Učenci OŠ Artiče so sodelovali na natečaju Uprave RS za zaščito in reševanje, na temo »Naravne in druge nesreče – Požarna varnost in prosti čas« ter si prislužili gostovanje gledališča FRU-FRU. Lutkovno predstavo »Gasilko Jež« smo si zraven otrok prve triade ogledali tudi najstarejši skupini vrtca v petek, 17. 6. 2022, v dvorani Prosvetnega doma Artiče.

 

Gasilko Jež je neustrašni in prijazni gasilec, ki v gozdu pomaga in rešuje male gozdne prebivalce, ki se včasih tudi po svoji krivdi znajdejo v težavah. Glavni junak je Pikec Ježek, ki rad kaj “ušpiči”. Pozorno in v popolni tišini smo prisluhnili nastopajočim in lutkam. Skozi niz dogodivščin ježkov Pikca in Lizike smo ponovili, kako se obnašati ob naravnih in drugih nesrečah. Pikec je namreč nagovoril Liziko, da sta zakurila v ognjišču in pozabila na lonec. Nato sta se sicer razveselila poplave, ki je bila posledica roparskega podviga goljufa. Ta je ves čas načrtoval, kako bi ukradel hranilnik, v katerem je bil denar, ki so ga otroci zbirali za zaključno ekskurzijo. Vendar je Pikec Ježek na koncu le pomagal pri reševanju učiteljice in pravilno poklical reševalce na številko 112, Gasilko Jež je pogasil požar, ustavil poplavo, Pikec pa ujel roparja.

Predstava nas je na nevsiljiv, hudomušen in prijazen način seznanjala z nevarnostmi, s katerimi se lahko srečamo v vrtcu, šoli ali v domačem okolju, kot so požar, poplava, potres, kako se nesreč obvarovati in koga poklicati na pomoč.

 

 

Po koncu predstave smo tudi mi zapeli nekako takole:

»Ko nujna je pomoč zdravnika, za ranjenca ali bolnika, ko je požar ali poplava in sploh, ko podivja narava, ko Ježek sam pomagati si ne zna, pokliče 112…«

 

 

Učenci OŠ Artiče so sodelovali na natečaju Uprave RS za zaščito in reševanje, na temo »Naravne in druge nesreče – Požarna varnost in prosti čas« ter si prislužili gostovanje gledališča FRU-FRU. Lutkovno predstavo »Gasilko Jež« smo si zraven otrok prve triade ogledali tudi najstarejši skupini vrtca v petek, 17. 6. 2022, v dvorani Prosvetnega doma Artiče.

 

Gasilko Jež je neustrašni in prijazni gasilec, ki v gozdu pomaga in rešuje male gozdne prebivalce, ki se včasih tudi po svoji krivdi znajdejo v težavah. Glavni junak je Pikec Ježek, ki rad kaj “ušpiči”. Pozorno in v popolni tišini smo prisluhnili nastopajočim in lutkam. Skozi niz dogodivščin ježkov Pikca in Lizike smo ponovili, kako se obnašati ob naravnih in drugih nesrečah. Pikec je namreč nagovoril Liziko, da sta zakurila v ognjišču in pozabila na lonec. Nato sta se sicer razveselila poplave, ki je bila posledica roparskega podviga goljufa. Ta je ves čas načrtoval, kako bi ukradel hranilnik, v katerem je bil denar, ki so ga otroci zbirali za zaključno ekskurzijo. Vendar je Pikec Ježek na koncu le pomagal pri reševanju učiteljice in pravilno poklical reševalce na številko 112, Gasilko Jež je pogasil požar, ustavil poplavo, Pikec pa ujel roparja.

Predstava nas je na nevsiljiv, hudomušen in prijazen način seznanjala z nevarnostmi, s katerimi se lahko srečamo v vrtcu, šoli ali v domačem okolju, kot so požar, poplava, potres, kako se nesreč obvarovati in koga poklicati na pomoč.

 

 

Po koncu predstave smo tudi mi zapeli nekako takole:

»Ko nujna je pomoč zdravnika, za ranjenca ali bolnika, ko je požar ali poplava in sploh, ko podivja narava, ko Ježek sam pomagati si ne zna, pokliče 112…«

 

 

OSNOVNA ŠOLA ARTIČE
VRTEC RINGA RAJA

Artiče 39

8253 Artiče

KONTAKT

07 45 21 060

o-artice.nm@guest.arnes.si

© 2023 OŠ Artiče Vse pravice pridržane. Agencija.5ka