Ob dnevu ogroženih vrst, 21. 5. 2022 smo se otroci skupin Igralčki in Navihančki pridružili akciji ozaveščanja o ogroženih vrstah in tako s kredami risali živali, ki jim grozi izumrtje in so v naši Sloveniji ogrožene.

 

Tisoče ljudi po vsem svetu vsako leto z različnimi aktivnostmi na tretji petek v maju obeleži dan ogroženih vrst. Posvetijo ga ozaveščanju in učenju o ogroženih živalskih in rastlinskih vrstah ter njihovem okolju.

 

V ZDA je risanje ogroženih vrst s kredami na asfaltne površine na ta dan stalnica že vrsto let. Ker je odziv sodelujočih vsako leto odličen, so se Kopija Nova - s pobudnikom akcije, ZOO Ljubljana, skupaj odločili, da letos to pripravijo tudi v Sloveniji.

 

Tako smo Igralčki in Navihančki zavihali rokave (no, nismo ravno rabili, saj je bilo zelo toplo vreme, hihi), vzeli krede in se podali v svet risanja. 

 

Skupina Igralčki so ustvarjali na asfaltnem igrišču za telovadnico, kjer so pobudo za risanje prevzele deklice. Veliko se pogovarjamo o živalih, ki živijo blizu nas, ki živijo v Sloveniji in tako ugotavljamo, da so nekatere zares ogrožene, pa naj bo to zaradi izumrtja ali posledice nas samih.

 

 

 

Navihančki pa so se risanja s kredami lotili kar na novi terasi našega vrtca. Veliko so se pogovarjali o živalih, ki so ogrožene s strani ljudi, ki na različne načine posegamo v njihove "domove".

Prebirali so tudi knjigo OGROŽENA NARAVA, ki nam pomaga razložiti, zakaj so živali ogrožene in jim grozi izumrtje.

So veliki ljubitelji narave, živali in gozda. Zato so se naloge z veseljem lotili in bili ob tem tudi bogato nagrajeni.

 

Namreč, prejeli so 3. nagrado: paket likovnih izdelkov Ajda po izbiri v vrednosti 50 € in majice ZOO Ljubljana 

 

  

 

ISKRENE ČESTITKE!!!

 

Igralčki z vzgojiteljicama Natašo in Tanjo ter Navihančki z vzgojiteljicama Sonjo in Suzano

 

Ob dnevu ogroženih vrst, 21. 5. 2022 smo se otroci skupin Igralčki in Navihančki pridružili akciji ozaveščanja o ogroženih vrstah in tako s kredami risali živali, ki jim grozi izumrtje in so v naši Sloveniji ogrožene.

 

Tisoče ljudi po vsem svetu vsako leto z različnimi aktivnostmi na tretji petek v maju obeleži dan ogroženih vrst. Posvetijo ga ozaveščanju in učenju o ogroženih živalskih in rastlinskih vrstah ter njihovem okolju.

 

V ZDA je risanje ogroženih vrst s kredami na asfaltne površine na ta dan stalnica že vrsto let. Ker je odziv sodelujočih vsako leto odličen, so se Kopija Nova - s pobudnikom akcije, ZOO Ljubljana, skupaj odločili, da letos to pripravijo tudi v Sloveniji.

 

Tako smo Igralčki in Navihančki zavihali rokave (no, nismo ravno rabili, saj je bilo zelo toplo vreme, hihi), vzeli krede in se podali v svet risanja. 

 

Skupina Igralčki so ustvarjali na asfaltnem igrišču za telovadnico, kjer so pobudo za risanje prevzele deklice. Veliko se pogovarjamo o živalih, ki živijo blizu nas, ki živijo v Sloveniji in tako ugotavljamo, da so nekatere zares ogrožene, pa naj bo to zaradi izumrtja ali posledice nas samih.

 

 

 

Navihančki pa so se risanja s kredami lotili kar na novi terasi našega vrtca. Veliko so se pogovarjali o živalih, ki so ogrožene s strani ljudi, ki na različne načine posegamo v njihove "domove".

Prebirali so tudi knjigo OGROŽENA NARAVA, ki nam pomaga razložiti, zakaj so živali ogrožene in jim grozi izumrtje.

So veliki ljubitelji narave, živali in gozda. Zato so se naloge z veseljem lotili in bili ob tem tudi bogato nagrajeni.

 

Namreč, prejeli so 3. nagrado: paket likovnih izdelkov Ajda po izbiri v vrednosti 50 € in majice ZOO Ljubljana 

 

  

 

ISKRENE ČESTITKE!!!

 

Igralčki z vzgojiteljicama Natašo in Tanjo ter Navihančki z vzgojiteljicama Sonjo in Suzano

 

OSNOVNA ŠOLA ARTIČE
VRTEC RINGA RAJA

Artiče 39

8253 Artiče

KONTAKT

07 45 21 060

o-artice.nm@guest.arnes.si

© 2023 OŠ Artiče Vse pravice pridržane. Agencija.5ka