Kotiček za starše

Kako si lahko ob lepem vremenu na prostem popestrimo današnji majski dan?

Naredimo skupaj DOMAČI VULKAN. Otrok bo vzhičen nad rezultatom.

Snovi se v vodi različno topijo oziroma raztapljajo. Danes bomo tako skupaj spoznavali lastnosti nekaterih snovi in odkrivali, kako se snovi mešajo. Preizkušali bomo, katere snovi so v vodi topne in katere niso. Otrok bo spoznal posamezne sestavine in ugotavljal njihove lastnosti.

Na igriv in prijeten način bomo danes otroku skozi igro predstavili prelivanje.

Ta teden se bomo posvečali in zabavali ob različnih poskusih.

Razvoj finih motoričnih spretnosti v zgodnjih letih prispeva k popolnemu razvoju otroka. Da bomo spodbudili taktilne občutke, so bile v tem tednu senzorične posode idealna rešitev.

Gre za enostavno in zanimivo dejavnost. Danes se bomo igrali z baloni, ki jih napolnimo z različnim sipkim materialom - z rižem, koščki papirja, kus kusom.

Če pogledamo okoli sebe, opazimo, da je pomlad prebudila in obarvala našo naravo. Vse cveti, živali počasi prihajajo na plano.

Čas, ko svojemu otroku berete pravljice, si bosta oba zapomnila za vse življenje. Ne glede na to ali pripovedujete zgodbe iz svojega otroštva ali berete pravljice iz knjig, bo otrok na ta način vzljubil pripovedi in s tem branje.

Danes je ponovno ponedeljek in v mesecu aprilu nam je ostalo le še 10 dni. Čas se res hitro obrača in vsi vrtičkarji smo doma že dober mesec.

Zadnja leta je med otroki prisotnih vedno več govorno-jezikovnih težav, ki pa so pogosto povezane ravno s slabo motoriko govornih organov.

Družina daje otroku različne možnosti učenja. V tem tednu bomo posvetili čas glasbi.

Otrokom so takšne igre privlačne in ga vznemirjajo s svojimi pravili. Ob njih si razvijajo, utrjujejo ter oblikujejo različne spretnosti. Z njimi vplivamo na razvoj slušnih občutkov.

Kotiček za starše

Kako si lahko ob lepem vremenu na prostem popestrimo današnji majski dan?

Naredimo skupaj DOMAČI VULKAN. Otrok bo vzhičen nad rezultatom.

Na igriv in prijeten način bomo danes otroku skozi igro predstavili prelivanje.

Ta teden se bomo posvečali in zabavali ob različnih poskusih.