Veste vsi kaj vse lahko je zaklad? Preberite, vam bojo povedali Igralčki...

 

V začetku meseca aprila smo se pripravljali na velikonočne praznike. Medse smo povabili mamice, babice in dedke, ki so nam pomagali pri izdelavi zajčkov iz blaga ter papirnatih košaric in rožic.

 

Naslednji dan smo se odpravili v gozd iskati zaklad, saj nam je tako na uho prišepnil velikonočni zajček. Ker ga vsi nismo razumeli in nismo bili povsem prepričani, kaj moramo iskati, smo sledili vzgojiteljici, ki nas je vodila po Banovi hosti vse do Smaragdnega gozda. Med potjo smo pozorno opazovali okolico in razmišljali. Kaj je zaklad? Zaklad so biseri, kronice, čokolada, bonboni, lizike, cekini, gusarska skrinja. Pot je bila zelo zanimiva, saj smo opazili različna drevesa, zelena in brez listja, rožice, bele in rozaste, občutili iglice, trnje in mehko listje, slišali petje ptic. Hm, le kaj in kje je zaklad? Vzgojiteljica nas je prepričevala, da je zaklad lahko sprehod na svežem zraku in igra v gozdu, da je zaklad sadna malica. In takrat je deklica na štoru odkrila majhno skrinjico, ki smo jo previdno odprli. Ja, v njej je bil pravi zaklad papirnatih zajčkov, v njih pa čokoladni jajčki!

 

 

 

 

V naslednjih dneh smo še večkrat pomislili na zaklad. Deklica je nekaj skrila v figuro iz magnetov, da smo ugotavljali ali se v njej skriva zaklad. Na podestu smo kuhali juho in čaj, pekli palačinke, previjali ter preoblačili dojenčke. V likovnem kotičku smo risali spomladanske motive in mešali barve, iz katerih so nastali pisani zakladi. Vzgojiteljica nas je spomnila, da je zaklad tudi, ko imaš nekoga rad. Zato smo si Igralčki podali roke, razprli dežnike in se v dežju odpravili na sprehod. Seveda smo se strinjali, da je tudi praznovanje rojstnega dne v gozdu lahko zaklad, saj se takrat posladkamo in zarajamo s prijatelji.

  

 

 

Naš največji zaklad pa je naše znanje, ki ga pridobivamo vsak dan. Za začetek smo pričeli radovedno spoznavati črke kot je na primer »L« iz podrtih dreves.

Zagotovo pa smo mi največji zaklad naših staršev in starih staršev, oni pa naš!

 

 

Igralčki s Tino in Suzano

 

Zapisala: Suzana Bogovič

 

Veste vsi kaj vse lahko je zaklad? Preberite, vam bojo povedali Igralčki...

 

V začetku meseca aprila smo se pripravljali na velikonočne praznike. Medse smo povabili mamice, babice in dedke, ki so nam pomagali pri izdelavi zajčkov iz blaga ter papirnatih košaric in rožic.

 

Naslednji dan smo se odpravili v gozd iskati zaklad, saj nam je tako na uho prišepnil velikonočni zajček. Ker ga vsi nismo razumeli in nismo bili povsem prepričani, kaj moramo iskati, smo sledili vzgojiteljici, ki nas je vodila po Banovi hosti vse do Smaragdnega gozda. Med potjo smo pozorno opazovali okolico in razmišljali. Kaj je zaklad? Zaklad so biseri, kronice, čokolada, bonboni, lizike, cekini, gusarska skrinja. Pot je bila zelo zanimiva, saj smo opazili različna drevesa, zelena in brez listja, rožice, bele in rozaste, občutili iglice, trnje in mehko listje, slišali petje ptic. Hm, le kaj in kje je zaklad? Vzgojiteljica nas je prepričevala, da je zaklad lahko sprehod na svežem zraku in igra v gozdu, da je zaklad sadna malica. In takrat je deklica na štoru odkrila majhno skrinjico, ki smo jo previdno odprli. Ja, v njej je bil pravi zaklad papirnatih zajčkov, v njih pa čokoladni jajčki!

 

 

 

 

V naslednjih dneh smo še večkrat pomislili na zaklad. Deklica je nekaj skrila v figuro iz magnetov, da smo ugotavljali ali se v njej skriva zaklad. Na podestu smo kuhali juho in čaj, pekli palačinke, previjali ter preoblačili dojenčke. V likovnem kotičku smo risali spomladanske motive in mešali barve, iz katerih so nastali pisani zakladi. Vzgojiteljica nas je spomnila, da je zaklad tudi, ko imaš nekoga rad. Zato smo si Igralčki podali roke, razprli dežnike in se v dežju odpravili na sprehod. Seveda smo se strinjali, da je tudi praznovanje rojstnega dne v gozdu lahko zaklad, saj se takrat posladkamo in zarajamo s prijatelji.

  

 

 

Naš največji zaklad pa je naše znanje, ki ga pridobivamo vsak dan. Za začetek smo pričeli radovedno spoznavati črke kot je na primer »L« iz podrtih dreves.

Zagotovo pa smo mi največji zaklad naših staršev in starih staršev, oni pa naš!

 

 

Igralčki s Tino in Suzano

 

Zapisala: Suzana Bogovič

 

OSNOVNA ŠOLA ARTIČE
VRTEC RINGA RAJA

Artiče 39

8253 Artiče

KONTAKT

07 45 21 060

o-artice.nm@guest.arnes.si

© 2024 OŠ Artiče Vse pravice pridržane. Agencija.5ka