V novo leto smo vstopili živahni, razigrani in polni energije, zato smo se urili v umirjanju in sproščanju s pomočjo instrumentalne glasbe in plesa, a najraje se vsako jutro pozdravimo s Kikijem (maskota skupine) in zapojemo našo pesem – Ringarajčki, katero spremljamo z ropotuljicami. 

 

V pričakovanju snežne idile smo se naučili deklamacijo; Sneženi mož – J. Bitenc, da bi iz snega naredili snežaka, a žal nismo dobili obilne pošiljke snega. Sneženega moža smo zato izdelali kar v igralnici, s pomočjo mečkanja papirja smo naredili kepe in skupaj izdelali velikega sneženega moža.

 

Sneženi mož (Janez Bitenc)

 

Maja in Tine in Jure z vasi

kepe valijo,

vsem trem se mudi.

Tukaj so noge in tole je trup,

še glavo in roke

in možek bo vkup.

 

Pisker na glavo,

korenček za nos,

strgane čevlje,

da mož ne bo bos.

Zdaj ko gotov je,

zarajajmo vsi,

možek sneženi

naj dolgo živi.

 

 

 

Končno smo pričakali tudi praznovanje rojstnega dne. Luka je praznoval že drugi rojstni dan. Skupaj smo rajali ob glasbi in se veselili. Luku pa želimo še veliko razigranih in veselih dni z iskricami v očeh.

 

A poglejte nas! Mi že veselo korakamo lahkih nog naokrog z vrvico v rokah. Najraje pa zakorakamo na šolsko igrišče, kjer tečemo in plezamo, prav tako se tudi zelo utrudimo in nato komaj kosilo počakamo, saj se hitro v sanje potopimo.

 

 

… mogoče nam mesec februar prinese kaj več zimske radosti. Mi že komaj čakamo! Kaj pa vi?

 

 

Sneženi pozdrav do naslednjič.

 

 

Zapisala: dip. vzg. Patricija Grad

 

V novo leto smo vstopili živahni, razigrani in polni energije, zato smo se urili v umirjanju in sproščanju s pomočjo instrumentalne glasbe in plesa, a najraje se vsako jutro pozdravimo s Kikijem (maskota skupine) in zapojemo našo pesem – Ringarajčki, katero spremljamo z ropotuljicami. 

 

V pričakovanju snežne idile smo se naučili deklamacijo; Sneženi mož – J. Bitenc, da bi iz snega naredili snežaka, a žal nismo dobili obilne pošiljke snega. Sneženega moža smo zato izdelali kar v igralnici, s pomočjo mečkanja papirja smo naredili kepe in skupaj izdelali velikega sneženega moža.

 

Sneženi mož (Janez Bitenc)

 

Maja in Tine in Jure z vasi

kepe valijo,

vsem trem se mudi.

Tukaj so noge in tole je trup,

še glavo in roke

in možek bo vkup.

 

Pisker na glavo,

korenček za nos,

strgane čevlje,

da mož ne bo bos.

Zdaj ko gotov je,

zarajajmo vsi,

možek sneženi

naj dolgo živi.

 

 

 

Končno smo pričakali tudi praznovanje rojstnega dne. Luka je praznoval že drugi rojstni dan. Skupaj smo rajali ob glasbi in se veselili. Luku pa želimo še veliko razigranih in veselih dni z iskricami v očeh.

 

A poglejte nas! Mi že veselo korakamo lahkih nog naokrog z vrvico v rokah. Najraje pa zakorakamo na šolsko igrišče, kjer tečemo in plezamo, prav tako se tudi zelo utrudimo in nato komaj kosilo počakamo, saj se hitro v sanje potopimo.

 

 

… mogoče nam mesec februar prinese kaj več zimske radosti. Mi že komaj čakamo! Kaj pa vi?

 

 

Sneženi pozdrav do naslednjič.

 

 

Zapisala: dip. vzg. Patricija Grad

 

OSNOVNA ŠOLA ARTIČE
VRTEC RINGA RAJA

Artiče 39

8253 Artiče

KONTAKT

07 45 21 060

o-artice.nm@guest.arnes.si

© 2023 OŠ Artiče Vse pravice pridržane. Agencija.5ka