Pozdravljeni starši. V trenutni krizni situaciji, ki vpliva na vse vidike našega življenja, je sprejetih veliko pomembnih preventivnih ukrepov, ki nam bodo pomagali ohranjati zdravje.

Za mnoge družine je to zelo stresno obdobje: zaradi strahu in negotovosti, pričakovanj, ki jih imamo: do sebe, partnerja in otrok, do širše družine in prijateljev, do službe in družbe. Stresno bo zaradi toliko neznank, zaradi toliko sprememb v tako zelo kratkem času. Stresno, ker otroci na vse skupaj gledajo čisto drugače kot mi. Vendar, naredimo, da bo ta čas  za družino čim bolj prijeten. Več bomo lahko skupaj.

 

Morda vam lahko v svetovalni službi pomagamo z nekaj nasveti, kako si lahko v težjih trenutkih pomagate sami in tudi svojim otrokom oz. bližnjim. V prihajajočih dneh je pomembno, da:

 • prebirate le zaupanja vredne vire o dogajanju pri nas in po svetu,
 • se o dogajanju pogovarjate z otrokom na ustrezen in starosti primeren način, da ohranjajo občutek varnosti,
 • poskrbite za stik z naravo, če le imate to možnost,
 • ohranjate povezanost med seboj, se pogovarjate in ste drug drugemu v oporo,
 • otroci naj se ne obremenjujejo z učenjem takrat, ko jim ne gre najbolje, naj odložijo in skupaj z njimi, jim pomagajte prepoznati boljše trenutke; morda se bodo ravno sedaj v otroku prebujali najboljši talenti,
 • poskrbite za sprostitev v družini (pogovore, humor, branje, igranje, družabne igre, skupno ustvarjanje, hišna opravila in popravila)
 • in pitje dovolj tekočine ter uživanje zdrave prehrane.

V kolikor boste v tem času potrebovali kakšno informacijo, nasvet ali pomoč v stiski, se lahko obrnete na delavke svetovalne službe, ki  so dosegljive na službenem mailu. Če bo potrebno, bomo vzpostavile stik z vami tudi po telefonu, skypu ali vibru.

 • Tjaša Šlibar, socialna pedagoginja (vsak dan med 8.00 in 12.00 oziroma po dogovoru),  Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Potrebujete Javascript za pogled.
 • Lea Povše Škoda, socialna pedagoginja (vsak dan med 9.00 in 11.00), Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Potrebujete Javascript za pogled.
 • Metka Žabjek, specialna pedagoginja (vsak dan med 7.00 in 9.00), Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Potrebujete Javascript za pogled.

Nekoč je nekdo rekel:

 

»Preteklost je zgodovina, prihodnost je skrivnost, ta trenutek pa je dar.« Želimo vam, da v daru sedanjosti doživljate več tistega, za kar morda prej, v vsakodnevnem hitenju, niste imeli časa (ljubezen, trenutki sreče, radosti, svobode...). Vse dobro vam želimo, ostanite zdravi in ohranjajte pozitivno energijo.

Pozdravljeni starši. V trenutni krizni situaciji, ki vpliva na vse vidike našega življenja, je sprejetih veliko pomembnih preventivnih ukrepov, ki nam bodo pomagali ohranjati zdravje.

Za mnoge družine je to zelo stresno obdobje: zaradi strahu in negotovosti, pričakovanj, ki jih imamo: do sebe, partnerja in otrok, do širše družine in prijateljev, do službe in družbe. Stresno bo zaradi toliko neznank, zaradi toliko sprememb v tako zelo kratkem času. Stresno, ker otroci na vse skupaj gledajo čisto drugače kot mi. Vendar, naredimo, da bo ta čas  za družino čim bolj prijeten. Več bomo lahko skupaj.

 

Morda vam lahko v svetovalni službi pomagamo z nekaj nasveti, kako si lahko v težjih trenutkih pomagate sami in tudi svojim otrokom oz. bližnjim. V prihajajočih dneh je pomembno, da:

 • prebirate le zaupanja vredne vire o dogajanju pri nas in po svetu,
 • se o dogajanju pogovarjate z otrokom na ustrezen in starosti primeren način, da ohranjajo občutek varnosti,
 • poskrbite za stik z naravo, če le imate to možnost,
 • ohranjate povezanost med seboj, se pogovarjate in ste drug drugemu v oporo,
 • otroci naj se ne obremenjujejo z učenjem takrat, ko jim ne gre najbolje, naj odložijo in skupaj z njimi, jim pomagajte prepoznati boljše trenutke; morda se bodo ravno sedaj v otroku prebujali najboljši talenti,
 • poskrbite za sprostitev v družini (pogovore, humor, branje, igranje, družabne igre, skupno ustvarjanje, hišna opravila in popravila)
 • in pitje dovolj tekočine ter uživanje zdrave prehrane.

V kolikor boste v tem času potrebovali kakšno informacijo, nasvet ali pomoč v stiski, se lahko obrnete na delavke svetovalne službe, ki  so dosegljive na službenem mailu. Če bo potrebno, bomo vzpostavile stik z vami tudi po telefonu, skypu ali vibru.

 • Tjaša Šlibar, socialna pedagoginja (vsak dan med 8.00 in 12.00 oziroma po dogovoru),  Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Potrebujete Javascript za pogled.
 • Lea Povše Škoda, socialna pedagoginja (vsak dan med 9.00 in 11.00), Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Potrebujete Javascript za pogled.
 • Metka Žabjek, specialna pedagoginja (vsak dan med 7.00 in 9.00), Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Potrebujete Javascript za pogled.

Nekoč je nekdo rekel:

 

»Preteklost je zgodovina, prihodnost je skrivnost, ta trenutek pa je dar.« Želimo vam, da v daru sedanjosti doživljate več tistega, za kar morda prej, v vsakodnevnem hitenju, niste imeli časa (ljubezen, trenutki sreče, radosti, svobode...). Vse dobro vam želimo, ostanite zdravi in ohranjajte pozitivno energijo.

OSNOVNA ŠOLA ARTIČE
VRTEC RINGA RAJA

Artiče 39

8253 Artiče

KONTAKT

07 45 21 060

o-artice.nm@guest.arnes.si

© 2023 OŠ Artiče Vse pravice pridržane. Agencija.5ka