Mesec januar se je komaj dobro začel, pa ga je že odpihnil vetrič kot škratkovo kapico v mrzli zimski noči.

 

Letošnje leto bo za Navihančke posebno, prelomno. Jeseni bodo namreč sedli v šolske klopi. Eni se veselijo bolj, drugi manj. No ja, do takrat je še dosti časa, a vseeno preko igre, spontanih in načrtovanih dejavnosti pridno »vadimo« veščine, ki so pomembne za bodoče šolarje.

 

Naši koraki, ki so bili včasih majhni, negotovi, so zdaj postali veliki, odločni in pogumni. Vsak dan nas do igralnice vodijo stopnice, ki jih premagujemo, preskakujemo…označili smo jih s številkami, ki nas spodbujajo k štetju in matematiki. Ta nas spremlja na vsakem koraku. Barvi škratkov na naših mizah, označevanju koledarja, štetju otrok, družabnih igrah, sestavljanju stolpcev, oblikah drevesnih krošenj v gozdu, socialnih igrah, štetju avtomobilov na sprehodu.

 

 

 

Zanimajo nas tudi črke, ki jih preslikujemo, sestavljamo imena, ugotavljamo začetne glasove, iščemo besede (dolge/sladke/kisle/smešne/gozdne,…), se pogovarjamo o imenih družinskih članov. Ob sredah z veseljem prisluhnemo našemu Ringarajčku Bralčku, ki nas vsakič navduši z novo, zanimivo zgodbo. V pogovoru in opisovanju dogodkov se trudimo uporabljati cele stavke, govoriti glasno in razločno.

 

Preizkusili smo se tudi v vlogi slikarjev in se udeležili natečaja Rišem za prijatelja. Znana umetniška dela smo »preoblekli« v sodobna oblačila.

 

 

 

 

Pridno se pripravljamo na dramatizacijo zgodbe Gozdna čarovnija, ki smo jo sami napisali in si izbrali vsak svojo vlogo. V njej ne bo manjkalo malce zapleta, iskanja rešitev, poguma, glasbe, nauka in seveda, srečnega konca. Kot bi rekel naš Kekec…jujujuhuhu.

 

Seveda se poleg vsega naštetega trudimo uporabljati vljudnostne besede, biti prijazni in strpni drug do drugega, si pomagati, glasno pozdraviti mimoidoče ali obiskovalce vrtca. Kot najstarejša skupina smo odgovorni, da smo našim mlajšim vrtičkarjem dober zgled.

 

Po počitnicah smo Brezovi vili naročili, da pričara v gozdu lepo, sončno vreme, kajti čaka nas     snemanje predstave, ki se ga že nadvse veselimo.

Kako se bo odvila gozdna čarovnija in če bo v gozdu spet zavladal mir, pa vam sporočimo naslednjič.

 

Navihančki s Sonjo in Heidi

 

 

Zapisala: dipl. vzg. Sonja Cizel

Mesec januar se je komaj dobro začel, pa ga je že odpihnil vetrič kot škratkovo kapico v mrzli zimski noči.

 

Letošnje leto bo za Navihančke posebno, prelomno. Jeseni bodo namreč sedli v šolske klopi. Eni se veselijo bolj, drugi manj. No ja, do takrat je še dosti časa, a vseeno preko igre, spontanih in načrtovanih dejavnosti pridno »vadimo« veščine, ki so pomembne za bodoče šolarje.

 

Naši koraki, ki so bili včasih majhni, negotovi, so zdaj postali veliki, odločni in pogumni. Vsak dan nas do igralnice vodijo stopnice, ki jih premagujemo, preskakujemo…označili smo jih s številkami, ki nas spodbujajo k štetju in matematiki. Ta nas spremlja na vsakem koraku. Barvi škratkov na naših mizah, označevanju koledarja, štetju otrok, družabnih igrah, sestavljanju stolpcev, oblikah drevesnih krošenj v gozdu, socialnih igrah, štetju avtomobilov na sprehodu.

 

 

 

Zanimajo nas tudi črke, ki jih preslikujemo, sestavljamo imena, ugotavljamo začetne glasove, iščemo besede (dolge/sladke/kisle/smešne/gozdne,…), se pogovarjamo o imenih družinskih članov. Ob sredah z veseljem prisluhnemo našemu Ringarajčku Bralčku, ki nas vsakič navduši z novo, zanimivo zgodbo. V pogovoru in opisovanju dogodkov se trudimo uporabljati cele stavke, govoriti glasno in razločno.

 

Preizkusili smo se tudi v vlogi slikarjev in se udeležili natečaja Rišem za prijatelja. Znana umetniška dela smo »preoblekli« v sodobna oblačila.

 

 

 

 

Pridno se pripravljamo na dramatizacijo zgodbe Gozdna čarovnija, ki smo jo sami napisali in si izbrali vsak svojo vlogo. V njej ne bo manjkalo malce zapleta, iskanja rešitev, poguma, glasbe, nauka in seveda, srečnega konca. Kot bi rekel naš Kekec…jujujuhuhu.

 

Seveda se poleg vsega naštetega trudimo uporabljati vljudnostne besede, biti prijazni in strpni drug do drugega, si pomagati, glasno pozdraviti mimoidoče ali obiskovalce vrtca. Kot najstarejša skupina smo odgovorni, da smo našim mlajšim vrtičkarjem dober zgled.

 

Po počitnicah smo Brezovi vili naročili, da pričara v gozdu lepo, sončno vreme, kajti čaka nas     snemanje predstave, ki se ga že nadvse veselimo.

Kako se bo odvila gozdna čarovnija in če bo v gozdu spet zavladal mir, pa vam sporočimo naslednjič.

 

Navihančki s Sonjo in Heidi

 

 

Zapisala: dipl. vzg. Sonja Cizel

OSNOVNA ŠOLA ARTIČE
VRTEC RINGA RAJA

Artiče 39

8253 Artiče

KONTAKT

07 45 21 060

o-artice.nm@guest.arnes.si

© 2023 OŠ Artiče Vse pravice pridržane. Agencija.5ka