Gun aydin - dobro jutro... Pozdravljeni vrtčevski otroci iz Turčije...

 

Vzgojiteljica Irena Pintarič iz vrtca Dobova nas je povabila k sodelovanju, da se srečamo z otroki in vzgojiteljicami iz Turčije, čeprav samo preko računalnika.  Seveda smo bili takoj za. Zanimalo nas je kje je Turčija, če je večja država od naše Slovenije? Poiskali smo jo na zemljevidu in ugotovili, da je precej večja od Slovenije.

 

Preden smo se srečali preko zoom-a, smo si »podarili« risbice z naslovom, kaj rad/a počnem v vrtcu? Ugotovili smo, da vsi radi plešemo, se igramo s prijatelji zunaj na igrišču ali v gozdu.

 

 

 

 

Naučili smo se po turško reči »dobro jutro« in »zdravo« po angleško. Ves teden smo pridno trenirali GUN AYDIN (dobro jutro) in HELLO (zdravo). Prav zabavno je bilo govoriti v tujem jeziku. Vzgojiteljica iz Turčije Beyzanur nam je poslala pesmico o ptičkah, ki sta bili prijateljici, kot mi. Ker je v angleščini, smo potrebovali nekaj več časa, da se jo naučimo. Bila nam je tako všeč, da smo si jo čez dan velikokrat prepevali.

 

TWO LITTLE DICKIE BIRDS

Two little dickie birds, sitting on the floor,

one named Peter, one named Paul.

Fly away Peter, fly away Paul,

come back Peter, come back Paul.

 

Komaj smo čakali, da smo drug drugega videli , si pomahali, poslali poljubčke in se pozdravili.  Pozdravili smo jih po turško in oni nas po slovensko.  Vsaka skupina je zapela pesmico, mi smo se jim predstavili z našo himno in poželi glasen aplavz. Vzgojiteljica nam je povedala, da jim je bila pesmica tako všeč, da so kar zaplesali zraven.

 

 

 

 

Poslovili smo se v želji, da se še kdaj srečamo, si podarimo pesmico in mogoče že kakšno novo besedo.

Prepričani smo, da nam bo prijetna izkušnja ostala še dolgo v spominu.

 

 

Navihančki s Sonjo in Heidi

 

Zapisala: Heidi Brce

 

 

Gun aydin - dobro jutro... Pozdravljeni vrtčevski otroci iz Turčije...

 

Vzgojiteljica Irena Pintarič iz vrtca Dobova nas je povabila k sodelovanju, da se srečamo z otroki in vzgojiteljicami iz Turčije, čeprav samo preko računalnika.  Seveda smo bili takoj za. Zanimalo nas je kje je Turčija, če je večja država od naše Slovenije? Poiskali smo jo na zemljevidu in ugotovili, da je precej večja od Slovenije.

 

Preden smo se srečali preko zoom-a, smo si »podarili« risbice z naslovom, kaj rad/a počnem v vrtcu? Ugotovili smo, da vsi radi plešemo, se igramo s prijatelji zunaj na igrišču ali v gozdu.

 

 

 

 

Naučili smo se po turško reči »dobro jutro« in »zdravo« po angleško. Ves teden smo pridno trenirali GUN AYDIN (dobro jutro) in HELLO (zdravo). Prav zabavno je bilo govoriti v tujem jeziku. Vzgojiteljica iz Turčije Beyzanur nam je poslala pesmico o ptičkah, ki sta bili prijateljici, kot mi. Ker je v angleščini, smo potrebovali nekaj več časa, da se jo naučimo. Bila nam je tako všeč, da smo si jo čez dan velikokrat prepevali.

 

TWO LITTLE DICKIE BIRDS

Two little dickie birds, sitting on the floor,

one named Peter, one named Paul.

Fly away Peter, fly away Paul,

come back Peter, come back Paul.

 

Komaj smo čakali, da smo drug drugega videli , si pomahali, poslali poljubčke in se pozdravili.  Pozdravili smo jih po turško in oni nas po slovensko.  Vsaka skupina je zapela pesmico, mi smo se jim predstavili z našo himno in poželi glasen aplavz. Vzgojiteljica nam je povedala, da jim je bila pesmica tako všeč, da so kar zaplesali zraven.

 

 

 

 

Poslovili smo se v želji, da se še kdaj srečamo, si podarimo pesmico in mogoče že kakšno novo besedo.

Prepričani smo, da nam bo prijetna izkušnja ostala še dolgo v spominu.

 

 

Navihančki s Sonjo in Heidi

 

Zapisala: Heidi Brce

 

 

OSNOVNA ŠOLA ARTIČE
VRTEC RINGA RAJA

Artiče 39

8253 Artiče

KONTAKT

07 45 21 060

o-artice.nm@guest.arnes.si

© 2024 OŠ Artiče Vse pravice pridržane. Agencija.5ka