Čas, ko svojemu otroku berete pravljice, si bosta oba zapomnila za vse življenje. Ne glede na to ali pripovedujete zgodbe iz svojega otroštva ali berete pravljice iz knjig, bo otrok na ta način vzljubil pripovedi in s tem branje.

To namreč pomembno vpliva na razvoj otrokove osebnosti in tudi na njegovo učenje pozneje v življenju. Branje pravljic vpliva na otrokovo samopodobo, otrok se uči novih besed pa tudi spretnosti izražanja misli, čustev, idej. 

Izkoristite torkovo dopoldne in otroku preberite pravljice. To bo vajin poseben čas, ki ga bosta pomnila še desetletja pozneje.

 

 

 

SKUPAJ SI LAHKO UREDIMO TUDI DRUŽINSKO KNJIŽNICO

 

Izberimo svoje najljubše knjige. Poiščimo jih na policah, v škatlah, privlecimo jih iz različnih kotičkov. Določimo jim poseben prostor in jih razvrstimo po policah. Naj vaši otroci z lahkoto dostopajo do  njih.

 

 

IGRA Z VODO

Ker otrok potrebuje izzive, pojdite ven in skupaj pripravite senzorično posodo z vodo.

Voda je za otroka vedno zanimiva in privlačna.

V velik plastični zaboj nalijemo vodo in dodamo različne predmete in igrače. Primerne so razne posodice, kozarčki, vrči, ladjice in čolni, gobice za pomivanje posode, lahko tudi figurice vodnih/morskih živali. Otroku pustite čas za raziskovanje.

 

 

 

RAZVRČŠANJE TULIPANOV PO BARVI

 

Po okrasnih gredicah okoli hiš je opaziti pisano paleto tulipanov.

Skupaj lahko naredimo enostavno matematično dejavnost in sicer razvrščanje tulipanov po barvi.

Najprej izrežite in pobarvajte cvetove. Nato na lesene palčke ali slamice prilepite različne barve cvetov. Eno cvetlico vsake barve položite na mizo, druge pa naj otrok drži v roki. Njegova naloga je ta, da cvetlicam v šopku najde pravi par.

 

 

ZABAVNA IGRA ZA UČENJE BARV

 

Barve so povsod okoli nas. Zakaj bi otroke suhoparno učili barv, če jim lahko svet barv približamo na zabaven način. V igri lahko brez težav nevsiljivo ujamemo trenutek, kjer se med igro otrok tudi uči. 

 

 

Igra: ISKANJE PREDMETOV ISTE BARVE

 

Ta igra bo ob koncu zahtevala nekaj več časa za pospravljanje, vendar je odličen nadomestek za večerno posedanje pred televizijo.

Naloga vsakega člana v družini je, da poišče čim več stvari iste barve. Lahko najprej vsi iščete stvari rdeče barve, potem modre in tako naprej, lahko pa vsakemu članu določite svojo barvo. Zmaga tisti, ki zbere največ predmetov.

 

Čas, ko svojemu otroku berete pravljice, si bosta oba zapomnila za vse življenje. Ne glede na to ali pripovedujete zgodbe iz svojega otroštva ali berete pravljice iz knjig, bo otrok na ta način vzljubil pripovedi in s tem branje.

To namreč pomembno vpliva na razvoj otrokove osebnosti in tudi na njegovo učenje pozneje v življenju. Branje pravljic vpliva na otrokovo samopodobo, otrok se uči novih besed pa tudi spretnosti izražanja misli, čustev, idej. 

Izkoristite torkovo dopoldne in otroku preberite pravljice. To bo vajin poseben čas, ki ga bosta pomnila še desetletja pozneje.

 

 

 

SKUPAJ SI LAHKO UREDIMO TUDI DRUŽINSKO KNJIŽNICO

 

Izberimo svoje najljubše knjige. Poiščimo jih na policah, v škatlah, privlecimo jih iz različnih kotičkov. Določimo jim poseben prostor in jih razvrstimo po policah. Naj vaši otroci z lahkoto dostopajo do  njih.

 

 

IGRA Z VODO

Ker otrok potrebuje izzive, pojdite ven in skupaj pripravite senzorično posodo z vodo.

Voda je za otroka vedno zanimiva in privlačna.

V velik plastični zaboj nalijemo vodo in dodamo različne predmete in igrače. Primerne so razne posodice, kozarčki, vrči, ladjice in čolni, gobice za pomivanje posode, lahko tudi figurice vodnih/morskih živali. Otroku pustite čas za raziskovanje.

 

 

 

RAZVRČŠANJE TULIPANOV PO BARVI

 

Po okrasnih gredicah okoli hiš je opaziti pisano paleto tulipanov.

Skupaj lahko naredimo enostavno matematično dejavnost in sicer razvrščanje tulipanov po barvi.

Najprej izrežite in pobarvajte cvetove. Nato na lesene palčke ali slamice prilepite različne barve cvetov. Eno cvetlico vsake barve položite na mizo, druge pa naj otrok drži v roki. Njegova naloga je ta, da cvetlicam v šopku najde pravi par.

 

 

ZABAVNA IGRA ZA UČENJE BARV

 

Barve so povsod okoli nas. Zakaj bi otroke suhoparno učili barv, če jim lahko svet barv približamo na zabaven način. V igri lahko brez težav nevsiljivo ujamemo trenutek, kjer se med igro otrok tudi uči. 

 

 

Igra: ISKANJE PREDMETOV ISTE BARVE

 

Ta igra bo ob koncu zahtevala nekaj več časa za pospravljanje, vendar je odličen nadomestek za večerno posedanje pred televizijo.

Naloga vsakega člana v družini je, da poišče čim več stvari iste barve. Lahko najprej vsi iščete stvari rdeče barve, potem modre in tako naprej, lahko pa vsakemu članu določite svojo barvo. Zmaga tisti, ki zbere največ predmetov.

 

OSNOVNA ŠOLA ARTIČE
VRTEC RINGA RAJA

Artiče 39

8253 Artiče

KONTAKT

07 45 21 060

o-artice.nm@guest.arnes.si

© 2023 OŠ Artiče Vse pravice pridržane. Agencija.5ka