Ker živimo v prelepem okolju obdanem z naravo, ki nam jo ponuja Banova hosta, se Plezalčki večkrat odpravimo v našo gozdno igralnico na sveži zrak...

 

Gozd je zares bogato okolje, ki nam nudi pestro paleto možnosti za igro in učenje vseh otrok. Ta naša igralnica je brez sten in stropa, je polna izzivov, saj v nas stimulira vse čute ter  spodbuja radovednost in lastno aktivnost.

 

Opazimo prav vse, kar se nahaja pod nogami, raziskujemo vsako  podrto deblo v bližini, pokukamo v vsako luknjo drevesa. Odkrivamo naravo z vsemi čuti, vsaka palica ki nam pride na pot, nam je zanimiva, slišimo žvrgolenje ptic, ki se skupaj z nami veselijo pomladi.

  

 

Igra v gozdu otrokom nudi veliko naravnega gibanja predvsem pa razvoj motoričnih sposobnosti. Tu se lahko lovimo, kotalimo, premagujemo hojo navzdol po hribu in vzpenjanje nanj, plezamo, kopljemo po zemlji in veselo vriskamo.

 

Spontana igra, ki pri otrocih spodbuja ustvarjalnost in domišljijo, je seveda najpogostejša spremljevalka naših obiskov. Tu smo dejansko nenehno aktivni, predvsem pa sproščeni, saj že vse diši po prebujanju narave. Vedno ko zapustimo gozd, ga prijazno pozdravimo in se mu zahvalimo, da smo lahko uživali v njegovi lepoti.

 

 

 

 

Kot vidite nam v gozdu ni nikoli dolgčas. Vsi smo zaposleni, vsi imamo veliko dela. Ura pa hitro teče in vse prehitro se moramo vrniti nazaj v vrtec. A tudi v vrtcu nam je lepo.

 

Pa nasvidenje do prihodnjič, ko pokukamo še kam drugam. Do takrat pa vam pošiljamo pomladni pomežik v vaše domove.

 

 

Skupina Plezalčki z vzgojiteljicami

 

 

 

Zapisala: dipl. vzg. Nataša Petelinc

Ker živimo v prelepem okolju obdanem z naravo, ki nam jo ponuja Banova hosta, se Plezalčki večkrat odpravimo v našo gozdno igralnico na sveži zrak...

 

Gozd je zares bogato okolje, ki nam nudi pestro paleto možnosti za igro in učenje vseh otrok. Ta naša igralnica je brez sten in stropa, je polna izzivov, saj v nas stimulira vse čute ter  spodbuja radovednost in lastno aktivnost.

 

Opazimo prav vse, kar se nahaja pod nogami, raziskujemo vsako  podrto deblo v bližini, pokukamo v vsako luknjo drevesa. Odkrivamo naravo z vsemi čuti, vsaka palica ki nam pride na pot, nam je zanimiva, slišimo žvrgolenje ptic, ki se skupaj z nami veselijo pomladi.

  

 

Igra v gozdu otrokom nudi veliko naravnega gibanja predvsem pa razvoj motoričnih sposobnosti. Tu se lahko lovimo, kotalimo, premagujemo hojo navzdol po hribu in vzpenjanje nanj, plezamo, kopljemo po zemlji in veselo vriskamo.

 

Spontana igra, ki pri otrocih spodbuja ustvarjalnost in domišljijo, je seveda najpogostejša spremljevalka naših obiskov. Tu smo dejansko nenehno aktivni, predvsem pa sproščeni, saj že vse diši po prebujanju narave. Vedno ko zapustimo gozd, ga prijazno pozdravimo in se mu zahvalimo, da smo lahko uživali v njegovi lepoti.

 

 

 

 

Kot vidite nam v gozdu ni nikoli dolgčas. Vsi smo zaposleni, vsi imamo veliko dela. Ura pa hitro teče in vse prehitro se moramo vrniti nazaj v vrtec. A tudi v vrtcu nam je lepo.

 

Pa nasvidenje do prihodnjič, ko pokukamo še kam drugam. Do takrat pa vam pošiljamo pomladni pomežik v vaše domove.

 

 

Skupina Plezalčki z vzgojiteljicami

 

 

 

Zapisala: dipl. vzg. Nataša Petelinc

OSNOVNA ŠOLA ARTIČE
VRTEC RINGA RAJA

Artiče 39

8253 Artiče

KONTAKT

07 45 21 060

o-artice.nm@guest.arnes.si

© 2023 OŠ Artiče Vse pravice pridržane. Agencija.5ka