Cepetavčki smo se že prve dni meseca marca začeli ukvarjati z darilom za materinski dan.

 

V ta namen smo se odpravili v del Banove hoste, kjer raste veliko smrek in na tleh iskali majhne zaprte storže. Čeprav si je bilo treba vsakega natančno pogledati in pokazati, smo jih kmalu nabrali polno vrečico. V igralnici smo jih očistili iglic in listja, jih položili na 3 pladnje ter iz tedna v teden opazovali, kaj se je z njimi dogajalo. V topli igralnici so se skoraj vsi odprli in če smo jih prijeli v roke, je iz njih nekaj padalo… Skupaj smo ugotovili, da so to semena iz katerih lahko zrastejo nove smreke, v knjigah pa smo odkrivali, katere vse živali se z njimi hranijo. V drugi polovici meseca, so otroci enega za drugim pobarvali, nato pa smo jih pustili na terasi naše igralnice, da so se posušili. Ko je vzg. Sandi vzg. Tanji pomagal narezati brezove veje, so otroci nanje polagali pisane storže in lubje, da jih je vzg. Tanja kasneje z vročim lepilom prilepila. Zadnjo stran so otroci okrasili še z mavrično mislijo in dodali svoje ime…

 

 

Preostale dni smo prebirali in ustvarjali svojo knjigo o Nemarnih škornjih, si sami narezali sadnje za sadno malico, praznovali 2 rojstna dneva, gradili hiše iz magnetnih, lego in velikih kock, se igrali in razvijali svoje spretnosti na igrišču ter raziskovali gozd… Poleg zvončkov, žafranov, trobentic, podlesnih vetrnic, mačic in pljučnika, smo naleteli tudi na jazbeca. Žal je bil poginjen, a ker nas je zelo zanimal, smo v knjigi »Živali Slovenije« prebirali zanimivosti o njem. Še kviz o njem smo se igrali. Vzg. Patricija nam je v skupnem prostoru pripravila sprostitveno urico, z vzg. Lariso pa smo se začeli pripravljati na našo plesno točko na nastopu v mesecu maju.

 

 

 

 

 

Če smo s starši začeli, pa z njimi še končajmo.
Materinski dan je resda enkrat na leto in zagotovo je prav, da ga obeležimo. Seveda so bili naši otroci v dilemi ali lahko podarijo svoje darilo tudi atijem in smo jim pritrdile, da lahko, ker brez atijev tudi mamice ne bi bile mamice!

 

Za svoje predšolske otroke ste starši začetek in konec, ter smisel vsega, kar v vrtcu počnejo! Za vas so risbice, ki jih narišejo, pesmice, ki jih prepevamo, plesi, ob katerih se vrtimo! Velike in majhne gozdne zaklade – kamenčke, vejice, rožice, storže… spravijo v dlan ali žep z žarom v očeh in besedami, »bom dal/a mamici in atiju!« Še (žive) pikapolonice in gosenice bi vam radi odnesli domov!
Ker vas imajo radi in jim pomenite vse na svetu!


Zato HVALA, ker to znate videti, se teh zakladov razveselite, jih zanje pobožate, objamete in jim rečete »hvala«!
Vsak dan znova, ne le enkrat na leto! Tudi na tak način bodo (p)ostajali sočutni, ljubeči in hvaležni. Tako bodo vrednote, ki jim jih predajate, tudi sami vsakodnevno živeli in jih izkazovali drugim. Četudi bo materinski dan še vedno le enkrat na leto.

 

 

Zapisala: dipl.vzg. Martina Makovec Žagar

 

Cepetavčki smo se že prve dni meseca marca začeli ukvarjati z darilom za materinski dan.

 

V ta namen smo se odpravili v del Banove hoste, kjer raste veliko smrek in na tleh iskali majhne zaprte storže. Čeprav si je bilo treba vsakega natančno pogledati in pokazati, smo jih kmalu nabrali polno vrečico. V igralnici smo jih očistili iglic in listja, jih položili na 3 pladnje ter iz tedna v teden opazovali, kaj se je z njimi dogajalo. V topli igralnici so se skoraj vsi odprli in če smo jih prijeli v roke, je iz njih nekaj padalo… Skupaj smo ugotovili, da so to semena iz katerih lahko zrastejo nove smreke, v knjigah pa smo odkrivali, katere vse živali se z njimi hranijo. V drugi polovici meseca, so otroci enega za drugim pobarvali, nato pa smo jih pustili na terasi naše igralnice, da so se posušili. Ko je vzg. Sandi vzg. Tanji pomagal narezati brezove veje, so otroci nanje polagali pisane storže in lubje, da jih je vzg. Tanja kasneje z vročim lepilom prilepila. Zadnjo stran so otroci okrasili še z mavrično mislijo in dodali svoje ime…

 

 

Preostale dni smo prebirali in ustvarjali svojo knjigo o Nemarnih škornjih, si sami narezali sadnje za sadno malico, praznovali 2 rojstna dneva, gradili hiše iz magnetnih, lego in velikih kock, se igrali in razvijali svoje spretnosti na igrišču ter raziskovali gozd… Poleg zvončkov, žafranov, trobentic, podlesnih vetrnic, mačic in pljučnika, smo naleteli tudi na jazbeca. Žal je bil poginjen, a ker nas je zelo zanimal, smo v knjigi »Živali Slovenije« prebirali zanimivosti o njem. Še kviz o njem smo se igrali. Vzg. Patricija nam je v skupnem prostoru pripravila sprostitveno urico, z vzg. Lariso pa smo se začeli pripravljati na našo plesno točko na nastopu v mesecu maju.

 

 

 

 

 

Če smo s starši začeli, pa z njimi še končajmo.
Materinski dan je resda enkrat na leto in zagotovo je prav, da ga obeležimo. Seveda so bili naši otroci v dilemi ali lahko podarijo svoje darilo tudi atijem in smo jim pritrdile, da lahko, ker brez atijev tudi mamice ne bi bile mamice!

 

Za svoje predšolske otroke ste starši začetek in konec, ter smisel vsega, kar v vrtcu počnejo! Za vas so risbice, ki jih narišejo, pesmice, ki jih prepevamo, plesi, ob katerih se vrtimo! Velike in majhne gozdne zaklade – kamenčke, vejice, rožice, storže… spravijo v dlan ali žep z žarom v očeh in besedami, »bom dal/a mamici in atiju!« Še (žive) pikapolonice in gosenice bi vam radi odnesli domov!
Ker vas imajo radi in jim pomenite vse na svetu!


Zato HVALA, ker to znate videti, se teh zakladov razveselite, jih zanje pobožate, objamete in jim rečete »hvala«!
Vsak dan znova, ne le enkrat na leto! Tudi na tak način bodo (p)ostajali sočutni, ljubeči in hvaležni. Tako bodo vrednote, ki jim jih predajate, tudi sami vsakodnevno živeli in jih izkazovali drugim. Četudi bo materinski dan še vedno le enkrat na leto.

 

 

Zapisala: dipl.vzg. Martina Makovec Žagar

 

OSNOVNA ŠOLA ARTIČE
VRTEC RINGA RAJA

Artiče 39

8253 Artiče

KONTAKT

07 45 21 060

o-artice.nm@guest.arnes.si

© 2023 OŠ Artiče Vse pravice pridržane. Agencija.5ka