Dragi starši, povezujmo se, bodimo skupaj. Čeprav samo na daljavo.

To so besede, ki si jih zaželimo v teh dneh. In kaj bi lahko počeli današnje dopoldne?

V ponedeljek ste imeli več idej, kako preživeti dan ... zgodbico o virusu, prstno igro Deset prstkov, izdelovali ste cvetoča drevesa, v torek ste uživali na snegu, v ugankah, izdelovali snežaka, sreda je bil dan za predrage mamice in izdelavo čestitk … danes pa vam ponujamo igro z naslovom Skrivnostna škatla.

V škatlo (npr. škatlo za čevlje) položimo "skrivnostni" predmet (svinčnik, lepilni trak, kuhinjsko krpo, žogo, skodelico, glavnik, kocko, knjigo ...) in jo zapremo s pokrovom. Otroci lahko škatlo zgolj premikajo, stresajo in poslušajo zvoke, ki jih povzroča predmet.
Na pokrovu škatle naredimo manjšo odprtino, da otrok lahko predmet najprej otipa, nato pove kaj je našel. Ob tem otroka spodbujate, da predmet čimbolj podrobno opiše.

Za vas imamo tudi  zanimivo zgodbo v elektronski obliki ...  Odprite jo in pokukajte, kaj vam prinaša.

Dragi starši, povezujmo se, bodimo skupaj. Čeprav samo na daljavo.