Naj se ne vrti vse le okoli koronavirusa. Zaposlimo se z drugimi prijetnimi dejavnostmi, za katere nam sicer zmanjka časa.

Zelo pomembno je, da imate doma rutino, ki je bila podobna navadnemu delovniku. Torej, vstajanje, umivanje, zajtrk, prostočasne dejavnosti, gibanje na prostem, kosilo, počitek in zopet gibanje na prostem. To otrokom predstavlja varnost, saj so dogodki predvidljivi.

 

Igrajmo se skupaj z otrokom. Berimo, ustvarjajmo, raziskujemo …

 

Med aktivnostmi lahko otrokom ponudite različne likovne dejavnosti: plastelin, vodene barvice, striženje papirja, risanje, barvanje. Pripravite lahko kotičke z družabnimi igrami in se enostavno zabavate.

 

Doma lahko skupaj z otroki pripravite kosilo, pospravite stanovanje, obdelujete vrt, pripravite visoke grede na balkonu, posadite semena, se odpravite v gozd. Četudi so časi zelo negotovi, je to čas, ko se lahko ponovno zbližate s svojimi najbližjimi.

 

Pred spanjem načrtujmo pomirjujoče aktivnosti, še posebej, če ima otrok težave s spanjem (dihalne vaje, priljubljeno pravljico, sproščujočo glasbo, misli ljubeče prijaznosti ...) – z njimi lahko umirimo misli in sprostimo telo.

 

Res je, da vsi potrebujemo veliko potrpljenja, medsebojne strpnosti, a vse te preizkušnje nas naredijo močnejše. 

Naj se ne vrti vse le okoli koronavirusa. Zaposlimo se z drugimi prijetnimi dejavnostmi, za katere nam sicer zmanjka časa.

Zelo pomembno je, da imate doma rutino, ki je bila podobna navadnemu delovniku. Torej, vstajanje, umivanje, zajtrk, prostočasne dejavnosti, gibanje na prostem, kosilo, počitek in zopet gibanje na prostem. To otrokom predstavlja varnost, saj so dogodki predvidljivi.

 

Igrajmo se skupaj z otrokom. Berimo, ustvarjajmo, raziskujemo …

 

Med aktivnostmi lahko otrokom ponudite različne likovne dejavnosti: plastelin, vodene barvice, striženje papirja, risanje, barvanje. Pripravite lahko kotičke z družabnimi igrami in se enostavno zabavate.

 

Doma lahko skupaj z otroki pripravite kosilo, pospravite stanovanje, obdelujete vrt, pripravite visoke grede na balkonu, posadite semena, se odpravite v gozd. Četudi so časi zelo negotovi, je to čas, ko se lahko ponovno zbližate s svojimi najbližjimi.

 

Pred spanjem načrtujmo pomirjujoče aktivnosti, še posebej, če ima otrok težave s spanjem (dihalne vaje, priljubljeno pravljico, sproščujočo glasbo, misli ljubeče prijaznosti ...) – z njimi lahko umirimo misli in sprostimo telo.

 

Res je, da vsi potrebujemo veliko potrpljenja, medsebojne strpnosti, a vse te preizkušnje nas naredijo močnejše. 

OSNOVNA ŠOLA ARTIČE
VRTEC RINGA RAJA

Artiče 39

8253 Artiče

KONTAKT

07 45 21 060

o-artice.nm@guest.arnes.si

© 2024 OŠ Artiče Vse pravice pridržane. Agencija.5ka