Na podlagi sklepa Vlade RS, smo vrtci s strani Ministrstva za izobraževanje, znanost in šport (MIZŠ) dne 8. 5. 2020 pozno popoldne prejeli okrožnico s podrobnejšimi navodili za odprtje vrtcev.

Ob odprtju vrtcev, ki je predvideno za 18. 5. 2020,  moramo upoštevati dva ključna dokumenta:

  • Priporočila Zavoda RS za šolstvo (ZRSŠ) za ponovno odprtje vrtcev v času posebnih razmer;
  • Higienska priporočila za vrtce v času epidemije Covid – 19, ki jih je izdal Nacionalni inštitut za javno zdravje (NIJZ).

 NIJZ priporoča, da je lahko v oddelkih prvega starostnega obdobja (1-3 let) 8 otrok, v oddelkih drugega starostnega obdobja (3-6 let) pa 10 otrok. Skupine bomo oblikovali na podlagi prijav staršev, po priporočilih ZRSŠ, vodile pa jih bodo vzgojiteljice, pomočnice vzgojiteljice, svetovalne delavke. Število prijavljenih otrok moramo poročati MIZŠ.

 

Starše prosimo, da svojo izjavo o vključitvi v vrtec posredujete pisno na priloženem obrazcu na e-naslov: 

Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Potrebujete Javascript za pogled., najkasneje do torka, 12. 5. 2020, do 12. ure. Nujno potrebujemo podatek o času prihoda in odhoda otroka, da bomo lahko oblikovali stalne vzgojne skupine in s tem upoštevali varnostne ukrepe. V primeru, da otroka ne boste vključili v vrtec, nam prosim to prav tako sporočite, na priloženem obrazcu, na zgornji e-naslov. Prijavi otroka prav tako priložite podpisano in optično prebrano oziroma fotografirano izjavo »IZJAVA STARŠEV PRED VSTOPOM OTROKA V VRTEC ob sproščanju ukrepov za zajezitev širjenja COVID-1«, ki je del tega obvestila. Otroka brez podpisane izjave ne smemo sprejeti v vrtec. Izjavo lahko prinesete tudi 18. 5. 2020 ob prihodu v vrtec.

Ob prijavi bodite pozorni na omejitve, ki so določene v dokumentu »Opredelitev zdravstvenih omejitev za otroke in……….«,  ki vam ga prilagamo.

 

Starši, ki boste z dnem 18. 5. 2020 vključili otroka vrtec, boste dolžni plačevati vrtec, ostali boste plačila oproščeni.

O vseh nadaljnjih informacijah boste obveščeni, ko bodo organizirane skupine otrok in vam bomo lahko natančno posredovali informacijo v kateri igralnici bo vaš otrok.

V naslednjih dneh lahko pričakujemo kar nekaj izzivov, vendar sem prepričan, da nam bo z dobrim sodelovanjem in medsebojnim zaupanjem uspelo zagotoviti dobro počutje ter optimalne pogoje za otroke, starše in zaposlene.

Če imate še kakšno vprašanje, ga lahko pošljete na Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Potrebujete Javascript za pogled. ali pa Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Potrebujete Javascript za pogled.

 

Vesna Bogovič, ravnateljica 

Na podlagi sklepa Vlade RS, smo vrtci s strani Ministrstva za izobraževanje, znanost in šport (MIZŠ) dne 8. 5. 2020 pozno popoldne prejeli okrožnico s podrobnejšimi navodili za odprtje vrtcev.

Ob odprtju vrtcev, ki je predvideno za 18. 5. 2020,  moramo upoštevati dva ključna dokumenta:

  • Priporočila Zavoda RS za šolstvo (ZRSŠ) za ponovno odprtje vrtcev v času posebnih razmer;
  • Higienska priporočila za vrtce v času epidemije Covid – 19, ki jih je izdal Nacionalni inštitut za javno zdravje (NIJZ).

 NIJZ priporoča, da je lahko v oddelkih prvega starostnega obdobja (1-3 let) 8 otrok, v oddelkih drugega starostnega obdobja (3-6 let) pa 10 otrok. Skupine bomo oblikovali na podlagi prijav staršev, po priporočilih ZRSŠ, vodile pa jih bodo vzgojiteljice, pomočnice vzgojiteljice, svetovalne delavke. Število prijavljenih otrok moramo poročati MIZŠ.

 

Starše prosimo, da svojo izjavo o vključitvi v vrtec posredujete pisno na priloženem obrazcu na e-naslov: 

Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Potrebujete Javascript za pogled., najkasneje do torka, 12. 5. 2020, do 12. ure. Nujno potrebujemo podatek o času prihoda in odhoda otroka, da bomo lahko oblikovali stalne vzgojne skupine in s tem upoštevali varnostne ukrepe. V primeru, da otroka ne boste vključili v vrtec, nam prosim to prav tako sporočite, na priloženem obrazcu, na zgornji e-naslov. Prijavi otroka prav tako priložite podpisano in optično prebrano oziroma fotografirano izjavo »IZJAVA STARŠEV PRED VSTOPOM OTROKA V VRTEC ob sproščanju ukrepov za zajezitev širjenja COVID-1«, ki je del tega obvestila. Otroka brez podpisane izjave ne smemo sprejeti v vrtec. Izjavo lahko prinesete tudi 18. 5. 2020 ob prihodu v vrtec.

Ob prijavi bodite pozorni na omejitve, ki so določene v dokumentu »Opredelitev zdravstvenih omejitev za otroke in……….«,  ki vam ga prilagamo.

 

Starši, ki boste z dnem 18. 5. 2020 vključili otroka vrtec, boste dolžni plačevati vrtec, ostali boste plačila oproščeni.

O vseh nadaljnjih informacijah boste obveščeni, ko bodo organizirane skupine otrok in vam bomo lahko natančno posredovali informacijo v kateri igralnici bo vaš otrok.

V naslednjih dneh lahko pričakujemo kar nekaj izzivov, vendar sem prepričan, da nam bo z dobrim sodelovanjem in medsebojnim zaupanjem uspelo zagotoviti dobro počutje ter optimalne pogoje za otroke, starše in zaposlene.

Če imate še kakšno vprašanje, ga lahko pošljete na Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Potrebujete Javascript za pogled. ali pa Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Potrebujete Javascript za pogled.

 

Vesna Bogovič, ravnateljica 

OSNOVNA ŠOLA ARTIČE
VRTEC RINGA RAJA

Artiče 39

8253 Artiče

KONTAKT

07 45 21 060

o-artice.nm@guest.arnes.si

© 2024 OŠ Artiče Vse pravice pridržane. Agencija.5ka