Teden otroka je program Zveze prijateljev mladine Slovenije.

Osrednja tema letošnjega Tedna otroka, ki je potekal od 3. do 9. oktobra, je SKUPAJ SE IMAMO DOBRO.

 

Tokrat se je osredotočalo na pomen povezanosti, druženja, prijateljstev, pogovarjanja v živo, skupnih dogodivščin in zabave.

 

Naši najmlajši Sončki so teden začeli zelo barvito, kot je barvita jesen. Risali so s poster barvami na motiv ježa, se igrali z jesenskimi barvami in jih mešali med seboj, veliko preživeli na terasi ob božanju sončnih žarkov, se igrali in skupaj kuhali, žogali ter sprejeli medse novinko. Na obisk je prišla glasbena vila, ki jim bo skozi leto popestrila glasbene minutke, knjižni palček Bralček ter sonček Žarko, ki se bo z njimi veselil dni v vrtcu in z njimi obiskoval njihove domove.

 

 

 

 

 

Ringarajčkom je maskota skupine, po imenu Kiki s pomočjo čarobne vreče, v igralnici pričarala jesen. Zelena igralnica je postala polna jesenskih čudovitih odtenkov. Z listi so se igrali, jih lepili na folijo, trgali in skupaj pospravljali nered. Igrali so se s palicami, vozili, magneti, ustvarjali s prstnimi barvami, a veliko časa preživeli prav zunaj. Iz čarobne skrinjice pa je prikukal ježek, po imenu Bežek, ki jih je naučil prvo kitico pesmi -  Živali jeseni (M. Voglar). Odpravili so se tudi v gozd, kjer so raziskovali in uživali v zvokih narave.

 

 

 

 

Otroke iz skupine Plezalčkov pa je obiskala medvedka Panda, ki jim bo krajšala dneve, ko ne bojo v vrtcu, pod pravljičnim drevesom so poslušali pravljico, kjer jih je tudi pričakal palček Bralček, igrali so se z lutkami in uživali v raziskovanju gozda.

 

 

 

V letošnjem tednu otroka so Cepetavčki veliko bivali na prostem. Med razposajeno igro na vrtčevskem igrišču so našli tudi kotiček, kjer so lahko tisti, ki so želeli, naslikali vse, ki jih imajo radi in jim je z njimi lepo, v naslednjih dneh pa so v gozdu prebirali slikanice in izžrebali prvega otroka, ki je odnesel domov knjižni nahrbtnik. 

Kadar se po gozdnem toboganu že dovolj nadričajo in iz tamkajšnje "kuhinje" že nadvse diši po slastnih jedeh, z nenavadnimi imeni, najdejo čas tudi za to, da zapojejo ob spremljavi gozdnih instrumentov. Če se jim zahoče, še zaplešejo in prebudijo črnega muca, ki jih lovi med drevesi!
In ko so že mislili, da na drevesa plezajo samo živali in mi, se je v gozdu skrila še njihova pujsa Pepa! Najprej so na tleh našli njeno pismo, ko pa so iskali še njo, pa so na oddaljenem drevesu zagledali njen nahrbtnik! V velikem vznemirjenju so ga odprli, a je bil notri le zvezek in njihovi znaki! Koliko dela so imeli z natančnim opazovanjem, med katerim so jo zagledali na bližnjem drevesu. Splezala je tako visoko, da so si morali pomagati s palico, da je prišla dol!

 

 

  

 

 

Teden pri Igralčkih se je začel ustvarjalno, saj jih je obiskala mamica, s katero so nizali perlice ter izdelovali zapestnice in ogrlice. V glasbeni skrinjici sta se skrivali morska zvezda in školjka z biserom, ki sta jih popeljala na morje, saj so ob zvokih oceanskega bobna umirili svoje telo in ležali kot na plaži. Kaj kmalu pa je nekdo potrkal na vrata - Igralček Bralček, saj si je zaželel njihove družbe, da bo z njimi gledal knjige, pripovedoval obnove in izdeloval družinske knjige. Komaj pa so dočakali maskoto, deklico Ivo.

In ker je jesen, Igralčki pridno zbirajo in nabirajo v gozdu jesenske plodove in se sladkajo s sadjem.

 

 

 

 

Najstarejši Navihančki pa so ob tednu otroka veliko časa namenili socialnim igram za povezanost v skupini, pogovoru o prijateljstvu, kaj radi počnejo skupaj. Lepo vreme pa jih je vabilo v gozdno igralnico. V skupino je prišla glasbena skrinjica z maskoto Hruško Debeluško, ki je velika zaspanka in so jo prebudili šele s pesmico Rjava pesmica.

Razveselila se je novih otroških obrazov in jim pripravila prvo gibalno-glasbeno nalogo. Razveselili so se tudi pravljičnega kovčka Ringarajčka BRALČKA Jurčka, ki jim je v kovčku poleg slikanic pripravil vrečko s predmeti, s pomočjo katerih bodo otroci sestavljali čisto svoje zgodbe.
Vmes so se skupaj z Igralčki pripravljali na obisk upokojencev Občine Brežice in jim v avli vrtca v četrtek, 6. 10. 2022, v skupnem prostoru vrtca zapeli pesmice Tri planike, Mi se imamo radi in himno vrtca.
V petek pa so doživeli pravo presenečenje! V gozdu jih je namreč pričakal škrat Želodko, ki se je v Banovo hosto pripeljal zgodaj zjutraj z gozdnim avtobusom. Z njimi bo letos preživljal dopoldneve, se potepal in ob vikendih obiskal družine otrok.
Po nekajletnem premoru zaradi korona virusa, pa so ponovno pričeli s ščetkanjem zob. Ščetke jim je letos podarila Občina Brežice - in pridno obljubljajo, da bomo poskrbeli za lepe zobe.
 
 
 
 
OTROCI IZ VRTCA RINGA RAJA TER NJIHOVE VZGOJITELJICE

 

 

Teden otroka je program Zveze prijateljev mladine Slovenije.

Osrednja tema letošnjega Tedna otroka, ki je potekal od 3. do 9. oktobra, je SKUPAJ SE IMAMO DOBRO.

 

Tokrat se je osredotočalo na pomen povezanosti, druženja, prijateljstev, pogovarjanja v živo, skupnih dogodivščin in zabave.

 

Naši najmlajši Sončki so teden začeli zelo barvito, kot je barvita jesen. Risali so s poster barvami na motiv ježa, se igrali z jesenskimi barvami in jih mešali med seboj, veliko preživeli na terasi ob božanju sončnih žarkov, se igrali in skupaj kuhali, žogali ter sprejeli medse novinko. Na obisk je prišla glasbena vila, ki jim bo skozi leto popestrila glasbene minutke, knjižni palček Bralček ter sonček Žarko, ki se bo z njimi veselil dni v vrtcu in z njimi obiskoval njihove domove.

 

 

 

 

 

Ringarajčkom je maskota skupine, po imenu Kiki s pomočjo čarobne vreče, v igralnici pričarala jesen. Zelena igralnica je postala polna jesenskih čudovitih odtenkov. Z listi so se igrali, jih lepili na folijo, trgali in skupaj pospravljali nered. Igrali so se s palicami, vozili, magneti, ustvarjali s prstnimi barvami, a veliko časa preživeli prav zunaj. Iz čarobne skrinjice pa je prikukal ježek, po imenu Bežek, ki jih je naučil prvo kitico pesmi -  Živali jeseni (M. Voglar). Odpravili so se tudi v gozd, kjer so raziskovali in uživali v zvokih narave.

 

 

 

 

Otroke iz skupine Plezalčkov pa je obiskala medvedka Panda, ki jim bo krajšala dneve, ko ne bojo v vrtcu, pod pravljičnim drevesom so poslušali pravljico, kjer jih je tudi pričakal palček Bralček, igrali so se z lutkami in uživali v raziskovanju gozda.

 

 

 

V letošnjem tednu otroka so Cepetavčki veliko bivali na prostem. Med razposajeno igro na vrtčevskem igrišču so našli tudi kotiček, kjer so lahko tisti, ki so želeli, naslikali vse, ki jih imajo radi in jim je z njimi lepo, v naslednjih dneh pa so v gozdu prebirali slikanice in izžrebali prvega otroka, ki je odnesel domov knjižni nahrbtnik. 

Kadar se po gozdnem toboganu že dovolj nadričajo in iz tamkajšnje "kuhinje" že nadvse diši po slastnih jedeh, z nenavadnimi imeni, najdejo čas tudi za to, da zapojejo ob spremljavi gozdnih instrumentov. Če se jim zahoče, še zaplešejo in prebudijo črnega muca, ki jih lovi med drevesi!
In ko so že mislili, da na drevesa plezajo samo živali in mi, se je v gozdu skrila še njihova pujsa Pepa! Najprej so na tleh našli njeno pismo, ko pa so iskali še njo, pa so na oddaljenem drevesu zagledali njen nahrbtnik! V velikem vznemirjenju so ga odprli, a je bil notri le zvezek in njihovi znaki! Koliko dela so imeli z natančnim opazovanjem, med katerim so jo zagledali na bližnjem drevesu. Splezala je tako visoko, da so si morali pomagati s palico, da je prišla dol!

 

 

  

 

 

Teden pri Igralčkih se je začel ustvarjalno, saj jih je obiskala mamica, s katero so nizali perlice ter izdelovali zapestnice in ogrlice. V glasbeni skrinjici sta se skrivali morska zvezda in školjka z biserom, ki sta jih popeljala na morje, saj so ob zvokih oceanskega bobna umirili svoje telo in ležali kot na plaži. Kaj kmalu pa je nekdo potrkal na vrata - Igralček Bralček, saj si je zaželel njihove družbe, da bo z njimi gledal knjige, pripovedoval obnove in izdeloval družinske knjige. Komaj pa so dočakali maskoto, deklico Ivo.

In ker je jesen, Igralčki pridno zbirajo in nabirajo v gozdu jesenske plodove in se sladkajo s sadjem.

 

 

 

 

Najstarejši Navihančki pa so ob tednu otroka veliko časa namenili socialnim igram za povezanost v skupini, pogovoru o prijateljstvu, kaj radi počnejo skupaj. Lepo vreme pa jih je vabilo v gozdno igralnico. V skupino je prišla glasbena skrinjica z maskoto Hruško Debeluško, ki je velika zaspanka in so jo prebudili šele s pesmico Rjava pesmica.

Razveselila se je novih otroških obrazov in jim pripravila prvo gibalno-glasbeno nalogo. Razveselili so se tudi pravljičnega kovčka Ringarajčka BRALČKA Jurčka, ki jim je v kovčku poleg slikanic pripravil vrečko s predmeti, s pomočjo katerih bodo otroci sestavljali čisto svoje zgodbe.
Vmes so se skupaj z Igralčki pripravljali na obisk upokojencev Občine Brežice in jim v avli vrtca v četrtek, 6. 10. 2022, v skupnem prostoru vrtca zapeli pesmice Tri planike, Mi se imamo radi in himno vrtca.
V petek pa so doživeli pravo presenečenje! V gozdu jih je namreč pričakal škrat Želodko, ki se je v Banovo hosto pripeljal zgodaj zjutraj z gozdnim avtobusom. Z njimi bo letos preživljal dopoldneve, se potepal in ob vikendih obiskal družine otrok.
Po nekajletnem premoru zaradi korona virusa, pa so ponovno pričeli s ščetkanjem zob. Ščetke jim je letos podarila Občina Brežice - in pridno obljubljajo, da bomo poskrbeli za lepe zobe.
 
 
 
 
OTROCI IZ VRTCA RINGA RAJA TER NJIHOVE VZGOJITELJICE

 

 

OSNOVNA ŠOLA ARTIČE
VRTEC RINGA RAJA

Artiče 39

8253 Artiče

KONTAKT

07 45 21 060

o-artice.nm@guest.arnes.si

© 2023 OŠ Artiče Vse pravice pridržane. Agencija.5ka