Sreča je srečati prave ljudi, ki v tebi pustijo dobre sledi. (Tone Pavček)

 

 

Tako je majhen, da ga s prostim očesom ne moremo videti, ne moremo ga prejeti, lahko pa zaradi njega zbolimo. Tega pa si ne želimo, posebej otroci, ki smo tako vedoželjni, razigrani in v nenehnem gibanju. Vendar je Koronavirus stkal svoj neprijazen načrt. Seli se med otroke, starše, dedke, babice in vse, ki so nam blizu. Ima posebno moč, zelo je hiter in nevaren. Rad bi ponagajal ljudem, da bi zaradi njega zboleli. Tako je pretkan, da se mu uspe v človeka skriti tudi za dva tedna in šele nato pokaže svoje zobe.

 

Grize nosek in pljuča. Zato kihamo, smrkamo in imamo vročino. Če je virus dovolj poreden lahko babico ali dedka odpeljejo v bolnišnico, kjer jima prijazni zdravniki in medicinske sestre pomagajo. To pa se lahko zgodi tudi mamici in očku, bratcu in sestrici ali tebi.

 

Koronavirus je samo virus, ki brez človeka ne more preživeti. S kihanjem in kašljanjem se širi in išče nov dom. V veliko domov mu je že uspelo zlesti in okužiti stanovalce. Zato si zapomni kar je zate izrednega pomena. Virus lahko premagamo na čisto enostaven način –izognemo se igranju z drugimi otroci, obiskom in trgovinam. Saj ne bo pretežko?

 

S svojim odgovornim obnašanjem ga boš potisnil vstran, ker ga je nečesa le strah. Ja, res je… tale virus se boji tople vode in mila.

Torej, če si bomo redno pridno umivali roke, se izogibali drugih in nekaj časa preživeli le doma...ga bomo s skupnimi močmi odgnali. Le tako, nas virus ne bo obiskal v našem domu, kjer smo najbolj varni. Tudi tvoji prijatelji in sorodniki so se odločili, da se bodo borili proti virusu. V vrtcu sedaj ni nikogar, šole so prazne in sorodniki so doma. Še malo pa nam bo uspelo premagati virus in ga nagnati iz naših mest. Saj boš pomagal-a tudi ti, a ne?

To je bila današnja zgodbica zate, da boš lažje razumel-a, zakaj nisi s prijatelji v vrtcu.

 

SKUPAJ LAHKO RAZGIBATE SVOJE ROKE

PRSTNA IGRA ZA OTROKE - 10 PRSTKOV

 

 

 • DESET PRSTKOV IMAM. (pokažemo roke)
 • NAJ VAM POKAŽEM
 • KAJ Z NJIMI ZNAM?  (razpremo prstke)
 • SKOČIJO LAHKO VISOKO  (dvignemo roke)
 • ALI PADEJO GLOBOKO.  (sežemo z rokami proti tlom)
 • ZRASTEJO LAHKO V DREVO  (naredimo krog nad glavo)
 • ALI V STOLPNICO: TAKO! ( stegnemo roke nad glavo)
 • V MLINU MOKO MELJEJO,  (z rokami naredimo mlinček)
 • SE S KOLESOM PELJEJO.  (krožimo z rokami, kot bi vozili kolo)
 • SONCE SO, KI NAM POSIJE (s prsti pošiljamo žarke)
 • IN ZVEČER POD SVET SE SKRIJE.  ( glavo skrijemo med roke)
 • OH, KAKO SEM ŽE ZASPAN, (zazehamo)
 • ZJUTRAJ ČAKA ME NOV DAN. (veselo poskočimo in dvignemo roke v zrak)

 

BIBARIJA ZA NAJMLJAŠE 

 • Ta je rekel, da bo klovn. (palec)
 • Ta bo raje velik slon. (kazalec)
 • Ta bi rad bil krokodil. (sredinec)
 • Ta pa se bo le umil. (prstanec)
 • Ta ostal bi kar doma,  (mezinec)
 • noče biti maškara.

Obvestila

 • KOSTANJČKARIJA

  Drage družine!

   

  Prijazno vabljeni na KOSTANJČKARIJO Z USTVARJALNIMI DELAVNICAMI,

  ki bo na vrtčevskem igrišču,

  v ponedeljek, 23. 10. 2023

  ob 16.30 uri.

  Preberite več ...  
 • DOBRODOŠLI VRTIČKARJI

  DRAGI OTROCI IN STARŠI!

   

  Za nekatere prvič, za druge že znan,

  prišel na vrsto je prvi vrtčevski dan...

  Preberite več ...  
 • NOVE CENE VRTCEV V OBČINI BREŽICE

  Spoštovani starši!

  Obveščamo vas, da so bili na 3. redni seji Občinskega sveta občine Brežice sprejete nove cene v vrtcih občine Brežice. Sklep je objavljen v Uradnem listu RS, št.63/2023, v veljavo bo stopil s 1.7.2023.

  Preberite več ...  
 • RAZSTAVA FOTOGRAFIJ OB 50-letnici VRTCA

  Razstavo fotografij ob 50-letnici vrtca Ringaraja pri OŠ Artiče, je v vrtčevskem hodniku pripravila Foto sekcija KUD Oton Župančič Artiče (fotograf: Matej Kramžer).

  Preberite več ...  
 • IGRAMO, UČIMO IN RASTEMO SKUPAJ ŽE 50 LET

  Letos je za Artiče in njihove prebivalce posebno leto, saj praznujejo pol stoletja delovanja vrtca, kar smo v vrtcu obeležili s torkovo prireditvijo.

  Preberite več ...  
 • VRTEC RINGARAJA PRAZNUJE

  VRTEC RINGARAJA PRAZNUJE 50 LET!

  Preberite več ...  

Obvestila

 • KOSTANJČKARIJA

  Drage družine!

   

  Prijazno vabljeni na KOSTANJČKARIJO Z USTVARJALNIMI DELAVNICAMI,

  ki bo na vrtčevskem igrišču,

  v ponedeljek, 23. 10. 2023

  ob 16.30 uri.

  Preberite več ...  
 • DOBRODOŠLI VRTIČKARJI

  DRAGI OTROCI IN STARŠI!

   

  Za nekatere prvič, za druge že znan,

  prišel na vrsto je prvi vrtčevski dan...

  Preberite več ...  
 • NOVE CENE VRTCEV V OBČINI BREŽICE

  Spoštovani starši!

  Obveščamo vas, da so bili na 3. redni seji Občinskega sveta občine Brežice sprejete nove cene v vrtcih občine Brežice. Sklep je objavljen v Uradnem listu RS, št.63/2023, v veljavo bo stopil s 1.7.2023.

  Preberite več ...  
 • RAZSTAVA FOTOGRAFIJ OB 50-letnici VRTCA

  Razstavo fotografij ob 50-letnici vrtca Ringaraja pri OŠ Artiče, je v vrtčevskem hodniku pripravila Foto sekcija KUD Oton Župančič Artiče (fotograf: Matej Kramžer).

  Preberite več ...  
 • IGRAMO, UČIMO IN RASTEMO SKUPAJ ŽE 50 LET

  Letos je za Artiče in njihove prebivalce posebno leto, saj praznujejo pol stoletja delovanja vrtca, kar smo v vrtcu obeležili s torkovo prireditvijo.

  Preberite več ...  
 • VRTEC RINGARAJA PRAZNUJE

  VRTEC RINGARAJA PRAZNUJE 50 LET!

  Preberite več ...  

 

 

Tako je majhen, da ga s prostim očesom ne moremo videti, ne moremo ga prejeti, lahko pa zaradi njega zbolimo. Tega pa si ne želimo, posebej otroci, ki smo tako vedoželjni, razigrani in v nenehnem gibanju. Vendar je Koronavirus stkal svoj neprijazen načrt. Seli se med otroke, starše, dedke, babice in vse, ki so nam blizu. Ima posebno moč, zelo je hiter in nevaren. Rad bi ponagajal ljudem, da bi zaradi njega zboleli. Tako je pretkan, da se mu uspe v človeka skriti tudi za dva tedna in šele nato pokaže svoje zobe.

 

Grize nosek in pljuča. Zato kihamo, smrkamo in imamo vročino. Če je virus dovolj poreden lahko babico ali dedka odpeljejo v bolnišnico, kjer jima prijazni zdravniki in medicinske sestre pomagajo. To pa se lahko zgodi tudi mamici in očku, bratcu in sestrici ali tebi.

 

Koronavirus je samo virus, ki brez človeka ne more preživeti. S kihanjem in kašljanjem se širi in išče nov dom. V veliko domov mu je že uspelo zlesti in okužiti stanovalce. Zato si zapomni kar je zate izrednega pomena. Virus lahko premagamo na čisto enostaven način –izognemo se igranju z drugimi otroci, obiskom in trgovinam. Saj ne bo pretežko?

 

S svojim odgovornim obnašanjem ga boš potisnil vstran, ker ga je nečesa le strah. Ja, res je… tale virus se boji tople vode in mila.

Torej, če si bomo redno pridno umivali roke, se izogibali drugih in nekaj časa preživeli le doma...ga bomo s skupnimi močmi odgnali. Le tako, nas virus ne bo obiskal v našem domu, kjer smo najbolj varni. Tudi tvoji prijatelji in sorodniki so se odločili, da se bodo borili proti virusu. V vrtcu sedaj ni nikogar, šole so prazne in sorodniki so doma. Še malo pa nam bo uspelo premagati virus in ga nagnati iz naših mest. Saj boš pomagal-a tudi ti, a ne?

To je bila današnja zgodbica zate, da boš lažje razumel-a, zakaj nisi s prijatelji v vrtcu.

 

SKUPAJ LAHKO RAZGIBATE SVOJE ROKE

PRSTNA IGRA ZA OTROKE - 10 PRSTKOV

 

 

 • DESET PRSTKOV IMAM. (pokažemo roke)
 • NAJ VAM POKAŽEM
 • KAJ Z NJIMI ZNAM?  (razpremo prstke)
 • SKOČIJO LAHKO VISOKO  (dvignemo roke)
 • ALI PADEJO GLOBOKO.  (sežemo z rokami proti tlom)
 • ZRASTEJO LAHKO V DREVO  (naredimo krog nad glavo)
 • ALI V STOLPNICO: TAKO! ( stegnemo roke nad glavo)
 • V MLINU MOKO MELJEJO,  (z rokami naredimo mlinček)
 • SE S KOLESOM PELJEJO.  (krožimo z rokami, kot bi vozili kolo)
 • SONCE SO, KI NAM POSIJE (s prsti pošiljamo žarke)
 • IN ZVEČER POD SVET SE SKRIJE.  ( glavo skrijemo med roke)
 • OH, KAKO SEM ŽE ZASPAN, (zazehamo)
 • ZJUTRAJ ČAKA ME NOV DAN. (veselo poskočimo in dvignemo roke v zrak)

 

BIBARIJA ZA NAJMLJAŠE 

 • Ta je rekel, da bo klovn. (palec)
 • Ta bo raje velik slon. (kazalec)
 • Ta bi rad bil krokodil. (sredinec)
 • Ta pa se bo le umil. (prstanec)
 • Ta ostal bi kar doma,  (mezinec)
 • noče biti maškara.

OSNOVNA ŠOLA ARTIČE
VRTEC RINGA RAJA

Artiče 39

8253 Artiče

KONTAKT

07 45 21 060

o-artice.nm@guest.arnes.si

© 2023 OŠ Artiče Vse pravice pridržane. Agencija.5ka