Spoštovani starši!

 

Obveščamo vas, da so se v vrtcu pojavile uši. 

 

Za ušivost smo dovzetni vsi ne glede na starost, spol ali socialno-ekonomski status, pogosteje pa se ušivost pojavlja pri šolarjih, predvsem zaradi tesnejših medsebojnih stikov, ki ušem omogočajo prehajanje z glave na glavo. Naglavne uši ne prenašajo bolezni, vendar pa s svojimi izločki povzročajo neprijetno srbenje.

 

Pri uspešnem preprečevanju in odpravljanju ušivosti imate ključno vlogo starši.

 

Prosimo, da v skladu z navodili za ravnanje ob pojavu naglavnih uši, ki so jih pripravili strokovnjaki in vam jih prilagamo, natančno izvedete razuševanje. Otrok se lahko vrne v šolo takoj po opravljenem prvem postopku razuševanja.

 

Več o odkrivanju in odstranjevanju uši preberite na spodnjih povezavah:

http://www.nijz.si/sl/usi-naglavne-usi

 

http://www.nijz.si/sites/www.nijz.si/files/uploaded/navodila_za_ravnanje_ob_pojavu_naglavnih_usi.pdf

 

S spoštovanjem,

 

Ravnateljica: Vesna Bogovič

Spoštovani starši!

 

Obveščamo vas, da so se v vrtcu pojavile uši. 

 

Za ušivost smo dovzetni vsi ne glede na starost, spol ali socialno-ekonomski status, pogosteje pa se ušivost pojavlja pri šolarjih, predvsem zaradi tesnejših medsebojnih stikov, ki ušem omogočajo prehajanje z glave na glavo. Naglavne uši ne prenašajo bolezni, vendar pa s svojimi izločki povzročajo neprijetno srbenje.

 

Pri uspešnem preprečevanju in odpravljanju ušivosti imate ključno vlogo starši.

 

Prosimo, da v skladu z navodili za ravnanje ob pojavu naglavnih uši, ki so jih pripravili strokovnjaki in vam jih prilagamo, natančno izvedete razuševanje. Otrok se lahko vrne v šolo takoj po opravljenem prvem postopku razuševanja.

 

Več o odkrivanju in odstranjevanju uši preberite na spodnjih povezavah:

http://www.nijz.si/sl/usi-naglavne-usi

 

http://www.nijz.si/sites/www.nijz.si/files/uploaded/navodila_za_ravnanje_ob_pojavu_naglavnih_usi.pdf

 

S spoštovanjem,

 

Ravnateljica: Vesna Bogovič

OSNOVNA ŠOLA ARTIČE
VRTEC RINGA RAJA

Artiče 39

8253 Artiče

KONTAKT

07 45 21 060

o-artice.nm@guest.arnes.si

© 2021 OŠ Artiče Vse pravice pridržane. Agencija.5ka