Juhuuu, jesen je tu!

 

Mesec oktober smo pričeli s tednom otroka. Maskota, koala Kiki nam je s pomočjo čarobne vreče jesen pričaral kar v igralnici. Igralnica je postala barvita, polna čudovitih jesenskih odtenkov. Neizmerno smo uživali v igri z listi in v barvitem neredu. Liste smo trgali, jih metali v zrak, lepili na folijo, nato pa jih skupaj tudi pospravili.

 

 

Ogledali smo si dramsko – lutkovno predstavo z naslovom Jesenski direndaj, kjer nas je obiskala botra Jesen in gozdne živali. Kiki nam je prinesel tudi jesenske plodove, s katerimi smo se igrali in jih na tak način spoznavali. Iz naravnih materialov smo prav tako ježku lepili bodice, s prstnimi barvami in tehniko odtiskovanja pa smo izdelali jesenske liste.

 

S pomočjo glasbene skrinjice, iz katere je vsak teden »prikukal« ježek Bežek, pa smo se naučili pesem Živali jeseni (M. Voglar). Lesene palice smo spremenili v glasbilo in z njimi spremljali peto pesem. Ob petju pesmic in poslušanju glasbe tudi zelo radi plešemo in rajamo. Dan pričnemo z instrumentalno glasbo, nato pa se prebudimo z gibanjem ob glasbi Od glave do peta in nato se pripravimo na zajtrk. Da lažje počakajo na obroke, saj je za prazno mizo sedeti res težko, smo se naučili deklamacijo Miška vzela je s poličke (A. Štefan) s katero si zaželimo dober tek.

 

 

Spoznavamo gozdne in domače živali, oponašamo njihovo oglašanje, prav tako pa beremo Enci benci na kamenci in prebiramo knjige, čeprav jih nekateri še vedno najraje trgajo.

 

Potrebujejo veliko gibanja, kar je za njih izredno pomembno. Vsak dan jim pripraviva gibalni kotiček. Ob petkih se opravimo v skupni prostor, kjer smo aktivni in imamo vadbeno uro, a najraje se odpravimo ven na svež zrak. Raziskujejo igrišče, se igramo v peskovniku a še vedno veliko časa preživimo na terasi. Vozijo se s poganjalci, spuščajo po toboganu, rišemo s kredami, igramo se s kamni, plezajo in veselo tečejo naokoli. Poskrbijo, da sva aktivni tudi midve, saj jih vsepovsod loviva, hehe.

    

 

 »Vse, kar otroci potrebujejo, je malo pomoči, malo upanja in nekdo, ki verjame vanje.«

- M. Johnson

 

Korak za korakom in skupaj nam bo uspelo premagovati ovire. Najbolj pomembna je pot na poti do cilja.

 

 

 

Vas zanima kaj nas čaka v mesecu novembru? Tudi naju! Pri nas je vsak dan igriv in poln dogodivščin. Se vidimo kmalu.

 

Otroci iz skupine Ringarajčki s Patricijo in Lariso

 

Zapisala: vzg. Patricija Grad

 

 

Juhuuu, jesen je tu!

 

Mesec oktober smo pričeli s tednom otroka. Maskota, koala Kiki nam je s pomočjo čarobne vreče jesen pričaral kar v igralnici. Igralnica je postala barvita, polna čudovitih jesenskih odtenkov. Neizmerno smo uživali v igri z listi in v barvitem neredu. Liste smo trgali, jih metali v zrak, lepili na folijo, nato pa jih skupaj tudi pospravili.

 

 

Ogledali smo si dramsko – lutkovno predstavo z naslovom Jesenski direndaj, kjer nas je obiskala botra Jesen in gozdne živali. Kiki nam je prinesel tudi jesenske plodove, s katerimi smo se igrali in jih na tak način spoznavali. Iz naravnih materialov smo prav tako ježku lepili bodice, s prstnimi barvami in tehniko odtiskovanja pa smo izdelali jesenske liste.

 

S pomočjo glasbene skrinjice, iz katere je vsak teden »prikukal« ježek Bežek, pa smo se naučili pesem Živali jeseni (M. Voglar). Lesene palice smo spremenili v glasbilo in z njimi spremljali peto pesem. Ob petju pesmic in poslušanju glasbe tudi zelo radi plešemo in rajamo. Dan pričnemo z instrumentalno glasbo, nato pa se prebudimo z gibanjem ob glasbi Od glave do peta in nato se pripravimo na zajtrk. Da lažje počakajo na obroke, saj je za prazno mizo sedeti res težko, smo se naučili deklamacijo Miška vzela je s poličke (A. Štefan) s katero si zaželimo dober tek.

 

 

Spoznavamo gozdne in domače živali, oponašamo njihovo oglašanje, prav tako pa beremo Enci benci na kamenci in prebiramo knjige, čeprav jih nekateri še vedno najraje trgajo.

 

Potrebujejo veliko gibanja, kar je za njih izredno pomembno. Vsak dan jim pripraviva gibalni kotiček. Ob petkih se opravimo v skupni prostor, kjer smo aktivni in imamo vadbeno uro, a najraje se odpravimo ven na svež zrak. Raziskujejo igrišče, se igramo v peskovniku a še vedno veliko časa preživimo na terasi. Vozijo se s poganjalci, spuščajo po toboganu, rišemo s kredami, igramo se s kamni, plezajo in veselo tečejo naokoli. Poskrbijo, da sva aktivni tudi midve, saj jih vsepovsod loviva, hehe.

    

 

 »Vse, kar otroci potrebujejo, je malo pomoči, malo upanja in nekdo, ki verjame vanje.«

- M. Johnson

 

Korak za korakom in skupaj nam bo uspelo premagovati ovire. Najbolj pomembna je pot na poti do cilja.

 

 

 

Vas zanima kaj nas čaka v mesecu novembru? Tudi naju! Pri nas je vsak dan igriv in poln dogodivščin. Se vidimo kmalu.

 

Otroci iz skupine Ringarajčki s Patricijo in Lariso

 

Zapisala: vzg. Patricija Grad

 

 

OSNOVNA ŠOLA ARTIČE
VRTEC RINGA RAJA

Artiče 39

8253 Artiče

KONTAKT

07 45 21 060

o-artice.nm@guest.arnes.si

© 2024 OŠ Artiče Vse pravice pridržane. Agencija.5ka