Mesec februar je v našem vrtcu tradicionalno obarvan z raznovrstnimi dogodki in dejavnostmi s področja kulture.

Bibliobus z imenom Bralko je v petek, 2. 2. 2024, postal pred vrtcem Ringaraja v Artičah.

 

Kultura je širok pojem, ki zajema različna področja: glasbeno in likovno umetnost, ples, bralno kulturo, gledališče in še kaj. Strokovne delavke vrtca želimo otrokom približati pomen kulture z različnimi pristopi, zato smo mesec februar pod nazivom »Svet pisane besede« pričeli z obiskom Posavske potujoče knjižnice.

Bibliobus z imenom Bralko je v petek, 2. 2. 2024, postal pred vrtcem Ringaraja v Artičah. Čeprav se večina otrok rado odpravi na igrišče, sprehod ali v gozd, so se tokrat čudili pisanemu avtobusu na parkirišču vrtca. Nanj so vstopili skoraj vsi prisotni otroci vrtca, le Sončki so ga radovedno opazovali s svoje sončne terase.

Ringarajčki so prelistali kartonske slikanice in uživali ob ilustracijah.

Plezalčki so med knjigami odkrili slikanico Koala, ki vse zmore in si jo izposodili kot v pravi knjižnici ter jo odnesli v igralnico, saj je koala njihova maskota.

 

Tudi Cepetavčki so si z zanimanjem ogledali notranjost bibliobusa in raziskovali pisani svet na knjižnih policah.

 

  

 

Knjižničar in voznik Damjan jim je razkazal posebno napravo, s pomočjo katere lahko na bibliobus vstopijo mamice z vozički ali obiskovalci na invalidskih vozičkih.

Igralčki in Navihančki so prisluhnili knjižničarki Petri. Pripovedovala jim je zgodbico iz knjige Šivalnica besed (Mojiceja Bonte). Mačka Mia je v gozdičku odprla šivalnico, v kateri pa ni šivala oblačil, temveč besede. Tako je zajčici na volnen pulover zašila besedi Delim objeme, veverički na plašček besede Rada te imam, lisici pa na njen rdeč svilen šal napis Vabim te na gostijo. Otroci so skozi zgodbo spoznavali, da lahko besede v drugih izzovejo tako pozitivna kot tudi negativna čustva.

 

 

 

 »Besede imajo veliko moč, saj prav vsaka izrečena beseda vpliva na tistega, ki mu je namenjena.«

 

 

Zapisala: vzg. Suzana Bogovič

Mesec februar je v našem vrtcu tradicionalno obarvan z raznovrstnimi dogodki in dejavnostmi s področja kulture.

Bibliobus z imenom Bralko je v petek, 2. 2. 2024, postal pred vrtcem Ringaraja v Artičah.

 

Kultura je širok pojem, ki zajema različna področja: glasbeno in likovno umetnost, ples, bralno kulturo, gledališče in še kaj. Strokovne delavke vrtca želimo otrokom približati pomen kulture z različnimi pristopi, zato smo mesec februar pod nazivom »Svet pisane besede« pričeli z obiskom Posavske potujoče knjižnice.

Bibliobus z imenom Bralko je v petek, 2. 2. 2024, postal pred vrtcem Ringaraja v Artičah. Čeprav se večina otrok rado odpravi na igrišče, sprehod ali v gozd, so se tokrat čudili pisanemu avtobusu na parkirišču vrtca. Nanj so vstopili skoraj vsi prisotni otroci vrtca, le Sončki so ga radovedno opazovali s svoje sončne terase.

Ringarajčki so prelistali kartonske slikanice in uživali ob ilustracijah.

Plezalčki so med knjigami odkrili slikanico Koala, ki vse zmore in si jo izposodili kot v pravi knjižnici ter jo odnesli v igralnico, saj je koala njihova maskota.

 

Tudi Cepetavčki so si z zanimanjem ogledali notranjost bibliobusa in raziskovali pisani svet na knjižnih policah.

 

  

 

Knjižničar in voznik Damjan jim je razkazal posebno napravo, s pomočjo katere lahko na bibliobus vstopijo mamice z vozički ali obiskovalci na invalidskih vozičkih.

Igralčki in Navihančki so prisluhnili knjižničarki Petri. Pripovedovala jim je zgodbico iz knjige Šivalnica besed (Mojiceja Bonte). Mačka Mia je v gozdičku odprla šivalnico, v kateri pa ni šivala oblačil, temveč besede. Tako je zajčici na volnen pulover zašila besedi Delim objeme, veverički na plašček besede Rada te imam, lisici pa na njen rdeč svilen šal napis Vabim te na gostijo. Otroci so skozi zgodbo spoznavali, da lahko besede v drugih izzovejo tako pozitivna kot tudi negativna čustva.

 

 

 

 »Besede imajo veliko moč, saj prav vsaka izrečena beseda vpliva na tistega, ki mu je namenjena.«

 

 

Zapisala: vzg. Suzana Bogovič

OSNOVNA ŠOLA ARTIČE
VRTEC RINGA RAJA

Artiče 39

8253 Artiče

KONTAKT

07 45 21 060

o-artice.nm@guest.arnes.si

© 2024 OŠ Artiče Vse pravice pridržane. Agencija.5ka