Glavni namen Dneva slovenske hrane je podpora slovenskim pridelovalcem in predelovalcem hrane ter spodbujanje samooskrbe s kakovostno hrano iz lokalnega okolja in tako smo tudi v našem vrtcu uživali v zajtrku od lokalnih predelovalcev hrane.

Letos je Tradicionalni slovenski zajtrk potekal v petek, 17. novembra 2023 s sloganom »Kruh za zajtrk, super dan«.

Na ta dan  vsi otroci v vseh slovenskih šolah in vrtcih uživajo domača  živila iz lokalnih kmetij. Kruh, maslo, med, mleko in jabolko.

 

V vrtcu otroke učimo, kako pomemben je zajtrk in smo veseli da imamo možnost zajtrkovanja, saj vsi otroci vsak dan, ob isti uri zajtrkujejo. Zajtrk mora biti navada, ki jo je potrebno priučiti in privzgojiti. 

 

 

 

 

 

 

Pogovarjali smo se o zdravi, doma pridelani hrani, si ogledali bližnji sadovnjak jabolk, preko youtuba pogledali pridobivanje medu,... in postali tudi mali peki.. 

Spoznali smo vse sestavine, ki so potrebne za peko kruha, zavihali rokave, si nadeli predpasnike in začeli gnesti testo, da so nastajale žemljice, pogače, kruh,... mmmmm kako je zadišalo iz naše kuhinje.

 

 

 

 

 

Otroci in vzgojiteljice vrtca Ringaraja pri OŠ Artiče

 

 

 

 

Glavni namen Dneva slovenske hrane je podpora slovenskim pridelovalcem in predelovalcem hrane ter spodbujanje samooskrbe s kakovostno hrano iz lokalnega okolja in tako smo tudi v našem vrtcu uživali v zajtrku od lokalnih predelovalcev hrane.

Letos je Tradicionalni slovenski zajtrk potekal v petek, 17. novembra 2023 s sloganom »Kruh za zajtrk, super dan«.

Na ta dan  vsi otroci v vseh slovenskih šolah in vrtcih uživajo domača  živila iz lokalnih kmetij. Kruh, maslo, med, mleko in jabolko.

 

V vrtcu otroke učimo, kako pomemben je zajtrk in smo veseli da imamo možnost zajtrkovanja, saj vsi otroci vsak dan, ob isti uri zajtrkujejo. Zajtrk mora biti navada, ki jo je potrebno priučiti in privzgojiti. 

 

 

 

 

 

 

Pogovarjali smo se o zdravi, doma pridelani hrani, si ogledali bližnji sadovnjak jabolk, preko youtuba pogledali pridobivanje medu,... in postali tudi mali peki.. 

Spoznali smo vse sestavine, ki so potrebne za peko kruha, zavihali rokave, si nadeli predpasnike in začeli gnesti testo, da so nastajale žemljice, pogače, kruh,... mmmmm kako je zadišalo iz naše kuhinje.

 

 

 

 

 

Otroci in vzgojiteljice vrtca Ringaraja pri OŠ Artiče

 

 

 

 

OSNOVNA ŠOLA ARTIČE
VRTEC RINGA RAJA

Artiče 39

8253 Artiče

KONTAKT

07 45 21 060

o-artice.nm@guest.arnes.si

© 2024 OŠ Artiče Vse pravice pridržane. Agencija.5ka