Mesec oktober je prav poseben mesec, kajti botra Jesen naravo ovije v čudovite barvne odtenke.

 

Obiskala nas je tudi v vrtcu in nam pričarala pravljični Jesenski direndaj. S seboj je prinesla ozimnico za gozdne živali, mi pa smo radovedno pokukali v njeno košaro in ji pomagali pri štetju orehov, listkov in slastnih jurčkov. Skupaj smo zapeli pesmice živalim, ki so prišle po dobrote in lisico podučili, da ne smeš nikoli brez vprašanja vzeti, kar ni tvoje.

 

 

 

V skupini smo se razveselili glasbene skrinjice, v kateri je nekdo sladko spal … še dobro, da jo je Aleksander že poznal od lanskega leta, tako da nam je hitro prišepnil, da se navihanka prebudi le, če ji zapojemo pesmico ali dve. In res, še preden smo odpeli do konca, je radovedno odprla oči in se razveselila novih obrazov. Ko so ji otroci povedali svoja imena, je glasno vzkliknila: »Jaz pa sem Hruška Debeluška! Rada pojem, plešem in se vrtim, z Navihančki v svet glasbe vsak ponedeljek odhitim!«

 

Vrnil se je tudi naš Ringarajček Bralček, ki so mu otroci dodali še ime Jurček. Ker je navihan, radoveden in rad posluša zgodbice kot mi. V svojem kovčku nam je pripravil nekaj pravljic za otroke in čarobno vrečo z različnimi predmeti …, s pomočjo katerih otroci in starši skupaj sestavijo čisto novo zgodbo. Otroci pa jo pod pravljičnim drevesom ob vhodu vrtca nato pripovedujejo svojim prijateljem.

 

 

 

Gozd je naše zavetje, kjer se dobro počutimo in najraje igramo. Zato smo se udeležili natečaja Vseslovenski dan habitata 2022, in sicer z izdelavo makete Naša gozdna igralnica. Izdelali smo jo iz materiala, ki smo ga nabrali (mah, lubje, listi, vejice, želodi, storži …,le gobice smo izdelali iz plastelina, ki ga tudi zelo radi oblikujemo). Na povabilo učiteljice Jasmine smo si z veseljem ogledali razstavo gob, ki jo je z učenci pripravila na šolskem hodniku.

 

 

 

V gozdu se poleg igre tudi spontano učimo … utrjujemo barve, štejemo, primerjamo, merimo dolžine palic ... skuhamo kakšno gozdno enolončnico za škratke in jim naredimo jesenske pogrinjke ter urimo svoje gibalne sposobnosti.

 

 

 

Nekega jutra nas je sonce še posebej prijazno vabilo na plan. Ko smo prišli do mlake pri vhodu v gozd, smo ga zagledali … našega škratka Želodka. Končno je prišel nazaj. Po dolgih počitnicah pri Brezovi vili se je tistega jutra zgodaj pripeljal z gozdnim avtobusom. Obljubil je, da z nami ostane vse do šole, da bomo skupaj raziskovali in odkrivali nove kotičke našega gozda. Ob vikendih pa bo obiskal družine otrok in jih pobliže spoznal. V igralnici smo mu že uredili kotiček, kjer se počuti še bolj domače.

 

   

 

Tako, mesec oktober se že poslavlja, mi pa še vedno nismo našli škrata Jesenka, ki trdno spi in se mu niti ne sanja, da bi že moral s sovo Modrijanko pripravljati ozimnico za škrate in gozdne živali.

 

A mi se ne predamo kar tako. Po počitnicah bomo še bolj zavihali rokave, nabrusili pete, dali oči na peclje … in se odpravili na lov za zaspancem. Sovi Modrijanki smo namreč obljubili našo pomoč. Če nam bo uspelo, pa izveste naslednjič …😊

 

 

Navihančki z vzgojiteljicama Sonjo in Heidi

 

Zapisala: vzg. Sonja Cizel

Mesec oktober je prav poseben mesec, kajti botra Jesen naravo ovije v čudovite barvne odtenke.

 

Obiskala nas je tudi v vrtcu in nam pričarala pravljični Jesenski direndaj. S seboj je prinesla ozimnico za gozdne živali, mi pa smo radovedno pokukali v njeno košaro in ji pomagali pri štetju orehov, listkov in slastnih jurčkov. Skupaj smo zapeli pesmice živalim, ki so prišle po dobrote in lisico podučili, da ne smeš nikoli brez vprašanja vzeti, kar ni tvoje.

 

 

 

V skupini smo se razveselili glasbene skrinjice, v kateri je nekdo sladko spal … še dobro, da jo je Aleksander že poznal od lanskega leta, tako da nam je hitro prišepnil, da se navihanka prebudi le, če ji zapojemo pesmico ali dve. In res, še preden smo odpeli do konca, je radovedno odprla oči in se razveselila novih obrazov. Ko so ji otroci povedali svoja imena, je glasno vzkliknila: »Jaz pa sem Hruška Debeluška! Rada pojem, plešem in se vrtim, z Navihančki v svet glasbe vsak ponedeljek odhitim!«

 

Vrnil se je tudi naš Ringarajček Bralček, ki so mu otroci dodali še ime Jurček. Ker je navihan, radoveden in rad posluša zgodbice kot mi. V svojem kovčku nam je pripravil nekaj pravljic za otroke in čarobno vrečo z različnimi predmeti …, s pomočjo katerih otroci in starši skupaj sestavijo čisto novo zgodbo. Otroci pa jo pod pravljičnim drevesom ob vhodu vrtca nato pripovedujejo svojim prijateljem.

 

 

 

Gozd je naše zavetje, kjer se dobro počutimo in najraje igramo. Zato smo se udeležili natečaja Vseslovenski dan habitata 2022, in sicer z izdelavo makete Naša gozdna igralnica. Izdelali smo jo iz materiala, ki smo ga nabrali (mah, lubje, listi, vejice, želodi, storži …,le gobice smo izdelali iz plastelina, ki ga tudi zelo radi oblikujemo). Na povabilo učiteljice Jasmine smo si z veseljem ogledali razstavo gob, ki jo je z učenci pripravila na šolskem hodniku.

 

 

 

V gozdu se poleg igre tudi spontano učimo … utrjujemo barve, štejemo, primerjamo, merimo dolžine palic ... skuhamo kakšno gozdno enolončnico za škratke in jim naredimo jesenske pogrinjke ter urimo svoje gibalne sposobnosti.

 

 

 

Nekega jutra nas je sonce še posebej prijazno vabilo na plan. Ko smo prišli do mlake pri vhodu v gozd, smo ga zagledali … našega škratka Želodka. Končno je prišel nazaj. Po dolgih počitnicah pri Brezovi vili se je tistega jutra zgodaj pripeljal z gozdnim avtobusom. Obljubil je, da z nami ostane vse do šole, da bomo skupaj raziskovali in odkrivali nove kotičke našega gozda. Ob vikendih pa bo obiskal družine otrok in jih pobliže spoznal. V igralnici smo mu že uredili kotiček, kjer se počuti še bolj domače.

 

   

 

Tako, mesec oktober se že poslavlja, mi pa še vedno nismo našli škrata Jesenka, ki trdno spi in se mu niti ne sanja, da bi že moral s sovo Modrijanko pripravljati ozimnico za škrate in gozdne živali.

 

A mi se ne predamo kar tako. Po počitnicah bomo še bolj zavihali rokave, nabrusili pete, dali oči na peclje … in se odpravili na lov za zaspancem. Sovi Modrijanki smo namreč obljubili našo pomoč. Če nam bo uspelo, pa izveste naslednjič …😊

 

 

Navihančki z vzgojiteljicama Sonjo in Heidi

 

Zapisala: vzg. Sonja Cizel

OSNOVNA ŠOLA ARTIČE
VRTEC RINGA RAJA

Artiče 39

8253 Artiče

KONTAKT

07 45 21 060

o-artice.nm@guest.arnes.si

© 2023 OŠ Artiče Vse pravice pridržane. Agencija.5ka