Jesen nas je odela v prelepe tople barve, mesec oktober pa je Plezalčke navdušil s prihodom posebne plišaste igrače.

 

Takole je v tednu otroka v našo skupino prispela nova maskota medvedka panda. In to posebno mehka, z velikimi modrimi očmi. V naše prostore je prinesla zares veliko veselja in radosti. Kajti odkar biva v naši igralnici, jo ne izpustimo iz rok.

 

V naslednjih vrsticah vam predstavimo prav vse, kar smo z njo doživeli...

 

Jaz sem mala panda, kdo me ne pozna?

Rada pojem, plešem, z vami se igram. Cap, cap, cap, to sem jaz.

Kot vidite, si skupaj krajšamo čas s plesom. Panda nas popelje v korakajočo se četico, mi pa veselo  in poskočno za njo.

 

Tudi kadar pride na obisk Glasbena skrinjica, naša panda pozorno posluša in se nam pridruži. Le kaj je tokrat izvedela? 

Z roko v roki in korak za korakom….smo se naučili novo pesmico o pandi.

  

 

Maskota je za nas pomembna vez med vrtcem in družino. Takole vsak petek izžreban Plezalček popelje medvedko pando v svoj dom. Tu preživita čas z družino in seveda je to za otroka nepopisno veselje. Naša panda pa se vrne nazaj v vrtec polna lepih in zanimivih dogodivščin. Čeprav smo še majhni, ponosno ob slikah na svoj način povemo našo zgodbo.

V nahrbtniku imamo zvezek, ki ga že polnijo vesele fotografije.

 

 

S pando spoznavamo že tudi prave črke, ki pa se nam zdijo zelo nenavadne. 

In ni lepšega, kot igra skrivalnice….tako smo navdušili tudi našo maskoto. Pa poglejmo, kdo se bo tokrat skril pod odejo?

 

 

Iz dogajanja pri nas ste opazili, da je zares postala del naše skupine. Nekega dne smo se odločili, da bomo za  pando sešili novo prevleko za stol. Takole nestrpno smo prav vsi čakali, kaj bo nastalo izpod Katjinih rok…

 

Vsako jutro si ob glasbi razgibamo naše telo. Na koncu glasbenih minutk pa se je potrebno tudi malo umiriti. Medvedka panda rada sodeluje z nami in nam pomaga tudi pri sproščanju telesa. Ko zaslišimo nežno instrumentalno skladbo, si najdemo svoj prostor in potujemo v svet tišine.

  

 

Verjamemo, da se pri nas lepo počuti. Ker smo pa le otroci, ji večkrat ne damo miru. Prenašamo, cukamo, potiskamo, hranimo, mečemo, vlečemo jo….a vse to prenaša zelo dobro, hehe. Nasmešek iz njenega obraza nikoli ne izgine.

 

Ker v vrtcu otroci tudi spimo, smo pandi uredili novo ležišče. Prosili smo atija Boštjana, da je naredil tole leseno posteljo. Hmmm, ponavadi je polno zasedena, saj deklice uživajo v igri na njej.

 

 

 

Takole smo vam želeli predstaviti naš vsakdanji utrip z maskoto pando. Zelo smo veseli, da je prišla med nas. Tudi na galerijo jo zanese pot…no, vsega pa vam zares ne smemo povedati. Nekaj sladkih skrivnosti smo zadržali zase.

 

Na koncu pa z vami delimo tudi našo likovno galerijo. In seveda poleg jesenskih barv v lepljenki, je prinesla tudi prikupne pande, ki navihano krasijo našo steno.

 

  

 

 Za konec pa še jesenska zanimivost iz otroških ust: Če morda še niste vedeli, tole je kostum od kostanja. Domiselna izjava, mar ne?

 

 

PLEZALČKI z vzgojiteljico Natašo in Katjo

 

Članek pripravila: vzg. Nataša Petelinc

 

 

Jesen nas je odela v prelepe tople barve, mesec oktober pa je Plezalčke navdušil s prihodom posebne plišaste igrače.

 

Takole je v tednu otroka v našo skupino prispela nova maskota medvedka panda. In to posebno mehka, z velikimi modrimi očmi. V naše prostore je prinesla zares veliko veselja in radosti. Kajti odkar biva v naši igralnici, jo ne izpustimo iz rok.

 

V naslednjih vrsticah vam predstavimo prav vse, kar smo z njo doživeli...

 

Jaz sem mala panda, kdo me ne pozna?

Rada pojem, plešem, z vami se igram. Cap, cap, cap, to sem jaz.

Kot vidite, si skupaj krajšamo čas s plesom. Panda nas popelje v korakajočo se četico, mi pa veselo  in poskočno za njo.

 

Tudi kadar pride na obisk Glasbena skrinjica, naša panda pozorno posluša in se nam pridruži. Le kaj je tokrat izvedela? 

Z roko v roki in korak za korakom….smo se naučili novo pesmico o pandi.

  

 

Maskota je za nas pomembna vez med vrtcem in družino. Takole vsak petek izžreban Plezalček popelje medvedko pando v svoj dom. Tu preživita čas z družino in seveda je to za otroka nepopisno veselje. Naša panda pa se vrne nazaj v vrtec polna lepih in zanimivih dogodivščin. Čeprav smo še majhni, ponosno ob slikah na svoj način povemo našo zgodbo.

V nahrbtniku imamo zvezek, ki ga že polnijo vesele fotografije.

 

 

S pando spoznavamo že tudi prave črke, ki pa se nam zdijo zelo nenavadne. 

In ni lepšega, kot igra skrivalnice….tako smo navdušili tudi našo maskoto. Pa poglejmo, kdo se bo tokrat skril pod odejo?

 

 

Iz dogajanja pri nas ste opazili, da je zares postala del naše skupine. Nekega dne smo se odločili, da bomo za  pando sešili novo prevleko za stol. Takole nestrpno smo prav vsi čakali, kaj bo nastalo izpod Katjinih rok…

 

Vsako jutro si ob glasbi razgibamo naše telo. Na koncu glasbenih minutk pa se je potrebno tudi malo umiriti. Medvedka panda rada sodeluje z nami in nam pomaga tudi pri sproščanju telesa. Ko zaslišimo nežno instrumentalno skladbo, si najdemo svoj prostor in potujemo v svet tišine.

  

 

Verjamemo, da se pri nas lepo počuti. Ker smo pa le otroci, ji večkrat ne damo miru. Prenašamo, cukamo, potiskamo, hranimo, mečemo, vlečemo jo….a vse to prenaša zelo dobro, hehe. Nasmešek iz njenega obraza nikoli ne izgine.

 

Ker v vrtcu otroci tudi spimo, smo pandi uredili novo ležišče. Prosili smo atija Boštjana, da je naredil tole leseno posteljo. Hmmm, ponavadi je polno zasedena, saj deklice uživajo v igri na njej.

 

 

 

Takole smo vam želeli predstaviti naš vsakdanji utrip z maskoto pando. Zelo smo veseli, da je prišla med nas. Tudi na galerijo jo zanese pot…no, vsega pa vam zares ne smemo povedati. Nekaj sladkih skrivnosti smo zadržali zase.

 

Na koncu pa z vami delimo tudi našo likovno galerijo. In seveda poleg jesenskih barv v lepljenki, je prinesla tudi prikupne pande, ki navihano krasijo našo steno.

 

  

 

 Za konec pa še jesenska zanimivost iz otroških ust: Če morda še niste vedeli, tole je kostum od kostanja. Domiselna izjava, mar ne?

 

 

PLEZALČKI z vzgojiteljico Natašo in Katjo

 

Članek pripravila: vzg. Nataša Petelinc

 

 

OSNOVNA ŠOLA ARTIČE
VRTEC RINGA RAJA

Artiče 39

8253 Artiče

KONTAKT

07 45 21 060

o-artice.nm@guest.arnes.si

© 2023 OŠ Artiče Vse pravice pridržane. Agencija.5ka