Sreča je srečati prave ljudi, ki v tebi pustijo dobre sledi. (Tone Pavček)

To namreč pomembno vpliva na razvoj otrokove osebnosti in tudi na njegovo učenje pozneje v življenju. Branje pravljic vpliva na otrokovo samopodobo, otrok se uči novih besed pa tudi spretnosti izražanja misli, čustev, idej. 

Izkoristite torkovo dopoldne in otroku preberite pravljice. To bo vajin poseben čas, ki ga bosta pomnila še desetletja pozneje.

 

 

 

SKUPAJ SI LAHKO UREDIMO TUDI DRUŽINSKO KNJIŽNICO

 

Izberimo svoje najljubše knjige. Poiščimo jih na policah, v škatlah, privlecimo jih iz različnih kotičkov. Določimo jim poseben prostor in jih razvrstimo po policah. Naj vaši otroci z lahkoto dostopajo do  njih.

 

 

IGRA Z VODO

Ker otrok potrebuje izzive, pojdite ven in skupaj pripravite senzorično posodo z vodo.

Voda je za otroka vedno zanimiva in privlačna.

V velik plastični zaboj nalijemo vodo in dodamo različne predmete in igrače. Primerne so razne posodice, kozarčki, vrči, ladjice in čolni, gobice za pomivanje posode, lahko tudi figurice vodnih/morskih živali. Otroku pustite čas za raziskovanje.

 

 

 

RAZVRČŠANJE TULIPANOV PO BARVI

 

Po okrasnih gredicah okoli hiš je opaziti pisano paleto tulipanov.

Skupaj lahko naredimo enostavno matematično dejavnost in sicer razvrščanje tulipanov po barvi.

Najprej izrežite in pobarvajte cvetove. Nato na lesene palčke ali slamice prilepite različne barve cvetov. Eno cvetlico vsake barve položite na mizo, druge pa naj otrok drži v roki. Njegova naloga je ta, da cvetlicam v šopku najde pravi par.

 

 

ZABAVNA IGRA ZA UČENJE BARV

 

Barve so povsod okoli nas. Zakaj bi otroke suhoparno učili barv, če jim lahko svet barv približamo na zabaven način. V igri lahko brez težav nevsiljivo ujamemo trenutek, kjer se med igro otrok tudi uči. 

 

 

Igra: ISKANJE PREDMETOV ISTE BARVE

 

Ta igra bo ob koncu zahtevala nekaj več časa za pospravljanje, vendar je odličen nadomestek za večerno posedanje pred televizijo.

Naloga vsakega člana v družini je, da poišče čim več stvari iste barve. Lahko najprej vsi iščete stvari rdeče barve, potem modre in tako naprej, lahko pa vsakemu članu določite svojo barvo. Zmaga tisti, ki zbere največ predmetov.

 

Obvestila

 • SLAVNOSTNO ODPRTJE NOVEGA VRTCA

  Slavnostno odprtje novega vrtca Ringaraja pri OŠ Artiče bo v torek, 10. maja 2022, ob 17.00 uri v telovadnici šole.

  Preberite več ...  
 • POMLADANSKA AKCIJA ZBIRANJA STAREGA PAPIRJA

  Obveščamo vas, da bo v SREDO, 13. 4. 2022, potekala akcija zbiranja starega papirja.

  Preberite več ...  
 • VPIS V VRTCE ZA ŠOLSKO LETO 2022/23

  Obvestilo o vpisu v vrtce za šolsko leto 2022/23, ki bo potekal od 7. do 14. marca 2022.

   

  Spoštovani starši, 

  Občina Brežice, Vrtec Mavrica Brežice in vrtci pri osnovnih šolah: Artiče, Bizeljsko, Cerklje ob Krki, dr. Jožeta Toporišiča Dobova z enoto v Kapelah, Globoko, Maksa Pleteršnika Pišece in Velika Dolina obveščajo vse zainteresirane starše o zbiranju vlog za VPIS V VRTCE ZA ŠOLSKO LETO 2022/23.

  Preberite več ...  
 • Pravilnik o kriterijih in postopku sprejemanja predšolskih otrok v vrtcih

  Spoštovani,

  v skladu s 15. členom Pravilnik o kriterijih in postopku sprejemanja predšolskih otrok v vrtcih Občine, ki določa, da občina pooblasti vrtce, da po končanih postopkih sprejema novincev, združijo oblikovane čakalne sezname vrtcev v centralni čakalni seznam in oblikuje prednostni vrstni red po doseženem številu točk, ki ga je določila komisija za sprejem novincev v posameznem vrtcu.

  Preberite več ...  
 • OBVESTILO

  Naš vrtec med novoletnimi počitnicami obratuje od 6.00 do 16.00 ure.

  Preberite več ...  
 • SPREMEMBA CEN PROGRAMOV PREDŠOLSKE VZGOJE V VRTCIH OBČINE BREŽICE

  Spoštovani starši,

   

  obveščamo Vas, da je Občinski svet Občine Brežice na 18. seji dne 10. 6. 2021 sprejel sklep o določitvi cen programov predšolske vzgoje v vrtcih Občine Brežice, ki se bodo uporabljale od 1. 9. 2021.

  Preberite več ...  

Obvestila

 • SLAVNOSTNO ODPRTJE NOVEGA VRTCA

  Slavnostno odprtje novega vrtca Ringaraja pri OŠ Artiče bo v torek, 10. maja 2022, ob 17.00 uri v telovadnici šole.

  Preberite več ...  
 • POMLADANSKA AKCIJA ZBIRANJA STAREGA PAPIRJA

  Obveščamo vas, da bo v SREDO, 13. 4. 2022, potekala akcija zbiranja starega papirja.

  Preberite več ...  
 • VPIS V VRTCE ZA ŠOLSKO LETO 2022/23

  Obvestilo o vpisu v vrtce za šolsko leto 2022/23, ki bo potekal od 7. do 14. marca 2022.

   

  Spoštovani starši, 

  Občina Brežice, Vrtec Mavrica Brežice in vrtci pri osnovnih šolah: Artiče, Bizeljsko, Cerklje ob Krki, dr. Jožeta Toporišiča Dobova z enoto v Kapelah, Globoko, Maksa Pleteršnika Pišece in Velika Dolina obveščajo vse zainteresirane starše o zbiranju vlog za VPIS V VRTCE ZA ŠOLSKO LETO 2022/23.

  Preberite več ...  
 • Pravilnik o kriterijih in postopku sprejemanja predšolskih otrok v vrtcih

  Spoštovani,

  v skladu s 15. členom Pravilnik o kriterijih in postopku sprejemanja predšolskih otrok v vrtcih Občine, ki določa, da občina pooblasti vrtce, da po končanih postopkih sprejema novincev, združijo oblikovane čakalne sezname vrtcev v centralni čakalni seznam in oblikuje prednostni vrstni red po doseženem številu točk, ki ga je določila komisija za sprejem novincev v posameznem vrtcu.

  Preberite več ...  
 • OBVESTILO

  Naš vrtec med novoletnimi počitnicami obratuje od 6.00 do 16.00 ure.

  Preberite več ...  
 • SPREMEMBA CEN PROGRAMOV PREDŠOLSKE VZGOJE V VRTCIH OBČINE BREŽICE

  Spoštovani starši,

   

  obveščamo Vas, da je Občinski svet Občine Brežice na 18. seji dne 10. 6. 2021 sprejel sklep o določitvi cen programov predšolske vzgoje v vrtcih Občine Brežice, ki se bodo uporabljale od 1. 9. 2021.

  Preberite več ...  

To namreč pomembno vpliva na razvoj otrokove osebnosti in tudi na njegovo učenje pozneje v življenju. Branje pravljic vpliva na otrokovo samopodobo, otrok se uči novih besed pa tudi spretnosti izražanja misli, čustev, idej. 

Izkoristite torkovo dopoldne in otroku preberite pravljice. To bo vajin poseben čas, ki ga bosta pomnila še desetletja pozneje.

 

 

 

SKUPAJ SI LAHKO UREDIMO TUDI DRUŽINSKO KNJIŽNICO

 

Izberimo svoje najljubše knjige. Poiščimo jih na policah, v škatlah, privlecimo jih iz različnih kotičkov. Določimo jim poseben prostor in jih razvrstimo po policah. Naj vaši otroci z lahkoto dostopajo do  njih.

 

 

IGRA Z VODO

Ker otrok potrebuje izzive, pojdite ven in skupaj pripravite senzorično posodo z vodo.

Voda je za otroka vedno zanimiva in privlačna.

V velik plastični zaboj nalijemo vodo in dodamo različne predmete in igrače. Primerne so razne posodice, kozarčki, vrči, ladjice in čolni, gobice za pomivanje posode, lahko tudi figurice vodnih/morskih živali. Otroku pustite čas za raziskovanje.

 

 

 

RAZVRČŠANJE TULIPANOV PO BARVI

 

Po okrasnih gredicah okoli hiš je opaziti pisano paleto tulipanov.

Skupaj lahko naredimo enostavno matematično dejavnost in sicer razvrščanje tulipanov po barvi.

Najprej izrežite in pobarvajte cvetove. Nato na lesene palčke ali slamice prilepite različne barve cvetov. Eno cvetlico vsake barve položite na mizo, druge pa naj otrok drži v roki. Njegova naloga je ta, da cvetlicam v šopku najde pravi par.

 

 

ZABAVNA IGRA ZA UČENJE BARV

 

Barve so povsod okoli nas. Zakaj bi otroke suhoparno učili barv, če jim lahko svet barv približamo na zabaven način. V igri lahko brez težav nevsiljivo ujamemo trenutek, kjer se med igro otrok tudi uči. 

 

 

Igra: ISKANJE PREDMETOV ISTE BARVE

 

Ta igra bo ob koncu zahtevala nekaj več časa za pospravljanje, vendar je odličen nadomestek za večerno posedanje pred televizijo.

Naloga vsakega člana v družini je, da poišče čim več stvari iste barve. Lahko najprej vsi iščete stvari rdeče barve, potem modre in tako naprej, lahko pa vsakemu članu določite svojo barvo. Zmaga tisti, ki zbere največ predmetov.

 

OSNOVNA ŠOLA ARTIČE
VRTEC RINGA RAJA

Artiče 39

8253 Artiče

KONTAKT

07 45 21 060

o-artice.nm@guest.arnes.si

© 2022 OŠ Artiče Vse pravice pridržane. Agencija.5ka