Jesen, ki nam je pričarala pisano paleto jesenskih barv, se počasi poslavlja. In ravno v tem času, nas je nekega lepega sončnega dne v igralnici pričakalo presenečenje...

 

Iz lepe pikčaste vreče je k nam smuknil palček. Otrokom se je pričaral nasmešek na ličkih, saj so se ga močno razveselili. Zelo rad se pogovarja, zato se nam je kar sam predstavil.

 

Sem palček Bralček in živim v tem potujočem nahrbtniku. Z veseljem prebiram in gledam otroške knjige in slikanice. Te so zame velika dragocenost, zato sem jih pripravil tudi nekaj za vas. Vsak teden bom enega Plezalčka izžrebal in z njim odšel domov. In tako je tudi bilo. Deklica, ki je  bila izžrebana, je z veseljem oprtala nahrbtnik na ramena in ga pripravila za domov. Seveda pa ni pozabila name. Ob odhodu sem ponosno kukal iz žepka na nahrbtniku.

 

 

 

Knjižni nahrbtnik potuje od družine do družine. Pri vsaki gostuje teden dni, da lahko starši otrokom prebirajo zgodbe in pravljice. Otrok ob knjigi doživlja ugodje, veselje, zabavo, uči se pripovedovati, širi besedni zaklad, pridobiva pozitiven odnos do knjige in uživa ob ilustracijah.

 

V nahrbtniku je priložen tudi zvezek, v katerega starši skupaj z otrokom vanj prilepijo kakšno fotografijo otroka in vpišejo, kako so uživali ob obisku palčka Bralčka. Ko ga otrok prinese nazaj v vrtec, se odpravimo pod posebno kjižno drevo. Otrok, ki je imel nahrbtnik, sede na velik pravljični fotelj, kjer skupaj pogledamo zapiske in fotografije. Običajno preberemo še pravljico Trije prašički, saj je otrokom zelo všeč ter se ob njej zabavajo.

 

 

 Doma, v družini, je branje zagotovo in predvsem vir skupnega veselja in zadovoljstva!

 

 

PLEZALČKI Z NATAŠO IN KATJO

 

Zapisala: pom. vzg. Katja Turšič Rožman

Jesen, ki nam je pričarala pisano paleto jesenskih barv, se počasi poslavlja. In ravno v tem času, nas je nekega lepega sončnega dne v igralnici pričakalo presenečenje...

 

Iz lepe pikčaste vreče je k nam smuknil palček. Otrokom se je pričaral nasmešek na ličkih, saj so se ga močno razveselili. Zelo rad se pogovarja, zato se nam je kar sam predstavil.

 

Sem palček Bralček in živim v tem potujočem nahrbtniku. Z veseljem prebiram in gledam otroške knjige in slikanice. Te so zame velika dragocenost, zato sem jih pripravil tudi nekaj za vas. Vsak teden bom enega Plezalčka izžrebal in z njim odšel domov. In tako je tudi bilo. Deklica, ki je  bila izžrebana, je z veseljem oprtala nahrbtnik na ramena in ga pripravila za domov. Seveda pa ni pozabila name. Ob odhodu sem ponosno kukal iz žepka na nahrbtniku.

 

 

 

Knjižni nahrbtnik potuje od družine do družine. Pri vsaki gostuje teden dni, da lahko starši otrokom prebirajo zgodbe in pravljice. Otrok ob knjigi doživlja ugodje, veselje, zabavo, uči se pripovedovati, širi besedni zaklad, pridobiva pozitiven odnos do knjige in uživa ob ilustracijah.

 

V nahrbtniku je priložen tudi zvezek, v katerega starši skupaj z otrokom vanj prilepijo kakšno fotografijo otroka in vpišejo, kako so uživali ob obisku palčka Bralčka. Ko ga otrok prinese nazaj v vrtec, se odpravimo pod posebno kjižno drevo. Otrok, ki je imel nahrbtnik, sede na velik pravljični fotelj, kjer skupaj pogledamo zapiske in fotografije. Običajno preberemo še pravljico Trije prašički, saj je otrokom zelo všeč ter se ob njej zabavajo.

 

 

 Doma, v družini, je branje zagotovo in predvsem vir skupnega veselja in zadovoljstva!

 

 

PLEZALČKI Z NATAŠO IN KATJO

 

Zapisala: pom. vzg. Katja Turšič Rožman

OSNOVNA ŠOLA ARTIČE
VRTEC RINGA RAJA

Artiče 39

8253 Artiče

KONTAKT

07 45 21 060

o-artice.nm@guest.arnes.si

© 2023 OŠ Artiče Vse pravice pridržane. Agencija.5ka