Pa smo tudi mi prikorakali »zadnjemu« vrtčevskemu mesecu, pred poletnimi počitnicami, ko se bomo nekateri greli na sončku ob morski vodi, nekateri hladili v senčki visoko v hribih, se igrali do pozne noči,… in si malo oddahnili od vsakdanjega hitenja.

 

Ja, prav ste prebrali – tudi mi včasih hitimo. Pa veste kam? Igrat na vrtčevsko igrišče ali v gozd. Tople junijske dneve smo izkoristili za celodnevno igranje kar na igrišču, zato smo si igralnico »odnesli« kar na igrišče. Vedno pa se najde tudi čas za kolesarjenje, guganje, plezanje, lovljenje, kopanje skritih zakladov (še dobro, da nas ni opazil hišnik, hehe), kuhanje okusnih dobrot in uživanje v hladni mivki.

 

 

 

Ker vemo, da iz majhnega zraste veliko, smo iskali in raziskovali travniške žuželke v topli zemlji, ki jo je izruval krt. Travniške živali pa so se skrivale tudi v pokošeni in suhi travi, kjer smo ugotovili, da je veliko semena ostalo na zemlji in tako bodo imele žuželke veliko hrane za vroče poletne dni. Če pa jim bo prevroče, pa se bodo lahko šle ohladit v gosto senco, v gozd, kamor smo tudi sami zahajali.

 

 

 

 

 

Po temeljitem pregledu in prebranih strokovnih literaturah, smo ugotovili, da imajo žuželke 3 pare nog, da se oglašajo različno, ene dajejo zvoke z drgnjenjem kril drugo ob drugo,… in tako smo jih tudi slikali na večjih dimenzijah s čopiči in tempera barvami.

 

 

Za konec lahko rečemo, da nam je vsem skupaj uspel velik napredek pri zdravem oblikovanju samega sebe, da se imamo radi in se počutimo zadovoljno v naši skupini.

 

Pravijo, da je prijateljstvo večno, če ga znamo obdržati.

 

Tako smo se in se še bomo učili reševati težave, biti med sabo prijazni in spoštljivi ter se ob tem zabavati.

 

 

CEPETAVČKI Z VZGOJITELJI

 

Zapisala: vzg. Tanja Mežič

Pa smo tudi mi prikorakali »zadnjemu« vrtčevskemu mesecu, pred poletnimi počitnicami, ko se bomo nekateri greli na sončku ob morski vodi, nekateri hladili v senčki visoko v hribih, se igrali do pozne noči,… in si malo oddahnili od vsakdanjega hitenja.

 

Ja, prav ste prebrali – tudi mi včasih hitimo. Pa veste kam? Igrat na vrtčevsko igrišče ali v gozd. Tople junijske dneve smo izkoristili za celodnevno igranje kar na igrišču, zato smo si igralnico »odnesli« kar na igrišče. Vedno pa se najde tudi čas za kolesarjenje, guganje, plezanje, lovljenje, kopanje skritih zakladov (še dobro, da nas ni opazil hišnik, hehe), kuhanje okusnih dobrot in uživanje v hladni mivki.

 

 

 

Ker vemo, da iz majhnega zraste veliko, smo iskali in raziskovali travniške žuželke v topli zemlji, ki jo je izruval krt. Travniške živali pa so se skrivale tudi v pokošeni in suhi travi, kjer smo ugotovili, da je veliko semena ostalo na zemlji in tako bodo imele žuželke veliko hrane za vroče poletne dni. Če pa jim bo prevroče, pa se bodo lahko šle ohladit v gosto senco, v gozd, kamor smo tudi sami zahajali.

 

 

 

 

 

Po temeljitem pregledu in prebranih strokovnih literaturah, smo ugotovili, da imajo žuželke 3 pare nog, da se oglašajo različno, ene dajejo zvoke z drgnjenjem kril drugo ob drugo,… in tako smo jih tudi slikali na večjih dimenzijah s čopiči in tempera barvami.

 

 

Za konec lahko rečemo, da nam je vsem skupaj uspel velik napredek pri zdravem oblikovanju samega sebe, da se imamo radi in se počutimo zadovoljno v naši skupini.

 

Pravijo, da je prijateljstvo večno, če ga znamo obdržati.

 

Tako smo se in se še bomo učili reševati težave, biti med sabo prijazni in spoštljivi ter se ob tem zabavati.

 

 

CEPETAVČKI Z VZGOJITELJI

 

Zapisala: vzg. Tanja Mežič

OSNOVNA ŠOLA ARTIČE
VRTEC RINGA RAJA

Artiče 39

8253 Artiče

KONTAKT

07 45 21 060

o-artice.nm@guest.arnes.si

© 2024 OŠ Artiče Vse pravice pridržane. Agencija.5ka