Ringarajčki so v mesecu maju povabili medse babice in mamice ter se skupaj odpravili na pohod ter ustvarjali dišeče piškotke...

 

Medgeneracijsko druženje, kjer se različne generacije srečujejo, izmenjujejo izkušnje in se učijo druga od druge je neprecenljivo bogastvo za vse. Vzpostavljanje vezi med otroki v vrtcu in starejšimi generacijami ima izjemne koristi za razvoj socialnih veščin, razumevanje ter spoštovanja, predvsem pa ustvarjanje prijetnega vzdušja v skupnosti.

 

Ena izmed priljubljenih dejavnosti med medgeneracijskim druženjem v vrtcu je zagotovo ustvarjanje v kuhinji. Glede na to, da je naš vrtec praznoval 50. rojstni dan, smo se odločili vrtcu speči majhne tortice (muffine). S peko smo spodbudili ustvarjalnost, kreativnost, spoznali smo različne sestavine, pripomočke, naučili smo se osnove peke, prav tako pa smo spodbujali sodelovanje in timsko delo. Doživeli smo nepozabne trenutke, saj smo si delili smeh in zabavo, nato pa smo se skupaj tudi posladkali.  

 

 

 

 

Le teden kasneje smo se odpravili na pohod skozi gozd do bližnje kmetije, kjer smo si ogledali konje. Otroci so imeli priložnost  spoznati in se na nek način povezati s temi čudovitimi živalmi.

 

 

 

Pohod skozi gozd je odlična priložnost za spodbujanje telesne aktivnosti in zdravega načina življenja. Skupno druženje v naravi prinaša občutek svobode, sprostitve ter povezanosti z okoljem. Takšna doživetja bogatijo znanje o svetu okoli nas ter spodbujajo ljubezen do narave in živali.

 

Medgeneracijsko druženje v vrtcu je izjemnega pomena, ki obogati vse udeležence, spodbuja razumevanje in medsebojno povezanost med generacijama.

Skupaj smo neizmerno uživali.

 

ZAPISALA: vzg. Patricija Grad

Ringarajčki so v mesecu maju povabili medse babice in mamice ter se skupaj odpravili na pohod ter ustvarjali dišeče piškotke...

 

Medgeneracijsko druženje, kjer se različne generacije srečujejo, izmenjujejo izkušnje in se učijo druga od druge je neprecenljivo bogastvo za vse. Vzpostavljanje vezi med otroki v vrtcu in starejšimi generacijami ima izjemne koristi za razvoj socialnih veščin, razumevanje ter spoštovanja, predvsem pa ustvarjanje prijetnega vzdušja v skupnosti.

 

Ena izmed priljubljenih dejavnosti med medgeneracijskim druženjem v vrtcu je zagotovo ustvarjanje v kuhinji. Glede na to, da je naš vrtec praznoval 50. rojstni dan, smo se odločili vrtcu speči majhne tortice (muffine). S peko smo spodbudili ustvarjalnost, kreativnost, spoznali smo različne sestavine, pripomočke, naučili smo se osnove peke, prav tako pa smo spodbujali sodelovanje in timsko delo. Doživeli smo nepozabne trenutke, saj smo si delili smeh in zabavo, nato pa smo se skupaj tudi posladkali.  

 

 

 

 

Le teden kasneje smo se odpravili na pohod skozi gozd do bližnje kmetije, kjer smo si ogledali konje. Otroci so imeli priložnost  spoznati in se na nek način povezati s temi čudovitimi živalmi.

 

 

 

Pohod skozi gozd je odlična priložnost za spodbujanje telesne aktivnosti in zdravega načina življenja. Skupno druženje v naravi prinaša občutek svobode, sprostitve ter povezanosti z okoljem. Takšna doživetja bogatijo znanje o svetu okoli nas ter spodbujajo ljubezen do narave in živali.

 

Medgeneracijsko druženje v vrtcu je izjemnega pomena, ki obogati vse udeležence, spodbuja razumevanje in medsebojno povezanost med generacijama.

Skupaj smo neizmerno uživali.

 

ZAPISALA: vzg. Patricija Grad

OSNOVNA ŠOLA ARTIČE
VRTEC RINGA RAJA

Artiče 39

8253 Artiče

KONTAKT

07 45 21 060

o-artice.nm@guest.arnes.si

© 2024 OŠ Artiče Vse pravice pridržane. Agencija.5ka