Igralčki nikoli ne počivamo.. vedno smo v gibanju, zato vam tokrat pokažemo delček naših vadbenih uric.

 

Dežurni Igralček vsako jutro, ko vpiše datum in preveri vreme, s prstom na razpredelnici preveri, kateri dan je in kaj takrat počnemo. Tako ob četrtkih in petkih potujeta palček Igralček Bralček in deklica Iva, ob torkih prebudimo lutki morsko zvezdico in školjko z biserom, ki spita v glasbeni skrinjici, ob ponedeljkih se razgibamo skozi vadbeno urico.

 

Vas zanima, kako poteka naša vadba?

 

Običajno so vadbene urice sestavljene iz ogrevanja, sledi glavni del, razgibavanje in na koncu še sprostitveni del. Učimo se gibalnih osnov na igriv in zabaven način. Vzgojiteljici nam včasih pripravita poligon osnovnih naravnih gibanj (hoja, tek, plezanje, plazenje, lazenje, skoki,….), na različnih površinah, v vse smeri in več hitrosti, hihihi.  Igramo in gibamo se z različnimi predmeti, rekviziti ali brez njih, igramo se razne tekalne in elementarne igre od lovljenja, skrivanja, rajanja.

Ali se kdo boji črnega moža!? Neee!!!

 

 

 

Včasih izvajamo vadbene urice v skupnem prostoru, na vrtčevskem igrišču, v igralnici, najraje v gozdu. 

Naša pot do gozda je za nas ogrevanje. Ko vzgojiteljici oznanita, da gremo na pohod, naredimo "vlakec" in že sledimo pri vijuganju med drevesi, preskakovanju korenin in nato po ozki potki navzdol, kjer "vlak" pospeši svojo hitrost. Pri vzponu navzgor se naše baterije nekoliko spraznijo, vendar imamo še ravno dovolj energije, da splezamo na kakšno podrto drevo, pometemo listje, kaj skuhamo ali se igramo igro Gnilo jajce. 

Pot v hrib si radi popestrimo tako, da se skrijemo pod praprot in vzgojiteljici prestrašimo z glasnim:"Baaa!!!"

 

 

 

 

To so dejavnosti, kjer Igralčki uživamo, osvajamo nova znanja, si razvijamo raznovrstne sposobnosti, medsebojno povezanost, postajamo pogumnejši, razvijamo koordinacijo gibanja, moč, hitrost, gibljivost, ravnotežje in natančnost.

 

IGRALČKI Z VZGOJITELJICAMA TINO IN SUZANO

 

Zapisala: pom. vzg. Suzana Bogovič

 

Igralčki nikoli ne počivamo.. vedno smo v gibanju, zato vam tokrat pokažemo delček naših vadbenih uric.

 

Dežurni Igralček vsako jutro, ko vpiše datum in preveri vreme, s prstom na razpredelnici preveri, kateri dan je in kaj takrat počnemo. Tako ob četrtkih in petkih potujeta palček Igralček Bralček in deklica Iva, ob torkih prebudimo lutki morsko zvezdico in školjko z biserom, ki spita v glasbeni skrinjici, ob ponedeljkih se razgibamo skozi vadbeno urico.

 

Vas zanima, kako poteka naša vadba?

 

Običajno so vadbene urice sestavljene iz ogrevanja, sledi glavni del, razgibavanje in na koncu še sprostitveni del. Učimo se gibalnih osnov na igriv in zabaven način. Vzgojiteljici nam včasih pripravita poligon osnovnih naravnih gibanj (hoja, tek, plezanje, plazenje, lazenje, skoki,….), na različnih površinah, v vse smeri in več hitrosti, hihihi.  Igramo in gibamo se z različnimi predmeti, rekviziti ali brez njih, igramo se razne tekalne in elementarne igre od lovljenja, skrivanja, rajanja.

Ali se kdo boji črnega moža!? Neee!!!

 

 

 

Včasih izvajamo vadbene urice v skupnem prostoru, na vrtčevskem igrišču, v igralnici, najraje v gozdu. 

Naša pot do gozda je za nas ogrevanje. Ko vzgojiteljici oznanita, da gremo na pohod, naredimo "vlakec" in že sledimo pri vijuganju med drevesi, preskakovanju korenin in nato po ozki potki navzdol, kjer "vlak" pospeši svojo hitrost. Pri vzponu navzgor se naše baterije nekoliko spraznijo, vendar imamo še ravno dovolj energije, da splezamo na kakšno podrto drevo, pometemo listje, kaj skuhamo ali se igramo igro Gnilo jajce. 

Pot v hrib si radi popestrimo tako, da se skrijemo pod praprot in vzgojiteljici prestrašimo z glasnim:"Baaa!!!"

 

 

 

 

To so dejavnosti, kjer Igralčki uživamo, osvajamo nova znanja, si razvijamo raznovrstne sposobnosti, medsebojno povezanost, postajamo pogumnejši, razvijamo koordinacijo gibanja, moč, hitrost, gibljivost, ravnotežje in natančnost.

 

IGRALČKI Z VZGOJITELJICAMA TINO IN SUZANO

 

Zapisala: pom. vzg. Suzana Bogovič

 

OSNOVNA ŠOLA ARTIČE
VRTEC RINGA RAJA

Artiče 39

8253 Artiče

KONTAKT

07 45 21 060

o-artice.nm@guest.arnes.si

© 2023 OŠ Artiče Vse pravice pridržane. Agencija.5ka