JEŽEK

V klobčič zvit je mali jež,

Pusti ga, če mimo greš.

Z iglicami, pika, pika,

Če se kdo z roko dotika.

Ko te piči teče kri,

Hitro raje vsak zbeži.

 

Za nami sta že dva vrtčevska meseca. Počasi se navajamo na dnevno rutino in vsak dan rajši prihajamo v vrtec.

 

Mesec oktober smo začeli s tednom otroka. Seznanili smo se z maskoto oddelka, ki smo jo poimenovali Žarko, palčkom Bralčkom in glasbeno vilo. Žarko in palček Bralček sta prvič odpotovala na obisk, domov k otrokom.

 

Mati narava je to jesen radodarna z najrazličnejšimi plodovi in ker je gozd za nas še predaleč, smo nekaj teh plodov prenesli (kostanj, žir, želod, divji kostanj, suho listje, palice, storži …) na teraso igralnice. Otroci so jih spoznavali, tipali, rokovali z njimi ter tudi okušali.

 

 

Zelo radi se gibamo. Pa naj bo to igralnica vrtca, terasa ali večnamenski prostori, kjer postavimo poligon, kjer otroci premagujejo ovire, se spotikajo in prevračajo kozolce. Delajo tudi prve samostojne korake, pri tem pa si pomagajo s potiskanjem škatel, stolov, pogajalcev in hodijo ob opori pohištva.

 

 

Tudi glasba je naša dnevna spremljevalka. Poslušajo petje vzgojiteljic in igranje na instrumente (ukulele, harmoniko in flavto) ter avdio posnetke in se ob njih gibajo in plešejo. Poslušamo pesmi o jeseni in živalih, igramo na male ritmične instrumente in se igramo prstne igre.

 

 

Dnevno krepimo motorične spretnosti. Vzgojiteljici sta za nas pripravili različne dejavnosti, kjer smo mešali jesenske barve med seboj, vlekli prve črte po papirju, puščali sledi z barvicami, poster barvami in flomastri. Risali s kredami po tabli in lepili barvne lističe na samolepilno folijo in karton, nato pa jih odlepili stran ter izdelali jesenske liste.

  

 

Veliko prenašajo igrače iz ene strani igralnice na drugo, se igrajo s senzornimi vrečkami, zelo uživajo v igri z žogami, podirajo stolpe, kuhajo, najraje od vsega pa jedo. Počistijo krožnike do zadnje drobtine in med jedjo glasno godejo od zadovoljstva.

 

Začeli smo z enostavnim jutranjim krogom, kjer se pozdravimo z lutko ježem Jožkom. Otroci zmorejo posedeti nekaj kratih trenutkov, nato pa že hitijo igri naproti.

 

 

Lep pozdrav do prihodnjič, Sončki z vzgojiteljicama Špelo in Ano.

 

Zapisala: vzg. Špela Lisec

 

 

JEŽEK

V klobčič zvit je mali jež,

Pusti ga, če mimo greš.

Z iglicami, pika, pika,

Če se kdo z roko dotika.

Ko te piči teče kri,

Hitro raje vsak zbeži.

 

Za nami sta že dva vrtčevska meseca. Počasi se navajamo na dnevno rutino in vsak dan rajši prihajamo v vrtec.

 

Mesec oktober smo začeli s tednom otroka. Seznanili smo se z maskoto oddelka, ki smo jo poimenovali Žarko, palčkom Bralčkom in glasbeno vilo. Žarko in palček Bralček sta prvič odpotovala na obisk, domov k otrokom.

 

Mati narava je to jesen radodarna z najrazličnejšimi plodovi in ker je gozd za nas še predaleč, smo nekaj teh plodov prenesli (kostanj, žir, želod, divji kostanj, suho listje, palice, storži …) na teraso igralnice. Otroci so jih spoznavali, tipali, rokovali z njimi ter tudi okušali.

 

 

Zelo radi se gibamo. Pa naj bo to igralnica vrtca, terasa ali večnamenski prostori, kjer postavimo poligon, kjer otroci premagujejo ovire, se spotikajo in prevračajo kozolce. Delajo tudi prve samostojne korake, pri tem pa si pomagajo s potiskanjem škatel, stolov, pogajalcev in hodijo ob opori pohištva.

 

 

Tudi glasba je naša dnevna spremljevalka. Poslušajo petje vzgojiteljic in igranje na instrumente (ukulele, harmoniko in flavto) ter avdio posnetke in se ob njih gibajo in plešejo. Poslušamo pesmi o jeseni in živalih, igramo na male ritmične instrumente in se igramo prstne igre.

 

 

Dnevno krepimo motorične spretnosti. Vzgojiteljici sta za nas pripravili različne dejavnosti, kjer smo mešali jesenske barve med seboj, vlekli prve črte po papirju, puščali sledi z barvicami, poster barvami in flomastri. Risali s kredami po tabli in lepili barvne lističe na samolepilno folijo in karton, nato pa jih odlepili stran ter izdelali jesenske liste.

  

 

Veliko prenašajo igrače iz ene strani igralnice na drugo, se igrajo s senzornimi vrečkami, zelo uživajo v igri z žogami, podirajo stolpe, kuhajo, najraje od vsega pa jedo. Počistijo krožnike do zadnje drobtine in med jedjo glasno godejo od zadovoljstva.

 

Začeli smo z enostavnim jutranjim krogom, kjer se pozdravimo z lutko ježem Jožkom. Otroci zmorejo posedeti nekaj kratih trenutkov, nato pa že hitijo igri naproti.

 

 

Lep pozdrav do prihodnjič, Sončki z vzgojiteljicama Špelo in Ano.

 

Zapisala: vzg. Špela Lisec

 

 

OSNOVNA ŠOLA ARTIČE
VRTEC RINGA RAJA

Artiče 39

8253 Artiče

KONTAKT

07 45 21 060

o-artice.nm@guest.arnes.si

© 2023 OŠ Artiče Vse pravice pridržane. Agencija.5ka