Če imaš sani, se sankaj cele dni..

Če imaš smuči, se smučaj do noči..

Če imaš drsalke, se drsaj kot plesalke..

Če nimaš nič od tega, naj te to ne bega.

Valjaj se po snegu, kot knedeljček po bregu...

 

Tudi najmlajši smo z veseljem pričakali najbolj čaroben mesec v letu - mesec december.

 

Najprej smo igralnice in vrtec okrasili času primerno in zato smo medse povabili naše babice, mamice, atije. Tako smo ob pomoči njihovih spretnih rok ustvarjali okraske za smrečice, lepili, barvali in šivali prelepe angelčke in snežakove kapice.

 

Iz okenskih poličk igralnic je pokukalo tudi božično žito, ki smo ga posejali v reciklirane PVC lončke, ki smo jih najprej ovili z volno in polepili s koščki papirja, vanje nasuli zemljo, dodali pšenico in veselo čakali, da zraste.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Po vrtcu pa je tudi zadišalo po prazničnih piškotih. Moka, maslo, sladkor, jajček, med, cimet,... poznate sestavine? Tako je - pekli smo mehke, sladke in slastne medenjake.

 

 

 

 

 

Da je bil december še bolj slasten, pa je občina Brežice poskrbela in otrokom podarila lutkovno-igrano prestavo Kako je lisica dobila zlati rep, v izvedbi SiTi Teater BTC Ljubjana.

 

 

Mesec december nas je razveselil tudi s prvim snegom, ki smo ga komaj dočakali. In takrat so nam misli že poskočile na prihod dedka Mraza. Vendar sneg ni dolgo vztrajal. So pa vztrajale gozdne živali, ki so bile prijateljice Dobrega Snežaka. Če pomagaš drugemu v težkih časih, se ti dobro delo povrne. In tako so vzgojiteljice pričarale dramatizacijo o dobrem snežaku, ki je pomagal gozdnim prijateljem. 

Skupaj smo veselo zapeli pesmico o dedku Mrazu in kaj kmalu smo zaslišali kraguljčke. V Artiče je prišel dedek Mraz, prav takšen, kot ga poznamo iz pesmic.

 

 

 

 

 

Ob zaključku tega leta si želimo, da čarobnost in toplino meseca docembra prenesemo v naslednje mesece, ki so pred nami.

 

Vam pa iz srca želimo srečno 2023 in vse dobro, boljše, najboljše...

 

Otroci in vzgojiteljice iz vrtca Ringaraja pri OŠ Artiče

 

 

Če imaš sani, se sankaj cele dni..

Če imaš smuči, se smučaj do noči..

Če imaš drsalke, se drsaj kot plesalke..

Če nimaš nič od tega, naj te to ne bega.

Valjaj se po snegu, kot knedeljček po bregu...

 

Tudi najmlajši smo z veseljem pričakali najbolj čaroben mesec v letu - mesec december.

 

Najprej smo igralnice in vrtec okrasili času primerno in zato smo medse povabili naše babice, mamice, atije. Tako smo ob pomoči njihovih spretnih rok ustvarjali okraske za smrečice, lepili, barvali in šivali prelepe angelčke in snežakove kapice.

 

Iz okenskih poličk igralnic je pokukalo tudi božično žito, ki smo ga posejali v reciklirane PVC lončke, ki smo jih najprej ovili z volno in polepili s koščki papirja, vanje nasuli zemljo, dodali pšenico in veselo čakali, da zraste.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Po vrtcu pa je tudi zadišalo po prazničnih piškotih. Moka, maslo, sladkor, jajček, med, cimet,... poznate sestavine? Tako je - pekli smo mehke, sladke in slastne medenjake.

 

 

 

 

 

Da je bil december še bolj slasten, pa je občina Brežice poskrbela in otrokom podarila lutkovno-igrano prestavo Kako je lisica dobila zlati rep, v izvedbi SiTi Teater BTC Ljubjana.

 

 

Mesec december nas je razveselil tudi s prvim snegom, ki smo ga komaj dočakali. In takrat so nam misli že poskočile na prihod dedka Mraza. Vendar sneg ni dolgo vztrajal. So pa vztrajale gozdne živali, ki so bile prijateljice Dobrega Snežaka. Če pomagaš drugemu v težkih časih, se ti dobro delo povrne. In tako so vzgojiteljice pričarale dramatizacijo o dobrem snežaku, ki je pomagal gozdnim prijateljem. 

Skupaj smo veselo zapeli pesmico o dedku Mrazu in kaj kmalu smo zaslišali kraguljčke. V Artiče je prišel dedek Mraz, prav takšen, kot ga poznamo iz pesmic.

 

 

 

 

 

Ob zaključku tega leta si želimo, da čarobnost in toplino meseca docembra prenesemo v naslednje mesece, ki so pred nami.

 

Vam pa iz srca želimo srečno 2023 in vse dobro, boljše, najboljše...

 

Otroci in vzgojiteljice iz vrtca Ringaraja pri OŠ Artiče

 

 

OSNOVNA ŠOLA ARTIČE
VRTEC RINGA RAJA

Artiče 39

8253 Artiče

KONTAKT

07 45 21 060

o-artice.nm@guest.arnes.si

© 2023 OŠ Artiče Vse pravice pridržane. Agencija.5ka