateja Jankovič Čurič, na klavirju nas je spremljala Stanka Turšič Pungerčar.

 

 

Večina nas pozna pesmico Ringa-ringa-raja, ko kuža vse pomeče na tla. Z otroško ljudsko pesmico so veselo zarajali otroci skupine Ringarajčki.

 

 

Ko sta palček Filip in palčica Meri vadila ples »Bela, bela lilija«, so se jima na odru pridružili otroci skupine Plezalčki in pogumno zaplesali, čeprav pred tako velikem občinstvom še niso imeli priložnost nastopiti.

 

 

  

 

  

 

 

Ker je palčica Maruša pozabila besedilo, je naročila mlajšima palčkoma, da cepetata z nogami. V vlogo sta se tako vživela, da sta skoraj preglasila prihod otrok skupine Cepetavčki, ki so povedali, kaj se skriva za mavrico in zapeli pesem »Jaz pa grem na zeleno travco«.

 

Otroci skupine Igralčki so ob spremljavi učencev na tamburicah zapeli Tri planike. Nato sta jih vzgojiteljici zalili kot rožice, da so zacveteli ter veselo odplesali v Nagajivo pomlad na odru pred skoraj polno šolsko telovadnico.

  

 

 

Za konec je Meri Filipu zastavila uganko: »Kaj je to? Na eni nožici stojijo v gozdu ti možici. Širok klobuk so si na glavo dali, čeprav so v senci si svoj dom izbrali.«

Filip je hitro ugotovil, da so to gobe in se pridružil otrokom skupine Navihančki, ki so na melodijo Kekčeve pesmi zapeli lastno besedilo z naslovom »Gobji ples«. Vsak Navihanček je med podajanjem mikrofona povedal, zakaj rad hodi v vrtec.

 

»NAŠ VRTEC NA HRIBČKU STOJI, VESELI SMO RINGARAJČKI VSI!« so Navihančki zrecitirali z dvignjenimi rokami in srčki v rokah, iz katerih smo razbrali ime VRTEC RINGARAJA ARTIČE.

  

 

Tako se je s pesmijo in plesom predstavilo pet skupin otrok iz vrtca, najmlajši  iz skupine Sončki se letos še niso podali na oder.

Na koncu je vrtčevsko himno skupaj z otroki zapela posebna gostja, znana slovenska pevka in krajanka Nuša Derenda ter po taktih »Naša četica koraka« četico otrok odpeljala z odra.

 

 

Pred vhodom v novo stavbo vrtca so simbolno prerezali trak, nakar je sledil še vodeni ogled novih prostorov in pogostitev izpod pridnih rok kuharja in kuharic.

 

 

Naslednji dan smo se zbrali v skupnem prostoru, kjer smo z zanimanjem odpirali darila župana občine Brežice. Vi ste se verjetno že spraševali, kaj se skriva v škatlah na odru, zavitih v rdeč papir in z zelenimi srčki.

Vsaka skupina se je razveselila podarjenih didaktičnih pripomočkov od gradnikov do sestavljank, zato ste zagotovo opazili posebne iskrice v očeh otrok in slišali še več zadovoljnega otroškega smeha iz novih igralnic.

  

 

Zapisala: vzg. Suzana Bogovič

 

 

 

 

 

 

 

OSNOVNA ŠOLA ARTIČE
VRTEC RINGA RAJA

Artiče 39

8253 Artiče

KONTAKT

07 45 21 060

o-artice.nm@guest.arnes.si

© 2024 OŠ Artiče Vse pravice pridržane. Agencija.5ka