Rjavi so listki v jeseni in kostanj je tudi rjav,

z rjavimi listki bo ježek svoj zimski brlog si postlal...

 

JESEN je za mnoge najlepši čas v letu, saj si narava nadeve pisane barve in nas bogato obdari s svojimi plodovi. 

 

Tako kot vsako leto isti čas, nas je tudi letos obiskala botra Jesen - in to prav v našem novem vrtcu. Koliko jesenskih dobrot je imela s seboj in še sreča, da je med potjo srečala gozdne prijatelje, da jih je lahko delila z njimi.

 

 

 

 

Če nas je botra Jesen prišla obiskat v vrtec, smo pa v našem Banovem gozdu srečali palčke. A veste kako so bili sramežljivi? Ja, že skoraj eno leto se nismo srečali, pa čeprav se vsakodnevno hodimo igrat v gozd. Ko so nas prepoznali, pa smo skupaj ugibali uganke, prepevali o ježku, veverički, medvedu,... odšli na pohod po skrivnostnih poteh Banovega gozda, poslušali ptičje petje, opazovali ples listkov in tudi sami zaplesali s palčki. Dogovorili smo se, da bomo pridni obiskovalci gozda še naprej in da gob ne bomo brcali in trgali, saj nikoli ne vemo, če se pod njo skriva kakšen majhen gozdni palček.

 

 

 

 

A veste kako diši jesen? Ja, po pečenem kostanju.. Malo za šalo, malo za res.

Ker se majhni in veliki radi sladkamo s kostanjem, smo se odločili, da se zberemo na našem vrtčevskem igrišču, zaposlimo naše atije da zakurijo ogenj in spečemo kostanj. In ker nam je botra Jesen z obiskom pustila veliko jesenskih plodov, smo medtem ko se je pekel kostanj, postali umetniki tudi mi. Izdelovali smo gozdne živali iz slanega testa, nastajale  so jesenske slike, oblekli ježke z jesenskimi plodovi, se lovili s sestricami in bratci, pokazali mamicam in atijem kako hitri in spretni smo na toboganu, plezalih, se gugali in ob tem neizmerno uživali.

 

 

 

Jesenski pomežik od vrtčevskih otrok in strokovnih delavk vrtca

 

 

Zapisala: pom. vzg. Tanja Mežič

 

Rjavi so listki v jeseni in kostanj je tudi rjav,

z rjavimi listki bo ježek svoj zimski brlog si postlal...

 

JESEN je za mnoge najlepši čas v letu, saj si narava nadeve pisane barve in nas bogato obdari s svojimi plodovi. 

 

Tako kot vsako leto isti čas, nas je tudi letos obiskala botra Jesen - in to prav v našem novem vrtcu. Koliko jesenskih dobrot je imela s seboj in še sreča, da je med potjo srečala gozdne prijatelje, da jih je lahko delila z njimi.

 

 

 

 

Če nas je botra Jesen prišla obiskat v vrtec, smo pa v našem Banovem gozdu srečali palčke. A veste kako so bili sramežljivi? Ja, že skoraj eno leto se nismo srečali, pa čeprav se vsakodnevno hodimo igrat v gozd. Ko so nas prepoznali, pa smo skupaj ugibali uganke, prepevali o ježku, veverički, medvedu,... odšli na pohod po skrivnostnih poteh Banovega gozda, poslušali ptičje petje, opazovali ples listkov in tudi sami zaplesali s palčki. Dogovorili smo se, da bomo pridni obiskovalci gozda še naprej in da gob ne bomo brcali in trgali, saj nikoli ne vemo, če se pod njo skriva kakšen majhen gozdni palček.

 

 

 

 

A veste kako diši jesen? Ja, po pečenem kostanju.. Malo za šalo, malo za res.

Ker se majhni in veliki radi sladkamo s kostanjem, smo se odločili, da se zberemo na našem vrtčevskem igrišču, zaposlimo naše atije da zakurijo ogenj in spečemo kostanj. In ker nam je botra Jesen z obiskom pustila veliko jesenskih plodov, smo medtem ko se je pekel kostanj, postali umetniki tudi mi. Izdelovali smo gozdne živali iz slanega testa, nastajale  so jesenske slike, oblekli ježke z jesenskimi plodovi, se lovili s sestricami in bratci, pokazali mamicam in atijem kako hitri in spretni smo na toboganu, plezalih, se gugali in ob tem neizmerno uživali.

 

 

 

Jesenski pomežik od vrtčevskih otrok in strokovnih delavk vrtca

 

 

Zapisala: pom. vzg. Tanja Mežič

 

OSNOVNA ŠOLA ARTIČE
VRTEC RINGA RAJA

Artiče 39

8253 Artiče

KONTAKT

07 45 21 060

o-artice.nm@guest.arnes.si

© 2022 OŠ Artiče Vse pravice pridržane. Agencija.5ka