Letošnji april je bil precej muhast in slabo vreme je bilo kot nalašč primerno za ustvarjanje v igralnici.

 

Na začetku meseca smo v vrtec povabili mamice in babice, ki so nam pomagale ustvarjati velikonočno dekoracijo. Ustvarjali smo piščančke. Na tršo podlago smo nanesli lepilo, otroci pa so lepili koščke rumenega papirja na podlago. Ko so zaključili z lepljenjem, so prilepili še kljun, čopko, noge ter oči in nastal je piščanec.

 

Ustvarjali smo tudi s flomastri. Naredili smo poskus, kaj se zgodi, če pobarvamo papir s flomastri in ga damo v vodo. Na naše presenečenje je nastala čisto prava mavrica. Nato so otroci z našo pomočjo narisali črte s flomastri na papirnato brisačo in jo zmočili z vodo. Vsak otrok je naredil svojo mavrico. Ko so se mavrice posušile, je sledilo nadaljevanje našega ustvarjanja. Otroci so lepili papir in tiskali z rumeno in modro barvo in na koncu je nastala slika aprilskega vremena. Naše čudovite slike sedaj krasijo pano v hodniku vrtca, kjer si lahko obiskovali pogledajo našo razstavo.

 

 

 

 

 

 

Otroci so ustvarjali tudi s suhimi barvicami in risali na velik format papirja in z barvnimi kredami po tabli. Najbolj zanimivo jim je opazovati, kako barvice puščajo sledi na papirju, tabli, tleh in celo na telesu. Kadar ustvarjamo na večji format, se lahko otroci uležejo ali usedejo na tla, se prepustijo ustvarjanju in neovirano rišejo črte, krožnice in krepijo grobo motoriko, koordinacijo in koncentracijo.

  

 

In ker ga ni čez packanje in čofotanje po vodi in barvi, smo slikali tudi z vodenimi barvami. Otroci so likovno poustvarjali po zgodbi Grahek, Amy Krouse Rosenthal. Pobarvanko grahka so poslikali s čopičem v zeleno, modrih in rumenih odtenkih.

 

 

 

Mesec april se zaključuje, mi pa vam mahamo v pozdrav, Sončki z vzgojiteljicami Špelo, Ano in Tejo.

 

Zapisala: Špela Lisec

 

Letošnji april je bil precej muhast in slabo vreme je bilo kot nalašč primerno za ustvarjanje v igralnici.

 

Na začetku meseca smo v vrtec povabili mamice in babice, ki so nam pomagale ustvarjati velikonočno dekoracijo. Ustvarjali smo piščančke. Na tršo podlago smo nanesli lepilo, otroci pa so lepili koščke rumenega papirja na podlago. Ko so zaključili z lepljenjem, so prilepili še kljun, čopko, noge ter oči in nastal je piščanec.

 

Ustvarjali smo tudi s flomastri. Naredili smo poskus, kaj se zgodi, če pobarvamo papir s flomastri in ga damo v vodo. Na naše presenečenje je nastala čisto prava mavrica. Nato so otroci z našo pomočjo narisali črte s flomastri na papirnato brisačo in jo zmočili z vodo. Vsak otrok je naredil svojo mavrico. Ko so se mavrice posušile, je sledilo nadaljevanje našega ustvarjanja. Otroci so lepili papir in tiskali z rumeno in modro barvo in na koncu je nastala slika aprilskega vremena. Naše čudovite slike sedaj krasijo pano v hodniku vrtca, kjer si lahko obiskovali pogledajo našo razstavo.

 

 

 

 

 

 

Otroci so ustvarjali tudi s suhimi barvicami in risali na velik format papirja in z barvnimi kredami po tabli. Najbolj zanimivo jim je opazovati, kako barvice puščajo sledi na papirju, tabli, tleh in celo na telesu. Kadar ustvarjamo na večji format, se lahko otroci uležejo ali usedejo na tla, se prepustijo ustvarjanju in neovirano rišejo črte, krožnice in krepijo grobo motoriko, koordinacijo in koncentracijo.

  

 

In ker ga ni čez packanje in čofotanje po vodi in barvi, smo slikali tudi z vodenimi barvami. Otroci so likovno poustvarjali po zgodbi Grahek, Amy Krouse Rosenthal. Pobarvanko grahka so poslikali s čopičem v zeleno, modrih in rumenih odtenkih.

 

 

 

Mesec april se zaključuje, mi pa vam mahamo v pozdrav, Sončki z vzgojiteljicami Špelo, Ano in Tejo.

 

Zapisala: Špela Lisec

 

OSNOVNA ŠOLA ARTIČE
VRTEC RINGA RAJA

Artiče 39

8253 Artiče

KONTAKT

07 45 21 060

o-artice.nm@guest.arnes.si

© 2023 OŠ Artiče Vse pravice pridržane. Agencija.5ka