Na kakšen način pa lahko zaposlimo otrokovo domišljijo in prste?

Otroci ... ne veste kam bi shranili kovance, ki jih dobite za rojstni dan in se zmeraj "potikajo" tam, kjer se ne bi smeli?

Že imate svoj hranilnik?

Danes je čas za izdelavo unikatnega hranilnika. Tako boste kovance hranili na enem mestu. Ko jih bo dovolj, jih uporabite, da si privoščite nekaj, kar si že dolgo želite. Se strinjate?

V kuhinji se najde marsikaj … tudi embalaža, ki je s svojo vsebino skoraj pri koncu. Uporabimo jo za nekaj novega, ponovno uporabnega - kot bo uporaben naš simpatični hranilnik.

Ponovno poiščimo neuporabno prazno embalažo (škatlo, konzervo, plastenko, steklen kozarec), lepilo, škarje, barvni papir, okrasni material, blago, gumbe in začnimo z delom.

Ker bo hranilnik izdelan iz odpadnih materialov, boste otroka ob tem naučili še dveh pomembnih lekcij:

• da so tudi odpadki lahko odličen material za ustvarjanje,
  • da je recikliranja pomembno za bolj zdravo okolje vseh nas.

Hkrati bo hranilnik, ki ga bo otrok izdelal sam, zagotovo večja motivacija za to, da ga čim prej napolni s kovanci in bankovci.

Pa veselo varčevanje!

Na kakšen način pa lahko zaposlimo otrokovo domišljijo in prste?

Že imate svoj hranilnik?

• da so tudi odpadki lahko odličen material za ustvarjanje,
  • da je recikliranja pomembno za bolj zdravo okolje vseh nas.

Pa veselo varčevanje!