Pika, pika, pikica,

to je moja slikica.

Dolga ušesa, kratek vrat

in po glavi ves kosmat.... To sem jaz - sonček.

 

Slednja bibarija in poved sta nas vodili čez mesec marec. Namen teme je bil, da otroci bolje spoznajo sebe, svoje telo, njegove dele in svoje zmožnosti. Sebe oziroma svoje telo so otroci spoznavali skozi različne dejavnosti. Zelo pomembno je, da se otroci učijo s pomočjo čutil in gibanja.

 

Vsako jutro se v jutranjem krogu pozdravimo in izvajamo različne dejavnosti. Igrali smo se igre, pokaži, kje imaš npr. nos, bibariji Pika, pika, pikica in 10 prstov imam ter prepevali pesem, Ko si srečen. Nadaljevali smo s plakatom moje telo, kjer so otroci ob pomoči foto gradiva spoznavali dele telesa, jih poiskali na sebi in prijatelju.

 

 

Zmožnosti svojega telesa so spoznavali pri različnih gibalnih dejavnostih, in sicer plesu Od glave do peta in Abraham ma sedem sinov.

 

Se preizkušali na poligonu iz blazin in na terasi izvajali različne dejavnosti; se vozili po toboganu, brcali žoge, vozili se s poganjalci in potiskali različne škatle in vozila.

V ogledalu so otroci opazovali svojo podobo, podobo drugih otrok in razlike med njimi ter v ogledalu kazali dele telesa. Pripravili smo jim tipno tablo, kjer so zaznavali čutilo tip in različne podlage.

 

 

 

 

Svoje čute so razvijali ob umirjenih zvokih glasbe in masaže z žogo. Razvijali so tudi čutilo sluh in poslušali, od kje prihaja zvok. Preizkušali so se v matematični dejavnosti, prirejanju enega, enemu (človeško telo).

 

Prebirali smo različne slikanice, najbolj sta jim bili všeč slikanici z naslovom Daj mi poljubček (C. Loupy) in Mali Leon se oblači (L. Bie).

 

Zanje smo pripravili likovne dejavnosti, kjer so otroci risali s suhimi barvicami in flomastri na velik format in razvijali grobo in fino motoriko telesa.

 

 

 

 

 

 

Mesec marec je tako za nami in se že veselimo, kaj nam bo prinesel april.

 

Sončki z vzgojiteljicama Špelo in Ano.

 

 

 

Zapisala: dipl. vzg. Špela Lisec

 

 

 

Pika, pika, pikica,

to je moja slikica.

Dolga ušesa, kratek vrat

in po glavi ves kosmat.... To sem jaz - sonček.

 

Slednja bibarija in poved sta nas vodili čez mesec marec. Namen teme je bil, da otroci bolje spoznajo sebe, svoje telo, njegove dele in svoje zmožnosti. Sebe oziroma svoje telo so otroci spoznavali skozi različne dejavnosti. Zelo pomembno je, da se otroci učijo s pomočjo čutil in gibanja.

 

Vsako jutro se v jutranjem krogu pozdravimo in izvajamo različne dejavnosti. Igrali smo se igre, pokaži, kje imaš npr. nos, bibariji Pika, pika, pikica in 10 prstov imam ter prepevali pesem, Ko si srečen. Nadaljevali smo s plakatom moje telo, kjer so otroci ob pomoči foto gradiva spoznavali dele telesa, jih poiskali na sebi in prijatelju.

 

 

Zmožnosti svojega telesa so spoznavali pri različnih gibalnih dejavnostih, in sicer plesu Od glave do peta in Abraham ma sedem sinov.

 

Se preizkušali na poligonu iz blazin in na terasi izvajali različne dejavnosti; se vozili po toboganu, brcali žoge, vozili se s poganjalci in potiskali različne škatle in vozila.

V ogledalu so otroci opazovali svojo podobo, podobo drugih otrok in razlike med njimi ter v ogledalu kazali dele telesa. Pripravili smo jim tipno tablo, kjer so zaznavali čutilo tip in različne podlage.

 

 

 

 

Svoje čute so razvijali ob umirjenih zvokih glasbe in masaže z žogo. Razvijali so tudi čutilo sluh in poslušali, od kje prihaja zvok. Preizkušali so se v matematični dejavnosti, prirejanju enega, enemu (človeško telo).

 

Prebirali smo različne slikanice, najbolj sta jim bili všeč slikanici z naslovom Daj mi poljubček (C. Loupy) in Mali Leon se oblači (L. Bie).

 

Zanje smo pripravili likovne dejavnosti, kjer so otroci risali s suhimi barvicami in flomastri na velik format in razvijali grobo in fino motoriko telesa.

 

 

 

 

 

 

Mesec marec je tako za nami in se že veselimo, kaj nam bo prinesel april.

 

Sončki z vzgojiteljicama Špelo in Ano.

 

 

 

Zapisala: dipl. vzg. Špela Lisec

 

 

 

OSNOVNA ŠOLA ARTIČE
VRTEC RINGA RAJA

Artiče 39

8253 Artiče

KONTAKT

07 45 21 060

o-artice.nm@guest.arnes.si

© 2023 OŠ Artiče Vse pravice pridržane. Agencija.5ka