Otroci iz skupine Plezalčkov smo razigrani, veseli, ustvarjalni in vedno bolj vedoželjni. Pogosto v našo igralnico prileti ali prileze kakšna majhna žival, ki jo otroci vedno opazijo. Seveda jih zanima, kdo nas je to obiskal?

 

Zato smo se odločili, da podrobneje spoznamo majhne živali, ki živijo na travniku in povsod okoli nas. Zgodbica o Pikapolonici in njenih pikicah, nas je popeljala v domišljijski svet drobnih travniških živali. Otroci so travnik spoznavali preko slikanic, otroških enciklopedij  in naravoslovnih priročnikov. Natančneje so nas zanimale živali, ki nastopajo v zgodbici. To so pikapolonica, metulj, gosenica, polž in čebela.

 

Za spoznavanje življenja na travniku smo se posluževali tudi računalnika. Na njem smo si ogledali naravoslovni filmček, ki nam je od blizu prikazal nekatere žuželke. Zelo všeč  nam je bila tudi risanka o Gosenici Tinki.

 

 

 

Vzgojiteljici sva otrokom z ročnimi lutkami odigrali lutkovno predstavo o Pikapolonici in njenih pikicah. Nato so se otroci še sami preizkusili v vlogi igralcev in domišljija jih je popeljala v čarobni travniški svet.  Vsak dan smo ob spremljavi kitare prepevali in spoznavali nove pesmice. Seveda pa ne smemo pozabiti na naše jutranje razgibavanje ob glasbi. Tokrat smo leteli in nabirali med s čebelo Adelo, spremenili smo se v delovne mravljice in počasnega polžka z veliko hišico.

 

 

 

Nekega jutra nam je škratek Oskar pripravil zanimivo presenečenje. V glasbeni skrinjici je imel čarobno palico, ki je otroke znala začarati v prikupne majhne živali. Tako smo s pomočjo čarovnije dobili krila, ter smo znali leteti kot pisani metulji in vesele čebelice.

 

Plezalčki smo zelo ustvarjalni. Iz odpadnega materiala smo izdelali čebelice in metulje. Našo galerijo na hodniku pa smo okrasili s travniki, na katerih letajo v rdečih oblekicah s črnimi pikicami razigrane pikapolonice in čebele. Te pa so tako pridne, da neprestano na rožicah nabirajo medičino. Izdelali smo tudi plakat, na katerega smo prilepili živali, ki jih želimo še podrobneje spoznati.

 

 

 

 

Kaj pa naša čudovita narava, ki nas obdaja? Obiskali smo travnik, kjer smo opazovali življenje na travniku. Opazili smo veliko mravljic, pajkov, murenčka, čebelo in kar nekaj pisanih metuljev. Spoznavanje travnika in njegovih prebivalcev še vedno poteka, saj smo vedno bolj pozorni na te prikupne, privlačne in zanimive majhne živali.

 

 

 

Biti z naravo, jo gledati in se z njo pogovarjati, je resnična sreča. ( L. N. Tolstoj )

 

 

Plezalčki z Natašo in Katjo

 

 

Zapisala: vzg. Katja Turšič Rožman

Otroci iz skupine Plezalčkov smo razigrani, veseli, ustvarjalni in vedno bolj vedoželjni. Pogosto v našo igralnico prileti ali prileze kakšna majhna žival, ki jo otroci vedno opazijo. Seveda jih zanima, kdo nas je to obiskal?

 

Zato smo se odločili, da podrobneje spoznamo majhne živali, ki živijo na travniku in povsod okoli nas. Zgodbica o Pikapolonici in njenih pikicah, nas je popeljala v domišljijski svet drobnih travniških živali. Otroci so travnik spoznavali preko slikanic, otroških enciklopedij  in naravoslovnih priročnikov. Natančneje so nas zanimale živali, ki nastopajo v zgodbici. To so pikapolonica, metulj, gosenica, polž in čebela.

 

Za spoznavanje življenja na travniku smo se posluževali tudi računalnika. Na njem smo si ogledali naravoslovni filmček, ki nam je od blizu prikazal nekatere žuželke. Zelo všeč  nam je bila tudi risanka o Gosenici Tinki.

 

 

 

Vzgojiteljici sva otrokom z ročnimi lutkami odigrali lutkovno predstavo o Pikapolonici in njenih pikicah. Nato so se otroci še sami preizkusili v vlogi igralcev in domišljija jih je popeljala v čarobni travniški svet.  Vsak dan smo ob spremljavi kitare prepevali in spoznavali nove pesmice. Seveda pa ne smemo pozabiti na naše jutranje razgibavanje ob glasbi. Tokrat smo leteli in nabirali med s čebelo Adelo, spremenili smo se v delovne mravljice in počasnega polžka z veliko hišico.

 

 

 

Nekega jutra nam je škratek Oskar pripravil zanimivo presenečenje. V glasbeni skrinjici je imel čarobno palico, ki je otroke znala začarati v prikupne majhne živali. Tako smo s pomočjo čarovnije dobili krila, ter smo znali leteti kot pisani metulji in vesele čebelice.

 

Plezalčki smo zelo ustvarjalni. Iz odpadnega materiala smo izdelali čebelice in metulje. Našo galerijo na hodniku pa smo okrasili s travniki, na katerih letajo v rdečih oblekicah s črnimi pikicami razigrane pikapolonice in čebele. Te pa so tako pridne, da neprestano na rožicah nabirajo medičino. Izdelali smo tudi plakat, na katerega smo prilepili živali, ki jih želimo še podrobneje spoznati.

 

 

 

 

Kaj pa naša čudovita narava, ki nas obdaja? Obiskali smo travnik, kjer smo opazovali življenje na travniku. Opazili smo veliko mravljic, pajkov, murenčka, čebelo in kar nekaj pisanih metuljev. Spoznavanje travnika in njegovih prebivalcev še vedno poteka, saj smo vedno bolj pozorni na te prikupne, privlačne in zanimive majhne živali.

 

 

 

Biti z naravo, jo gledati in se z njo pogovarjati, je resnična sreča. ( L. N. Tolstoj )

 

 

Plezalčki z Natašo in Katjo

 

 

Zapisala: vzg. Katja Turšič Rožman

OSNOVNA ŠOLA ARTIČE
VRTEC RINGA RAJA

Artiče 39

8253 Artiče

KONTAKT

07 45 21 060

o-artice.nm@guest.arnes.si

© 2024 OŠ Artiče Vse pravice pridržane. Agencija.5ka