Skupaj lahko naredimo okusne domače njoke ali pa preglejte kakšne druge recepte, ki so vam pri srcu.

Sestavine, ki jih potrebujemo:

• krompir + mleko + sol + maslo za pire krompir
  • 1 jajce, moka + začimbe za njoke
  • drobtine

Priprava:

Naredite pire krompir po lastnem receptu. Ko se pire krompir ohladi, mu dodajte 1 jajce in moko ter začimbe. Dodajte toliko moke, da se bo testo lahko lepo oblikovalo. Otroci naj naredijo njoke, ocvrtke, črve … Pustite jim prosto pot. Na koncu jih skupaj povaljajte še v drobtinah in zamrznite. Ko jih potrebujete, jih zamrznjene skuhajte ali ocvrite.

Torej dragi otroci veselo na delo!

Najprej si operite roke, zavihajte rokave, vzemite predpasnik in uživajte v oblikovanju njokov. Pa dober tek!

Če imate kakšen dober recept, ga lahko delite tudi z nami.

Petkovo popoldne uporabite tudi za petje najljubših pesmi … Pri tem vas starši lahko posnamejo. Prav zabavno bo skupaj gledati posnetke.

Sestavine, ki jih potrebujemo:

• krompir + mleko + sol + maslo za pire krompir
  • 1 jajce, moka + začimbe za njoke
  • drobtine

Priprava:

Torej dragi otroci veselo na delo!

Če imate kakšen dober recept, ga lahko delite tudi z nami.