Klin, klin, klan,

Dober dan!

So tukaj usta – vsepohrusta?

Ne!

Tukaj so kolena,

usta so pa malo više,

v gornjem delu hiše...

 

Tako smo s pomočjo te bibarije Cepetavčki v mesecu novembru spoznavali dele telesa, urili gibčnost in ravnotežje. Prelevili smo se v balerine, štorklje, hodili po modni pisti, bili gimnastičarji in s tem dajali velik poudarek na kinestetiki.

 

Ker imamo zelo radi bibarije, zelo radi plešemo in vedno z zanimanjem spremljamo nove socialne igre, smo veliko aktivnosti izvajali v paru z sovrstniki. In veste kaj? Bilo je veliko lažje, veliko bolj zabavneje in sproščujoče. Počepi, poskoki, stoja na eni nogi so lažje narediti, če se držimo v paru. Pa tudi pri masaži smo si izbrali prijatelja in se prepustili užitku.

 

 

 

 

 

Gozd, ki nam ponuja obilo pozitivnega smo tudi vsakodnevno izkoristili z našim obiskom. Pomoč prijatelja je vedno dobrodošla – pa naj bo to pri prenašanju vej, pri kuhanju najslajše gozdne juhe, pri plezanju na drevo, pri guganju in lovljenju med drevesi.

 

 

 

 

Pomembno nam je bilo, da smo poudarjali pozitivna čustva, ki nas pomirjajo, saj na podlagi tega razvijamo socialna čustva, prijaznost in sodelovanje z vrstniki.

 

 

CEPETAVČKI z Martino, Tanjo in Natalijo

 

Zapisala: pom. vzg. Tanja Mežič

 

 

 

Klin, klin, klan,

Dober dan!

So tukaj usta – vsepohrusta?

Ne!

Tukaj so kolena,

usta so pa malo više,

v gornjem delu hiše...

 

Tako smo s pomočjo te bibarije Cepetavčki v mesecu novembru spoznavali dele telesa, urili gibčnost in ravnotežje. Prelevili smo se v balerine, štorklje, hodili po modni pisti, bili gimnastičarji in s tem dajali velik poudarek na kinestetiki.

 

Ker imamo zelo radi bibarije, zelo radi plešemo in vedno z zanimanjem spremljamo nove socialne igre, smo veliko aktivnosti izvajali v paru z sovrstniki. In veste kaj? Bilo je veliko lažje, veliko bolj zabavneje in sproščujoče. Počepi, poskoki, stoja na eni nogi so lažje narediti, če se držimo v paru. Pa tudi pri masaži smo si izbrali prijatelja in se prepustili užitku.

 

 

 

 

 

Gozd, ki nam ponuja obilo pozitivnega smo tudi vsakodnevno izkoristili z našim obiskom. Pomoč prijatelja je vedno dobrodošla – pa naj bo to pri prenašanju vej, pri kuhanju najslajše gozdne juhe, pri plezanju na drevo, pri guganju in lovljenju med drevesi.

 

 

 

 

Pomembno nam je bilo, da smo poudarjali pozitivna čustva, ki nas pomirjajo, saj na podlagi tega razvijamo socialna čustva, prijaznost in sodelovanje z vrstniki.

 

 

CEPETAVČKI z Martino, Tanjo in Natalijo

 

Zapisala: pom. vzg. Tanja Mežič

 

 

 

OSNOVNA ŠOLA ARTIČE
VRTEC RINGA RAJA

Artiče 39

8253 Artiče

KONTAKT

07 45 21 060

o-artice.nm@guest.arnes.si

© 2023 OŠ Artiče Vse pravice pridržane. Agencija.5ka