Letos je za Artiče in njihove prebivalce posebno leto, saj praznujejo pol stoletja delovanja vrtca, kar smo v vrtcu obeležili s torkovo prireditvijo.

 

V telovadnici artiške šole smo s pestrim programom otrok vseh šestih skupin vrtca Ringaraja skupaj z vzgojiteljicami poskrbeli, da je bil jubilej vrtca obeležen, kot se spodobi in si vrtec, ki je pred dobrim letom odprl vrata povsem nove stavbe, tudi zasluži.

 

Pomočnica ravnateljice vrtca Nataša Petelinc je na uvodu v pozdravnem nagovoru dejala: »Že 50 let se učimo, igramo in rastemo skupaj. Zelo smo ponosni na to prehojeno pot.« Pozdravila je tudi goste, med njimi brežiško podžupanjo Mojco Florjanič, predsednico Sveta KS Artiče Darjo Germšek Predanič, prvega ravnatelja osnovne šole in vrtca Miho Halerja, prvo vzgojiteljico oddelka v Artičah iz leta 1972 Stanislavo Šebrek, nekdanje vrtičkarje, ki so zabeleženi kot prva generacija vključenih otrok v artiški vrtec, nekdanje vzgojiteljice, ravnateljice in pomočnice ravnateljic osnovnih šol v občini Brežice, ostale delavce v vrtcih, osnovnih in srednjih šolah ter številne druge iz kraja, ki so prišli na prireditev.

 

 

 

Program sta povezovali prikupni Piki Nogavički, nastopila je tudi otroška folklorna skupina OŠ Artiče pod mentorstvom Janje Omerzu ter otroci in vzgojiteljice vseh šestih skupin.

 

 

 

 

 

 

Obiskovalci so lahko uživali v otroški razigranosti, spontanosti, igrivosti in prikupnosti. Nastop smo zaključili s himno vrtca, ki gre na melodijo Kekčeve pesmi, si sami sebi zapeli vse najboljše in spustili konfete, kot se za praznovanje rojstnega dne tudi spodobi.

 

 

Otroci pa niso ostali "praznih rok". Za darilo jih je v dopoldanskem času obiskal čarodej Andrej, ki nam je pokazal veliko zanimivih trikov, nad katerimi smo bili vsi navdušeni.

Nekateri otroci so tudi postali čarodejevi pomočniki za en dan, na koncu pa smo vsi dobili še balone v obliki rožic, sablje, kužkov, kap,... 

Zdaj bomo tudi mi pridno vadili in mogoče nam uspe kakšna čarovnija. laughing

 

 

 

 

 

Letos je za Artiče in njihove prebivalce posebno leto, saj praznujejo pol stoletja delovanja vrtca, kar smo v vrtcu obeležili s torkovo prireditvijo.

 

V telovadnici artiške šole smo s pestrim programom otrok vseh šestih skupin vrtca Ringaraja skupaj z vzgojiteljicami poskrbeli, da je bil jubilej vrtca obeležen, kot se spodobi in si vrtec, ki je pred dobrim letom odprl vrata povsem nove stavbe, tudi zasluži.

 

Pomočnica ravnateljice vrtca Nataša Petelinc je na uvodu v pozdravnem nagovoru dejala: »Že 50 let se učimo, igramo in rastemo skupaj. Zelo smo ponosni na to prehojeno pot.« Pozdravila je tudi goste, med njimi brežiško podžupanjo Mojco Florjanič, predsednico Sveta KS Artiče Darjo Germšek Predanič, prvega ravnatelja osnovne šole in vrtca Miho Halerja, prvo vzgojiteljico oddelka v Artičah iz leta 1972 Stanislavo Šebrek, nekdanje vrtičkarje, ki so zabeleženi kot prva generacija vključenih otrok v artiški vrtec, nekdanje vzgojiteljice, ravnateljice in pomočnice ravnateljic osnovnih šol v občini Brežice, ostale delavce v vrtcih, osnovnih in srednjih šolah ter številne druge iz kraja, ki so prišli na prireditev.

 

 

 

Program sta povezovali prikupni Piki Nogavički, nastopila je tudi otroška folklorna skupina OŠ Artiče pod mentorstvom Janje Omerzu ter otroci in vzgojiteljice vseh šestih skupin.

 

 

 

 

 

 

Obiskovalci so lahko uživali v otroški razigranosti, spontanosti, igrivosti in prikupnosti. Nastop smo zaključili s himno vrtca, ki gre na melodijo Kekčeve pesmi, si sami sebi zapeli vse najboljše in spustili konfete, kot se za praznovanje rojstnega dne tudi spodobi.

 

 

Otroci pa niso ostali "praznih rok". Za darilo jih je v dopoldanskem času obiskal čarodej Andrej, ki nam je pokazal veliko zanimivih trikov, nad katerimi smo bili vsi navdušeni.

Nekateri otroci so tudi postali čarodejevi pomočniki za en dan, na koncu pa smo vsi dobili še balone v obliki rožic, sablje, kužkov, kap,... 

Zdaj bomo tudi mi pridno vadili in mogoče nam uspe kakšna čarovnija. laughing

 

 

 

 

 

OSNOVNA ŠOLA ARTIČE
VRTEC RINGA RAJA

Artiče 39

8253 Artiče

KONTAKT

07 45 21 060

o-artice.nm@guest.arnes.si

© 2024 OŠ Artiče Vse pravice pridržane. Agencija.5ka